Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akiknél nincs napirend, nem...

Akiknél nincs napirend, nem idegesítő, hogy nem lehet normálisan tervezni?

Figyelt kérdés

Sokan vitatják a napirend fontosságát. Nálunk volt napirend, kb. 6-7 hósan, egy biztos, 2 hónapos babánál nagyon nehéz bármiféle napirendről beszélni.

De az sem jó, hogy ha a barátnőimhez mennék, ugrásra készen kabátban kell állni az ajtóban, hogy amikor épp felébredt a babájuk, gyorsan megejthessük a találkozót, hogy ne lógjon se evésbe se alvásba bele.

Szóval hogy nem lehet tervezni velük, nem mernek sehova se elindulni mert fogalmuk sincs mikor alszik a gyerek, ha épp átmegyünk és belealszik a fürdésbe, akkor tudunk tovább maradni, mert nem fürdeti meg, de ha meg úgy van hogy 18.00-kor felébred, azonnal ki vagyunk rúgva mert fürdetés...


persze alkalmazkodom és elfogadom ezt.

Csak azt nem értem, miért vannak a napirend ellen, amikor látható hogy mennyivel jobb a szülőnek és a gyermeknek is ha rendszer van az életében!?

Most nem azt mondom hogy minden áron rá kell erőltetni 2-3 hónaposokra, de ha két három nap alatt hozzá lehet őket szoktatni bizonyos dolgokhoz, akkor miért nem veszik kézbe az anyukák a dolgokat, miért hagyják, hogy mindig úgy legyen a tánc ahogy a gyermek fütyül?


2015. okt. 13. 08:11
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Nincs napirendünk, mert nem is működne. Képtelenség lenne betartani, ugyanis a világ nem alkalmazkodik a mi napirendünkhöz. Ha a gyerek éhes, eszik (jellemzően reggel-délben-este), ahogy azt kell. Ha álmos, alszik (délben és éjjel). Ha épp vendégségben vagyunk és nem tud aludni, akkor baromi nyűgös és hisztis lesz délutánra, de egy-egy alkalom miatt nem éri maradandó károsodás. Ha úgy alakul, hogy 7-kor már mindennel végeztünk, akkor fürdünk, ha még otthon se vagyunk, vagy vendégeink vannak, akkor később fürdünk. Bár engem az se zavar, ha ott van bárki, attól én még beállok a zuhany alá a gyerekkel és utána ha álmos aludhat is. Tehát az, hogy nincs napirend nem azt jelenti, hogy minden a gyerek igényei szerint történik és nem is azt, hogy minden a mi igényeink szerint van, hanem rugalmasan alkalmazkodunk a körülményekhez és egymáshoz.
2015. okt. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

utolsó nem tudom milyen a babád, biztos hogy vannak nehéz természetű babák, de én azért úgy gondolom, ha egy fél órát nyűgös (nem sír!!) akkor igenis lehet hagyni nyüglődni a napi rend érdekében, persze nem 4 hetesen, hanem mondjuk 5 hónaposan, már ki kell hogy bírjon fél órát éhesen is...és most nem arra gondolok hogy kínozni kell, hanem hogy pl. nem mondok le azért programot, mert nem tudom őt megtanítani alkalmazkodni a napirendhez.


na mindegy, ezt úgysem érti/érzi az, aki úgy táncol ahogy a babája fütyül - és ezzel nem sértegetni vagy megbántani akarok senkit, csak egyszerűen most nem jut eszembe rá jobb kifejezés...sokáig egyébként én is úgy táncoltam, 5-6 hónapos volt, mikor a férjem elkezdte erőltetni a napirendet, minden tiltakozásom ellenére, de csak egy hétig kellett tartani magunkat hozzá, és utána már ő is átállt, és valóban sokkal könnyebb lett az életem.

nálam nem téma hogy beleszólok e a barátnőim dolgába, mert nem teszem, inkább, én sem szeretem ha az enyémbe beleszólnak. Csak ők maguk siránkoznak hogy így meg úgy nem jó ez, hogy nincs rutin stb. de tudom hogy ha elmondanám az álláspontom úgysem lenne egyetértés, mert vannak szülők akik genetikailag képtelenek nemet mondani a babának és inkább mindent feláldoznak érte (tényleg nem sértegetni akarok senkit, de így gondolom, és próbálom megérteni miért

2015. okt. 13. 13:57
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de nem tudom értelmezni amit most írtál és azt amit nekem címeztél. Már alapból azt nem értem, hogy milyen összefüggés van a napirend léte/nem léte és a gyerek elkényeztetése vagy a gyerekhez való alkalmazkodás között. Szerintem semmi köze a kettőnek egymáshoz.
2015. okt. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

"Ha a gyerek éhes, eszik (jellemzően reggel-délben-este), ahogy azt kell. Ha álmos, alszik (délben és éjjel). Ha épp vendégségben vagyunk és nem tud aludni, akkor baromi nyűgös és hisztis lesz délutánra, "


erre a meglátásra gondoltam. Ugyanis nálam ez úgy nézett ki miután bevezettük a napirendet, hogy nem az van hogy ha éhes akkor eszik, ha álmos akkor alszik...hanem eszik amikor itt az ebédidő és alszik amikor alvásidő van...az elkényeztetés erős kifejezésnek tűnhet, sorry érte egyszerűen nem találtam jobbat arra, amit te úgy nevezel, hogy amikor éhes akkor eszik amikor álmos akkor alszik...valóban túl erősen fogalmaztam...nem sikerült kifejezni magam, de arra gondolok, hogy persze hogy akkor akar és fog enni amikor éhes, és akkor fog aludni amikor álmos, ha ehhez van szoktatva....az én olvasatomban ezt meglehet oldani úgyis, hogy a tyúk van előbb és nem a tojás...nem tudom, így érthető mire gondolok? nem várom az egyetértést, csak szeretném ha nem értenéd félre és nem támadónak vélnéd azt, amit én csak eszmecserének szánok :)

2015. okt. 13. 14:44
 15/20 A kérdező kommentje:
például én nem is hagytam éjjel se cicizni, se inni, és két nap alatt le is szokott róla. Ergo ez is azt igazolja, hogy persze hogy eszik éjjel - ha kap...de ha nem kap, két nap alatt át áll arra hogy fel sem kel, és azért az mégis csak kényelmesebb, ha egyébként jól táplált, és nincs nyári nagy meleg, akkor nem kell szükségképpen etetni éjjel (presze nem újszülöttről beszélek hanem minimum 5-6 hónaposról)
2015. okt. 13. 14:46
 16/20 A kérdező kommentje:
de pl az egyik barátnőm meg nem ad innia a hozzátáplált gyerekének, csak a melléből...ebből adódóan a 11 hónapos babája még mindig hasfájós (hiszen rengeteget cicizik összevissza étkezések előtt után közben) és baromi idegesítő, hogy mikor egy órát találkozunk azalatt minimum háromszor szoptatja meg a gyerekét. Mert hogy szomjas...na ez nálam tuti nem fordulhatna elő, hiszen étkezési időpontok vannak, köztük pedig víz ha tetszik ha nem (nem vagyok szoptatási fóbiás én is szoptattam egy éves korig)
2015. okt. 13. 14:49
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Így már világos. Azért az is egyfajta rendszer, hogy reggel-délben-este, még akkor is, ha nincs konkrétan óra:perchez kötve. Az étel se készül el mindig időre, van úgy, hogy várni kell rá. Olyan is van, hogy a szokásosnál sűrűbb délelőtt miatt ebédre már annyira fáradt, hogy akkor se enne, ha megtömném, akkor alszik. Majd eszik ha felébredt. Nekünk pont a kőbe vésett napirend hiánya adja meg a szabadságot, hogy ne kelljen mindig a gyerekhez alkalmazkodni és ne csak körülötte forogjon az élet. Ő is tud alkalmazkodni. Ha nyűgös akkor nyűgös, én is az vagyok, ha nem alszom eleget. Elég lesz akkor napirendezni, amikor majd oviba megy. Akkor bizony fel kell kelni, reggelizni kell és időben indulni, addig viszont nem szívatjuk magunkat ilyesmivel.
2015. okt. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Én sem szeretném, ha minden nap kötelezően ugyanakkor kellene ennem percre pontosan, teljesen függetlenül attól, hogy éhes vagyok-e vagy sem. És ezt nem fogom a gyerekre sem kényszeríteni, Eddig remekül bevált a módszer, igazából nem tudom hogy a barátnőid mi miatt panaszkodnak.
2015. okt. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
hát mindig mondják hogy milyen jó nekem, hogy délben lerakom és pikk pakk alszik...meg hogy nem nyafog állandóan a ciciért meg hogy nem nyűgösködik az étkezések között...de emögött ugye az van, hogy én xy időpontban felkeltem reggel, délben leteszem ha esik ha fúj stb. és így ő is akkor fáradt, hiszen tudja hogy alvás van, sőt szokott mutogatni az ágyára hogy alci alci...nem tudom, na mindegy, csak érdekelt hogy más hogy gondolkodik. köszönöma válaszokat megy a zöld kéz
2015. okt. 13. 17:15
 20/20 anonim ***** válasza:
3 gyerekem van,egyiknél sem volt konkrét ,szigorú napirendünk,még akkor sem,mikor már az egyik nagyot az oviba vittem a másikat a suliba persze velem volt a kicsi is. A reggeli cici,majd később tápszer kb. ugyan abban az időben, 7 órakor volt,de ha pl. nyűgösebb éjszakán voltunk túl,fel sem ébredt enni,aludt amikor öltöztettem,végig szunyálta az utazást,és hazaérve evett csak.Annyira változó egy csecsemő. Biztos működő dolog ez a napirendes,éjjel nem itatom-etetem téma.De amikor beindulnak a fogaik,és se éjjelünk se nappalunk,és örülsz ha alszik egy kicsit,vagy ép éjjel igényli a cicit,mert megnyugszik tőle,és ugye tudni való,hogy némi fájdalom csillapító hatással is rendelkezik ez a csodaitalunk,így szinte választásom sem volt,és örültem,hogy a mellemen lógva,de legalább én is tudtam és ők is tudtak kicsit pihenni az éjszaka közepén.Persze tuti csak az enyémek voltak ennyire nyűgösek a fogzással.És bizony ezekkel egyenesen arányosan következik,hogy a nappalok is kuszábbak olyankor.Mert esetleg tovább alszik reggel,később tízóraizik majd,és nem délben,hanem 2 kor ebédel.Utána megint beájul...átalussza az uzsit...sikítva követeli a vacsit már 6 kor.. a fürdetéssel ezért előrébb jövünk stb. Amúgy meg igen sokat jártunk,járunk el a mamákhoz,rokonokhoz,strand,kirándulás, 3 hónapos volt a kicsi amikor vadasparkoztunk,és 90 km-t utaztunk érte...pont akkor volt jó az,hogy nem ragaszkodott a gyerek sem a ,,megszokott,, percre beállított napirendjéhez.Káoszosnak tűnik,de végül is túléltem,és semmi bajuk. :D És jól tud ez is működni,higgyétek el. :)
2015. okt. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!