Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy telik egy napotok 9...

Hogy telik egy napotok 9 hónaposotokkal?

Figyelt kérdés
Miket csinál már? Miket eszik? Mennyit van el egyedül? Miket szoktatok játszani?
2015. okt. 13. 18:19
 1/1 anonim ***** válasza:
9,5 hónapos a kisfiam. Ő mászik, kapaszkodva feláll a bútorokban, oldalazva lépeget szintén kapaszkodva a bútorokba, térdelve megül és úgy játszik a játékokkal. Elég jól elvan egyedül, beviszem a habtapira ott van a sok játék és elmókuskál miközben én felöltözök, pakolászok. Lakásban lakunk, így ahogy jövök-megyek és csinálom a dolgom folyamatosan látom és ő is engem. De azért sokat játszunk együtt. Vagy csak beülök én is mellé és figyelem mit csinál. Ő nagyon szereti a könyveket, azokat lapozgatja, mutatom neki benne hogy mi micsoda, gagyarászik a figuráknak. Kukucs játékot nagyon szereti, de olyan különösebben nem játszunk semmit. Hintázni szoktunk, van adamos hintánk, azt nagyon nagyon imádja, nagy kacagások vannak. Birkózni szoktunk, ez úgy néz ki hogy én lefekszek a földre és ő meg rám mászik és bohóckodunk, csikizem. Jön utánam egyébként minden hova mászva. Sok mindent eszik már gyümölcsök közül: alma, banán, körte, őszibarack, szőlő, szilva, meggy, zöldségek: krumpli, répa, tök, zöldbab, cukkini, brokkoli, borsó, cékla, sóska, spenót. Csirke és pulykahusi, keksz, rizs, tojásmentes tészta, joghurt, sajt, túró, kenyér, kifli. Még inkább külön főzők neki, de ha olyat eszünk amiből ehet már ő is adok neki pár falatot. Egyenlőre a darabos kajákból nem eszik annyit mint a pépesből, így félig még pürésítem félig meg villával töröm össze neki a főzeléket. Ami olyan főzelék teszek bele pici fokhagymát (sóska,spenót), kaprot (tök, cukkini, zöldbab). Ezeket jobban szereti, mert jobban van ízük és én mindig teszek egy picit sót a főzelékekbe. Ill. kap időnként bébiételt is, ezeket mindent megeszi ami a kora szerint már adható. Akkor kapja ha nincs időm főzni vagy megyünk valahova. Reggelire és lefekvéshez este kap tápit, mellette van a tízórai, ebéd, uzsonna és vacsora ami már rendes kaják.
2015. okt. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!