Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kell aggódnom? 5 és fél...

Kell aggódnom? 5 és fél hónapos babám még nem fordul a hátára! Többi lent!

Figyelt kérdés
Kisfiam hasra már ügyesen és gyakran fordul, de még ökölben van a keze hason, csak akkor nyitja ki, ha játékért nyúl. Ha elunja a hasalást bömböl, hogy fordítsam meg. Eddig párszor már megfordult (talán 3-szor), de nem jellemző! Szerintetek?
2015. okt. 20. 12:58
 1/5 anonim ***** válasza:
7 hónaposan tanult meg forogni a babám, 11 hónaposan még nem ült...el is küldtek kivizsgálásra, ott azt mondták, mozgása korának megfelelő, csak kicsit lassú...érzelmi, értelmi, szociális, beszéd képessége 11 hónaposan 2 évesnek volt megfelelő a szakember szerint :) nyilván ezért haladt lassabban a mozgásban..minden estre most 1,5 éves, semmivel sincs hátrébb mint a korosztálya, de tény hogy mindent olyan lassan csinál ami mozgás..de emiatt ne aggódj, 6-7 hónaposan bőven elég ha forogni kezd
2015. okt. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a megnyugtatást! Egyébként minden mást csinál, amit kell, gügyög, ügyesen fogja a tárgyakat stb remélem nem lesz gond!
2015. okt. 20. 13:29
 3/5 anonim ***** válasza:

azt mondják amelyik baba mozgásban lassabb másban ügyesebb és vica versa...ne aggódj ezen, a védőnő úgyis szól ha valamit nem csinál időre és még akkor sem valószínű, hogy bajt jelent, csak lassabb...amúgy nekünk nagyon sokat segített az ülni tanításnál, hogy krónikusan elkezdtünk ülni előtte, azelőtt mindig fekve játszottunk és tény így hamar rákapott az ülésre.

szerintem menj át fókába és demonstráld neki, mint aki most kapta meg a nobel díjat, hogy legalább olyan jó érzés forogni is ;)

2015. okt. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia, én Dévényre hordom a kisfiam izomkötöttség miatt. 6 hónapos korra kell a babáknak forognia, és nem hátra hanem elsősorban hátról hasra. Nekem lassan 8 hós a kisfiam, egy kezemen sztem megtudom számolni hányszor fordult hasról hátra. Ez annyira nem elvárás. De 5,5 hósan semmiről sem vagytok lemaradva.
2015. okt. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Közben én is beszéltem egy Dévény-gyógytornásszal, ő azt mondta, hogy ha már megfordult akár egyszer is, akkor azt már tudja, csak lehet, hogy valami rossz élménye kötődik hozzá. Mindenesetre megnézi a babát, két hét múlva mehetünk hozzá.
2015. okt. 22. 10:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!