Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szingli ferfi gyerekvallalasa....

Szingli ferfi gyerekvallalasa. Nektek mi a velemenyetek rola?

Figyelt kérdés

Nos nem is igazan tudom hogy, hogy kezdjek bele ebbe a dologba. Tobb okbol kifolyolag: Valahogy a mai csaladi kep az az hogy van Anya Apa egz a gyerek vagy gyerekek. De minden esetben elso az anya. Tisztaban vagyok vele hogy ez az altalanosan elfogadott kep es a gyereknek is jo ha mindket szulo vele van. De az a helyzet hogy mostansag nagyon sok anya inkabb "single player" kent vallal gyereket. De arrol senki sem beszel hogy mi van akkor ha egy ferfi szeretne gyereket vallani egyedul. Mert van ilyen. En magam is igy vagyok vele. Eloszor azt hittem hogy csak en vagyok ezzel a dologgal igy de nem. Utana olvastam a vilag halon kulombozo forumokon es nagyon nagyon sok ferfi ugyanigy gondolkozik.


Elsosorban szulok es apak hozzaszolasait varom. Igazabol azert tettem fel ezt a kerdest mert ez nem iagazan tul "nepszeru" kerdes. Hogy miert arrol van elkepzelesem de igazabol nem is ez a lenyeg. most szeretnem kifejteni hogy miert is gondoltam ilyenre:

30 Ev koruli maganyos ferfi vagyok aki tartosan kulfoldon el. Atlagos ember atlagos elettel. Eljott nekem is mar egy jo ideje az a vagy hogy jo lenne hazamenni valakihez es egy csemete is kellene aki ertelmet ad az eletemnek. De van egy kis bokkeno. A mai vilagban megtalalni azt a not akivel egy ilyet teto ala lehetne hozni... nos nagyon nagyon ritka. Sajnos azt tapasztalom hogy a mai nok nagy reszenel ( fiatalabb korosztaly 23-33 ) iagazabol vagy elni akarnak uatzni bulizni vagy karrierista eletmodot folyatatnak. A csalad es a gyerekvallalas sajnos hatterbe szorult. Raadasul azoknal aki megis belevag a gyerekvallalasba sajnos olyan dolgokat latok ami nem tul jo. Sok esetben a szulok csak a gyerek miatt vannak egyutt. Vagy az anya lelep a gyerekkel. Es sajnos olyan vilagot elunk hogy a gyerek elhelyezesi perekben igazabol a kutyat sem erdekli hogy az apa mennyire szereti a gyereket es vissza. Gyerek az esetek 99% ban az anyanal helyezik el . Az apa max lathatasi jogot kap. Idonkent.. ami keves. Es manapsag igazabol azt tapasztalom hogy az apak sokszor jobb szulok mint az anyak. Tisztelet a kivetelnek. Nalam az ismerosi korben szinte csak azt latom hogy hogy a gyereknel a vilag kozepe az apa. Kizarolag az apa. Es a kulfoldi forumok olyan dolgokat irtak es olyan tanacsokat adtak amin igazabol meglepodtem. Elsore kicsit furcsa volt de most hosszu ideig gondolkozva rajta egyre szimpatikusab. Vannak olyan portalok ahol Holgyek ( raadasul nagy resze diplomas ) ugynevezett beranyak. Tehat egy elore megegyezett osszegert cserebe szul egy gyereket az ot megkereso egyennek. Szules elott vagy utan alairja a teljes lemondo nyilatkozatot. Persze nem keves osszegert cserebe. De nagyon sok ferfi kezd elni ezzel. Es megmondom oszinten nekem is egyre szimpatikusabb ez a megoldas a klasszikus csaladmodellel szemben, ugyanis amennyiben kozben megis kialakulna valamilyen kapcsolatom es egy ido utan ugy gondoljuk hogy megsem akkor a gyerek marad velem.

Nektek mi a velemenyetek rola?



2015. okt. 20. 16:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Csiszold még egy kicsit az angolod/németed, mert valamit nagyon félreolvashattál. Egy béranya eleve nem a saját gyerekét hordja ki, lemondó nyilatkozatra így nincs szükség.

Egy diplomás pedig aligha abból fog megélni, hogy tönkrevágja a testét.


De ez részletkérdés:

az ötleted ugyanúgy önzés, mint amikor egy nő talál ki ilyet.


Más az ha valaki egyedül marad a gyerekkel és más ha valaki eleve ilyen sorsot szán a gyereknek.

2015. okt. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Fogalmam sincs, hogy külföldön hogyan működik ez a béranyás dolog (bevallom, nem tudok róla eleget); én abba gondoltam bele, ahogy olvastam a kérdésed, hogy ha ezt a béranya megoldást választod, mit fogsz mondani a születendő gyermeknek, amikor megkérdezi hogy ki az ő anyukája, mit fog gondolni arról, hogy egy béranya szülte meg? Úgy értem... nekem ez kissé furcsa, nem tudom ezt egy kisgyereknek hogyan lehetne elmondani úgy, hogy fel is tudja dolgozni. Mert egy gyerek bizony már 4-5 évesen kérdezget ilyeneket. Én is kérdeztem hasonlókat.

Én örökbefogadott vagyok, nem ismerem a szülőanyám, de bármit megadnék/megadtam volna azért, hogy legalább egyszer lássam őt, beszélgessek vele; talán a te jövőbeli gyereked is kíváncsi lenne rá, ki szülte, mit mondanál neki? Mit szólnál hozzá, ha egyszer azt mondaná, hogy kíváncsi a szülőanyjára? Szóval én ezzel kapcsolatban tele vagyok kétségekkel, nem lenne könnyű dolgod egyedülálló apaként.

Én inkább a helyedben az örökbefogadást választanám, nem egyszerű az sem, de én annak több értelmét látom.

Nekem ez a véleményem erről.

2015. okt. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a kérdező nem béranyát akar, hanem vagy örökbefogadni valaki babáját, vagy gyereket csinálni egy nőnek, aztán rávenni/lefizetni, hogy mondjon le róla.
2015. okt. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egyetértek az első válaszolóval.


Amit még hozzátennék, hogy rengeteg nő szeretne normális kapcsolatot, és családot, de úgy nem fogod észrevenni az ilyen nőket, ha azt gondolod, hogy a többség nem ilyen.

2015. okt. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!