Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónapos kisfiunk 2 hete...

10 hónapos kisfiunk 2 hete alig akar napközben aludni, csak séta közben alszik nagy nehezen, itthon ha letesszük, sír. Mindig jön utánam, a szeparációs szorongás lehet nála, ez meddig tart?

Figyelt kérdés
Éjszaka is többször feláll a kiságyában, sír és csak nagy nehezen alszik el, pedig egy szobában alszik mellettünk a kiságyában. Ha letesszük, sír és csak áll az ágyában, ez van napközben is, pedig eddig napi 2szer aludt 1-2 órát, de most csak séta közben alszik el.
2014. szept. 28. 11:45
 1/1 anonim ***** válasza:

a mozgásfejlődési ugrás nálunk is betett picit, de ezek az alvásdolgok, napirendek amúgy is folyton elcsúsznak.

majd egy idő után visszaáll minden.

NÁLUNK 2 HÉTIG KIHAT egy-egy esemény, aztán hellyel-közzel visszaáll minden.

esemény: fogzás, betegség, fejlődés - idegrendszeri, mozgás ...

és igen, lehet szeparációs szorongás is, mert az is változó időben jelenik meg a gyerekeknél, szóval akár ez is lehet.


a megoldás a türelem, és a dolog tolerálása, nem szabad a kicsit büntetni (nem is lehet, még nem tanul a fegyelmezésből, csak bánatos, szomorú, félős és bizalmatlan lesz) szóval kitartás, pár nap, és változni fog a dolog.


nálunk 8-9 hónaposan talán a 11 órási és a 3 órási alvásból kialakult a most is tartó (16hós) napi egyszeri, 11 és 2 óra közötti alvás.


nem kell erőltetni az alvást, ugyis elalszik, ha fáradt. én sose erőltettem, nem is szenvedtem :):) ja, a gyerek meg pláne nem szenvedett :)

2014. szept. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!