Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Okkal riogat vagy feleslegesen...

Okkal riogat vagy feleslegesen paráztat a baba súlyával a gyerekorvos?

Figyelt kérdés

3300 g volt a születési súlya

3160-nal engedtek ki minket

Most 9 hetes és 4100-nak mérték.


Anyatejes és tápszeres pótlást kap.

Jó étvággyal eszik, mohón, sokszor túleszi magát, ilyenkor sokat bukik. Hasfájós, semmi sem segít igazán. Eddig a Colief volt a legjobb.


Anyatejből nem tudom hogy mennyit ihat, mert lemérhetetlen, össze-vissza rúgkapál a mérlegen (volt hogy kevesebbet mértünk evés után és ez tápszernél is sikerült).

De nem éhezik, mert egyértelműen jelzi és akkor kap is.

Tápszerből 2*150-et kap.


Szerintetek is aggasztóan kevés a súlya?


Egyébként élénk, sikongat, mosolyog, mutogat, állandóan jár a keze, lába és fülsiketítően üvölt, ha gondja van. Nem erőtlen, nem aluszékony.


2015. okt. 20. 16:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Kicsit tényleg kicsinek hat, de ha kiegyensúlyozott, egészséges, szerintem nem lehet gond. :)
2015. okt. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hat nem tudom...

Az en lanyom 3200-al szuletett, 3080-nal hoztuk haza! 4 hetesen 4150 a sulya. Igaz, hogy Ő csak anyatejes!

Doki mit mond? Azon kivul, hogy paraztat?

2015. okt. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Azt hogy mérjem a szopikat, hiába lehetetlen egy élénk babával.

Rárakom előtte: 4100, utána (1,5 óra szopi után) 3950.,"Hogy a jó...! Nem hinném hogy fogyasztana a tejem!"

"Na ismételjünk: 4200. Kár hogy közben rúgott kettőt.

2015. okt. 20. 17:00
 4/8 anonim ***** válasza:

Az én babám 3090-el született, 2900-ra esett vissza 6 hetesen volt 3500

2 hónaposan 3900

3 hónaposan 4590.

Ő csak tápszeres

2015. okt. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hű, hát pont a minimumot hízza a nagykönyv szerint.

Az én kislányom is 4100 gramm körül volt 9 hetesen, de ő 2200 grammal született (nem korababa, csak kicsi).

Nem tudom, elvileg ha nincs rossz kedve, élénk, aktív, akkor nem lehet baj, de azért tényleg kevéskének tűnik. Valahogy próbáld tényleg mérni, nekem is volt, hogy 3x tettem rá a mérlegre a lányomat, ő is elég sajtkukac.

2015. okt. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kisfiam 4 kg-val született 3,85- el vittük haza, 1hònaposan 5kg, 2hónaposan 5,89 kg volt. Csak anyatejes baba volt. Engem meg folyamatosan azzal csesztettek,hogy túl sokat hìzik. De amikor elmondtam,hogy 30-50 grammokat eszik napi összesen 5-6 alkalommal kb kétórànként cicizett (àtaludta az éjszakàkat az első perctől) akkor meg egyből ment a hiszti,hogy etessem 4 órànként és éjjel is keltsem fel,sőt adjak pótlàst....Ò hàt persze...sokat hìzik,de hagyjuk az igény szerinti szoptatàst,de azért adjam a tàpszert....


Egy tanàcsot fogadj meg,Te vagy az anyja 0-24-ben Te vagy Vele,tudod,érzed ha baj van. Ha rosszkedvű,sìrós és nem nő hosszra vagy nem hìzik akkor érdemes orvoshoz vinni. Ha jókedvű és minden hònapban nő is vagy épp hìzik,akkor nincs baj. Mi sem vagyunk egyformàk, van aki könnyebben gyarapszik van aki nehezen. Nyugi.

2015. okt. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Hosszra nő, 6 hetesen már 55 volt 49-ről és azóta is nőtt, mert az akkori ruha már feszül.


Megpróbálom azt, hogy fejek és aztán kerül mellre. Így a fejt mennyiség fix, és csak az afelettit kell megbecsülnöm. Pár nap alatt talán ebből megtudunk valamit.

2015. okt. 21. 07:08
 8/8 anonim ***** válasza:
Ötletnek jò,de ha éhes lenne hidd el tudnàl ròla. Attól ne ilyedj meg,ha keveset tudsz fejni,màs az inger,attól még bőven lehet elég tejed.
2015. okt. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!