Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan és mikor közöljük,...

Hogyan és mikor közöljük, hogy a kórházba aki akar bejöhet, de itthon egy hétig legalább ne zavarjanak?

Figyelt kérdés
Van már egy fiam, emlékszem amikor vele hazajöttem itt volt mindenki, alig tudtam pihenni. Értem én, hogy kíváncsiak, de nem szeretném, ha mégegyszer így lenne. Ráadásul a párom csak hétvégente jár haza, a szülésem utáni szabit nem a látogatók ki be járkálásával akarjuk tölteni, hogy ő legyen az ajtónálló. Anyósom és anyukám jöhet, bár anyósom meglehetősen szemtelen és értetlen. Folyton bejött amikor szoptattam, felkeltette a gyereket, okoskodott, de csak a párom anyja.
2014. febr. 17. 12:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

hát így ahogy leírtad!

gondolom majd szóba fog még jönni a szülés,látogatás stb.

és amikor erről beszélgettek akkor hozd szóba,hogy az első babánál azt tapasztaltad hogy nem tudtál pihenni,és nagyon örülsz hogy menni akarnak látogatni,de az első 1-2 hétbe csak a szűk rokonságot szeretnéd fogadni.


engem szülés után hívtak sokan,és akkor hoztam szóba,hogy szívesen látom majd őket,de az első pár hétben még pihenni szeretnék. semmilyen sértődés nem lett belőle

2014. febr. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
mikor hogy. telefonon, személyesen, amikor épp szóba kerül v szóba hozható, akkor finoman és udvariasan oszd meg az elképzeléseidet. és még így is lesz, aki felrúgja :-(
2014. febr. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én mindenkinek azt mondtam, hogy jelentkezem, majd ha szalonképes leszek. Mindenki megértette.

A szűk családnak nem mondtam ilyet, anyukámék, apósom jött fel (anyósom sajnos nem él). A testvéreim is jöhettek volna, de nem jöttek csak mikor már illőnek érezték.

2014. febr. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi. Nem is az én családommal van a baj, mert kisebb és megértik. De a párom családja minden lében kanál, ott lesz nagyobb gond. Pl a két mamája volt a legelső aki a konyhában ült mire hazaértünk. Erre nincs szükségem. Azt a szülést tökéletesen viseltem, jártam keltem mozogtam, de lelkileg szeretnék magunkban lenni. Szerencsére a kapu zárható, csengő nincs :)
2014. febr. 17. 12:33
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem mond mindenkinek folyamatosan, hogy mit szeretnél, akkor előbb utóbb csak felfogják... Én mindenkivel közöltem, hogy lesz nekem elég bajom szülés után (első baba) legyenek szívesek tekintettel lenni rám, és amig én nem engedem, ne jöjjenek. Egyelőre úgy tűnik mindenki megérti, aztán majd kiderül (holnap indítják a szülést túlhordás miatt...)
2014. febr. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!