Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg nem szabadna hagynom...

Tényleg nem szabadna hagynom a saját tempójában fejlődni?

Figyelt kérdés
Kislányom fèl éves lesz pár nap múlva. 3hete mászik,egy hete feláll.Sokan mondják,hogy ne hagyjam,mert beteg lesz. De hogyan akadályozzam meg?
2015. okt. 13. 08:40
 1/6 anonim ***** válasza:

Kik mondják? A szomszédasszony, vagy a gyerekorvos?

Én úgy tanultam (ezelőtt 10 éve), hogy ha magától csinálja az nem baj, csak arra kell figyelni, hogy közben ne maradjanak ki mozgásformák.

2015. okt. 13. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. :) Siettetni se szabad de visszafogni se kell. A buta tanácsokat pedig engedd el a füled mellett!
2015. okt. 13. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
50%
Szia! Ha aggódsz, akkor menj el a területileg illetékes Nevelési Tanácsadóba. Nekik a szakterületükhöz tartozik a mozgásfejlődés és az esetleges tanulmányi problémák kapcsolata. Lehet, hogy azt mondják, hogy semmi gond, hagyd a maga tempójában, vagy mondanak néhány ötletet, hogy ne maradjanak ki mozgásformák, vagy beutalják valamilyen foglalkozásra (amitől baja biztosan nem lesz, akkor sem, ha eredetileg se volt).
2015. okt. 13. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
se siettetni nem kell se akadályozni. Ne ültesd. Minden más, amit MAGÁTÓL csinál, az jó. Ezt az ortopédusunk mondta.
2015. okt. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kik mondják? És szerintük milyen betegsége lesz? Ha aggódsz bármi miatt, beszélj a gyerekorvossal vagy a védőnővel.

Egyébként szerintem is hagyni kell a gyereket a maga tempójában fejlődni. Úgy tűnik ő gyorsabb, mint az átlag, de nem hiszem, hogy ez baj. Mint fentebb írtam, kérdezz meg hozzáértő embert.

2015. okt. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az én kislányom 4 hósan felült ,6 hósan felállt és 1 évesen elindult. A kúszás kimaradt egyből négykézlábra állt.

Most 15 hós és nem vettem észre rejta,hogy beteg lenne.

A kommunikációja is megfelelően fejlődik.

Kb 20-25 értelmes szava van és nagyon sokmindent megért.

Minden baba máshogyan feljődik.

Valakinek hamarabb megéred a csontozata és izomzata a különböző mozgásfajtákhoz.

Én nem erőltettem semmit és nem is fogtam vissza.

Mindent a saját kis ütemében csinált.

2015. okt. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!