Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A te családodban mennyire...

A te családodban mennyire fontos az egészséges táplálkozás?

Figyelt kérdés
Kérek mindenkit, hogy most tegye a szivére a kezét. Mennyire figyel oda a családotok erre? Nassoltok? Sok kenyeret, péksüteményt esztek fehér lisztből? Cukros üditők, csoki, chips? Kész kaják, konzervek? Mi az akadálya, hogy sokszor esztek egészségtelen kaját? Pénz vagy megszokás?
2015. júl. 13. 22:02
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
69%

A szüleim sajnos sok vörös húst esznek, de némileg ellensúlyozzák gyümölcsfogyasztással. Én már régóta, főleg mióta elköltöztem, igyekszem egészségesebb ételeket enni, kevesebb húst, ráadásul bizonyos ételeket egészségügyi okokból is kerülnöm kell. Sajnos azonban időhiány miatt nem könnyű ezt betartani, gyümölcs sokszor elmarad, készételek is előkerülnek olykor.


Az egészségtelen táplálkozásnak - amennyire én látom - három fő összetevője van:


1. Tudatlanság

2. Pénztelenség (az olcsóbb ételekben zömmel kevesebb a természetes anyag, több a pótlék, az olcsóbb, de egészségtelenebb összetevő)

3. Időhiány (főleg a félkész/készételekre értem)

2015. júl. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
76%

Alapvetően igyekszünk, vegetáriánusok vagyunk mindketten a férjemmel. Odafigyelek a pékárura is, fehér kenyeret csak elvétve eszünk. Rengeteg zöldséget fogyasztunk nyersen, vagy csak enyhén főzve, sok sajtot is. Készételt, konzervet egyáltalán nem, főzni olívaolajjal szoktam.


Ha egészségtelen ételeket eszünk néha, az azért van, mert megkívánjuk. :) Ez leginkább sült krumpli szokott lenni, illetve a klasszikus hamburger-buci. :) A csípős kész szószok közül is van, amit megveszek néha, illetve hozzá nachost, mert azt is szeretjük.


Amúgy nem iszunk szinte soha alkoholt, nem dohányzunk.

2015. júl. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
87%
Én konkrétan minden felzabálok amit találok, legyen az egy alma, zacskó chips, csoki, konzerves hal. Egyeltalán nem figyelek, hogy milyen egészségtelen ha ízlik pár perc alatt eltüntetem. Mondjuk meg is látszik rajtam :D 19/f
2015. júl. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
86%

Szörnyen zsírosan sütnek, főznek. Pluszban cukrosan is, ha nem vagyok ott. Kenyér kb. mindenhez.

A megszokás, anyuék éheztek gyerekként, apu a katonaságot hibáztatja, hogy ott ha fel kellett állni ebédből, akkor fel kellett állni, nah meg fizikai munkát végzett évekig. Most már annyira nem, tehát nő a pocak.

2015. júl. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
87%

Üdítő, chips semmi. Cukor nincs is itthon.

Kis étcsoki néha befigyel.

SOk kenyeret nem, de azért eszünk, konzerveket, kész kajákat nem, és felvágottakat is rettentő ritkán.

2015. júl. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
3%

Nem az az egészséges, amit hirdetnek. Ha aszerint akarnánk étkezni, évente változtatnánk az étrendünkön.

Zsírral főzök, cukrot, és fehérkenyeret is eszünk, de nem használok semmilyen bolti kész szószt, üdítőt, chipset és hasonlókat.

Változatosan eszünk húsokat, tésztákat,zöldségeket, amik egészségesek.

2015. júl. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
84%

Nagyon, én, a férjem és az anyósom (szívre tett kézzel :D) igyekszünk mindig egészségesen táplálkozni. A férjem sosem kajál félre, neki nem hiányzik, én ebben a melegben azért a hideg sörnek nem tudok ellenállni, meg a napi 1 kávé is kell, de ezt leszámítva nem nassolok, se csokit, se chipset, semmit, és rendszeresen edzünk is együtt egyébként.

A család többi tagja tojik az egészre, nem a pénz miatt (többet költenek nálunk...), csak lusták.

2015. júl. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
75%
Se cukor se fehér liszt, se ezeket tartalmazó ételek sincsenek a házunkban. Inni vizet iszunk vagy 100%-os gyümölcsleveket. Ha sütit csinálunk az nyers vegán. Tejtermékből csak mozzarella, füstölt sajt és kecskesajt van itthon. Ha chipset kívánunk akkor magunknak megcsinaljuk, Himalájai sóval és itthon termesztett fűszerekkel. Konzerv csak májkrém van itthon. Csak csirkét és halat eszünk. Rengeteg zöldség és gyümölcs van itthon, többféle magok. Természetesen rendszeresen mozgunk is. Heti két edzés. Ennél több erőm soha eddigi életemben nem volt, kevesebbszer vagyok beteg maximum néha egy egy kisebb nátha.
2015. júl. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
74%

Én nem étkezem olyan hű, de egészségesen. Persze ezt nem úgy kell elképzelni, hogy csipszet zabálok egész végig. De pl. ha rajtam múlik, fehér kenyeret veszek, mert az ízlik. Havi 1-2 zacskó chips lecsúszik, havi 1x kb., ha nincs időm, kész kaját is eszem. Cukros üdítőt is iszom. A víz ízét nem szeretem (nem kérek az olyan kommentekből, hogy annak nincs íze, én mindenesetre érzem), de helyette általában teát iszom vagy házi gyümölcsös vizet. Konzervet nem szoktam enni, mert sztem borzalmas az ízük. Néha uzsonárra tartalmasabb ételt eszem, mint egy db alma, mert nagyon tud savasodni a gyomrom sajnos.


Emellett azért próbálok elég gyümölcsöt, zöldséget enni, nem zabálok egész nap, eszem sovány húsokat. Nyilván lehetne egészségesebben is élni, és túlsúlyos is vagyok (nem kórosan elhízott), de egészségproblémáim még nincsenek.

2015. júl. 14. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
45%

Nekem roppant fontos.

Szinte totálisan vegetáriánus paleo ketogén vonal mentén étkezem, a sokféle nyers zöldség alap. Odafigyelek az ásványi anyagokra, ez elég fontos, ha az ember túl sok táplálékcsoportot zár ki ;) Még simán meg tudom oldani, hogy ne legyen gond, miközben élvezetes, egyszerű, olcsó, kényelmes életmód ez nekem.


A felsoroltakból szinte semmi nem fér bele az étrendembe, a csoki beleférne, amúgy sem tartom egészségtelennek, főleg a cukortalant, de nem kell.


Édességet naponta eszem, na ez a lelkileg kicsit egészségtelen rész (fizikailag teljesen normális étel, nem sokban különbözik a többi ételem egy részétől), de dolgozom rajta, hogy abbamaradjon. Nem kell az sem, csak megszokás és mire észreveszem, már megint benne van a napban.


A felsoroltakat évek óta nem esszük a párommal (nagyon ritka alkalmakat kivéve, pl. rokonlátogatás s inkább ő leng ki jobban), illetve van egy finom, olcsó, hasznos harcsapástétom konzerv, nem látom rossznak. Amúgy mindketten nagyon ritkán eszünk húst, a ketogénnel én össze se tudom hozni, túlszalad a fehérje.

A párom félig paleo, félig rizs étrenden van, ebédre ugyanazt az ételt eszi, amit én, csak ő rizzsel. Remélem, nem lesz gondja a szénhidrát- és zsírdús étrendjével hosszútávon sem, de máshogy nem tud étkezni. Az ételei maguk teljesen rendben vannak, leszámítva az inzulinra való hatását a gyümölcsnek (bár nem eszik olyan rengeteget belőle) és a rizsnek (fehér és sok, bár sokszor azért zsírral eszi, ami lassítja a felszívódást).


Mi lehet még egészségtelen? Nem tartom jónak a gyümölcsök hőkezelését, de nagyritkán elkerülhetetlen a gyümölcsök befőzése, amikor sok terem, nem tudok ipari mennyiségben aszalni. De legalább nincs benne semmi más, csak a gyümölcs. Ezeket mondjuk én nemigen eszem.

2015. júl. 14. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!