Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 év körüli babák anyukái/apuk...

1 év körüli babák anyukái/apukái leírnátok, hogy hogy alakul egy napotok? Mikor eszik, mennyit? Mikor alszik, mennyit?

Figyelt kérdés
Amikor fent van, akkor mit csináltok, mennyit játszik el egyedül, veletek, mi a program? Eddig a feleségem volt itthon a babával, de most "cseréltünk". Leírnátok, hogy kinél hogyan működik. Köszönöm!

2015. júl. 15. 10:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Ezt a feleségeddel kell egyeztetni, hiszen a ti gyereketekről van szó.
2015. júl. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Persze egyeztettünk, de kíváncsi vagyok, hogy másnál hogy működik.
2015. júl. 15. 10:17
 3/7 anonim ***** válasza:
7 órakor legkésőbb felkel, akkor van egy kiadós reggeli. Utána elmegyünk a boltba, postára stb vagy csak levegőzünk, kertészkedünk egy kicsit. Ezt szereti jól el játszik mellettem kis szerszámaival. 10-11 körül kap valami gyümölcsöt. Aztán már bent játszunk, csináljuk a dolgunkat. változó, hogy mennyit van el, fél órát általában önállóan is elmolyol. Aztán próbálom őt is bevonni főzőcske, teregtés, házimunka, mert másképp nem haladnék. 1 körül ebéd, ebben elég válogatós. Nem nagyon megy a főtt étel. Aztán alszik úgy 3 ig. Ez idő alatt csinálom a munkám, mert közben itthonról dolgozom. Ha felkel joghurt, kefír az uzsi. Délután játék, plusz közbe próbálok haladni. Levegőzés, homokozózás este felé. 7 kor fürdés, vacsi, 8 körül alszik el.
2015. júl. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
És közben vannak napok, amikor elmegyünk neki való programokra, játszóházba, állatkertbe. stb
2015. júl. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Kiadós reggeli és vacsi alatt mit értesz? Tápszer vagy tejital és/vagy szilárd kaja? Ha tápszer abból mennyit adsz neki reggelire és vacsorára? Én nem tudom, hogy a feleségem hogy csinálta, de én megőrülök attól, hogy szétdobálja az ételt, így amikor megunom inkább tápszert adok neki reggel és az eltelíti. A feleségem nem örül neki, de én egyszerűen nem bírom ezt a majszolást, dobálást.
2015. júl. 15. 11:03
 6/7 anonim ***** válasza:
6.30kos kelek es elkeszitem a 10 oraiat meg a ferjem es az en reggelim. 7-kor keltem egy eves lanyom. negissza a tapszeret (220 ml) utana egyedul szaladgal negykezlab a szobaba en meg kavezom berakom a mosast, a ferjem keszul a meloba stb. 08.00-09.00 kozott a kertben vagyunk. o ul a babakocsiba es nezelodik en meg kerteszkedem. 9.15kor eszik 150 ml zabkasat gyumolcsel, joghurtal. utana alszik 1.5 orat addig en kerteszkedek (nagy vetemenyes van). 11.00-12.00 jatszunk vagy o jatszik en meg fozok. 12.15 eszik 160 gramm zoldseget hussal utana esetleg zsomlet, par falattal. utana jatszom vele, majd 14.00-15.00 kozt alszik. 15.15kor eszik ugyanazt mint 10 oraira, kb 120milit. utana setalunk egy orat vagy jatszunk vagy o jatszik en meg hazimunkazok, vagy ezek kombinacioja :)) 18.00-kor eszik ugyanazt mint ebedre, tejpeppel keverve kb 160 ml korul+zsomlet. utana jatek a kertbe pokrocon vagy a lakasba 20.00kor furdes utana tapszer(200 ml)+szopi maj 21.00kor mar alszik.
2015. júl. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Reggel 7-kor kel, megiszik 240 ml vaníliás tejitalt, 9 körül reggelizünk, ma pl kefírbe tépkedtem kis kenyérdarabkákat és azt ette, de van hogy sajtos kenyér, májkrémes kenyér, zabkása, joghurt kiflivel, ilyesmi. 11 körül kap gyümölcsöt, délelőtt gyümölcslevet adok neki. 11 körül alszik egy rövidet, 1 körül ebédel. Általában azt eszi amit mi is, szinte már mindent kap. Ma pl. krumplipüré volt rántott cukkinivel, tegnap csirkepörkölt galuskával. Egész délután gyümölcsözik, dinnye, barack mostanában, alma, banán, mikor mi van itthon. Uzsira túrókrémet, joghurtot, tejszeletet kap, vacsira is kb ugyanaz mint reggelire, vagy ami az ebéd volt. Ebéd után szokott még egy hosszabbat aludni 1,5-2 órát. Én hurcolom egyébként magammal egész nap mindkét gyereket, vásárlás, strand, mamához megyünk, sétálni a városba, fagyizunk, játszótér, munkába ha épp úgy jön ki stb. Játék igazából annyi, hogy mindent mutogatok neki, jön utánam, még a wc-n se hagy békén, olyankor a wc papírt tépkedi, labdázunk, mondókázunk, minden nap próbálok valami hülyeséget is tanítani neki :D pl. már tudja mikor kérdezem, hogy hol a krumpli akkor fogdossa a lábujját, tanítgatom a testrészeit, állathangokat. Van egy kis állatos könyve azt sokat nézegetjük és mutogatja melyik milyen állat. Hintázni szoktunk, vagy van egy kis autója és azzal elvan fél órát is, játékait ki-be pakoljuk a dobozába, ilyesmiket.
2015. júl. 16. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!