Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megbetegedhetett a kislányom?

Megbetegedhetett a kislányom?

Figyelt kérdés

3,5 hónapos a babám. Ma egész nap semmi nem látszott rajta, olyan volt, mint mindig. Este szintén, jókedvű volt, nevetgélt, gőgicsélt. Fél 9 körül fektettem le, és utána kb egy órával kezdődött, hogy röfög, ha mocorog, mint amikor teli van az ember orra és nem kap levegőt. Ha nagyot szippant, köhög, gondolom a torkára szívja. Nyugtalan, dobálja magát álmában, de ha egy helyben fekszik nyugodtan, akkor kap levegőt rendesen, nem szörcsög, nem röfög, nem horkol. Igazából 1-2 hete a fogzás jeleit véljük felfedezni nála, nem vagyok benne biztos, hogy nem nyállal van-e teli az orra? Láza nincs, még csak hőemelkedése sem. Természetesen holnap vagy viszem orvoshoz, vagy a dokit hívom ki, csak addig is találgatok, tiszta ideg vagyok, első babám, sosem volt még beteg.

Létezik, hogy ilyen gyorsan előjönne a taknyosság, ha egész nap semmi baja nem volt? Vagy inkább a nyála ment az orrába? Valakinek tapasztalata?


2015. okt. 21. 00:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Valoszinu Megfazott, ilyenkor nem kell egybol az orvoshoz rohanni.

Tengervizes orrspray az orrba, es kiszivni.


A nyal nem megy az orraba.

2015. okt. 21. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha egy kis takonnyal beviszed a rendelőbe, akkor jól elkap valami klassz betegséget. És az orvost sem hinném, hogy hívni kéne, mert taknyos az orra. :D
2015. okt. 21. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Azért gondoltam a nyálra, mert a tej sokszor folyik vissza neki, amikor alszik, és röfög tőle. Anyukám volt itt most reggel, mondta, hogy lehetnek a fogától megfázásos tünetei.

De akkor ne is vigyem dokihoz, csak szívjam az orrát? Nem lázas még mindig, jókedvű, vigyorog, de nagyon rosszul aludt szegény, mikor már 2 percenként rohangáltam be hozzá, inkább magam mellé fektettem.

2015. okt. 21. 06:21
 4/7 anonim ***** válasza:

A fogzástól nem szoktak náthásak lenni, viszont fogzás ideje alatt lehet gyengébb a babák, kisgyerekek immunrendszere, így sokkal fogékonyabbá válnak kórokozók, pl. vírusok elkapására. Valószínűséggel nálatok is ez történt, elkapott egy vírust a babátok és az okozza a tüneteket. Amit valóban első körben tehetsz, hogy tengervizes orrspray-t fújsz az orrába, vársz vele egy picit, majd pedig porszívóval kiszívód az orrát és azt annyiszor, ahányszor szükséges.

Ha láza lesz, nagyon nyugtalanná válik, esetleg színes (zöldes, sárgás) lesz az orrváladéka, akkor viszont egyből vidd orvoshoz, mert akkor már orvosi ellátást igényel.

2015. okt. 21. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A mi kisfiunk is 3és fél hónapos, és pár napja ugyan ez a helyzet nálunk is. Nyugtalan alvás nyöszörgéssel,felsírással, nátha, és nekünk is már egy ideje rengeteg nyál folyik a szájából, előkét kell rá adnom. Mindig tömköd valamit a kis szájába, de általában a kézfejét, van,hogy egyszerre mindkettőt. Én felhívtam a gyerekorvost, hogy náthás elvigyem -e,rá néz, vagy szivassam csak az orrát, azt mondta, hogy ne vigyem le,mert sok a beteg, ha más baja nincs, akkor csak szivassam, meg használjam a phisiomer baby tengervizes orrsprayt.igaz, én előtte nap voltam tanácsadáson vele, akkor megvizsgálta a gyerekorvos, és másnap reggelre lett náthás aranyom. Remélem nem fajul tovább, és nem társul a nátha mellé láz, meg köhögés, és hamar kigyógyulnak belőle.
2015. okt. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi akkor egyelőre maradunk nyugton.

Viszont most azt vettem észre, hogy csak akkor jönnek elő a tünetek, ha alszik, vagy félálomban van, mikor ébren van, semmi baja. Ez másnál is így van?

2015. okt. 21. 10:16
 7/7 anonim ***** válasza:
Azért akkor jönnek elő a tünetek, mert ilyenkor az orrából lefelé csorog a váladék és az ingerli a torkát és ettől köhög és tapasztalatod ezeket a tüneteket. Az szokott segíteni, ha közvetlenül lefekvés előtt szívod neki ki az orrát, illetve vagy oldalra fordítva altatod.
2015. okt. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!