Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónaposomnak még mindig...

3 hónaposomnak még mindig sokat van ökölben a kis keze és a hüvelykujja állandóan a tenyerébe van szorítva. Másnál is volt ilyen? Nem fog eldeformálódni az ujja? Mivel "vehetném rá", hogy nyitva tartsa?

Figyelt kérdés
Egész nap próbálok játszani vele. Mindig valamit adok a kezébe, vagy lógatok előtte, hogy nyúlkáljon érte. Ilyenkor jó, mert ha nyúl valamiért akkor nyitva van a keze, de egész nap nem ülhetek mellette 24órában és ha épp nem játszik akkor beszorítja a hüvelykujjait a kezébe. Volt valakinek hasonló? Hogy vegyem rá, hogy többet legyen nyitva a keze?
2014. szept. 29. 22:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nyugi, teljesen természetes, hogy ökölben van a keze, majd idővel egyre jobban kinyitja. Fektesd sokat hason, úgy fejlődik, erősödik a legjobban, mind a kis keze ( a kézcsontok még alakulnak), mind a nyaka.
2014. szept. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Csak aggódom, mert mindenhol szinte azt írják, hogy 3 hónaposan nyitva kell lennie az ujjainak, vagy ha ökölben van akkor is lazán kellene tartania, de ő még most is sokszor szorítja. Hasra sajnos nemigazán tudom letenni, mert pár perc után keservesen sír és nem marad meg hason. Szóval hason eddig nem is nagyon volt, csak háton marad meg, de akkor is általában az oldalára fordul. HA hasra teszem akkor még jobban ökölben van a keze, vagy erősen belekapaszkodik a takaróba és azt szorítja, el nem engedi.
2014. szept. 29. 23:17
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg a babád nem olvasta azokat az írásokat. :) Ne aggódj emiatt, nem kell, majd lazul a kis keze.

A hasra fektetés azért fontos, abból fog kiindulni mindenféle mozgás. Feküdj le vele szemben és akkor próbáld meg elterelni a figyelmét.

Ha pedig mégsem nyugodnál meg, kérdezd meg a gyerekorvost és ha szükséges, akkor majd ő ajánl szakembert. Csak ne aggódj!

2014. szept. 29. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
én meg azt olvastam, pont az lenne a baj, ha nem így lenne!
2014. szept. 29. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

*bocsi nem jót írtam előbb.


amúgy amikor alszik, nyitott tenyérrel?


ez hasznos lehet:

[link]

2014. szept. 29. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekünk volt ilyen, sokáig szorította, aztán amikor már más is érdekelte, lazult. Amikor megfogni tanult valamit, akkor is először jól ökölbe szorított, és utána nyújtotta a kezét. Édes volt, semmi gáz. Csak arra figyelj, hogy tök be tud büdösödni a tenyere :)
2014. szept. 29. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

[link]



itt le van vezetve a többi úgy néz ki fontosabb, pl Moro reflex eltűnése stb

2014. szept. 29. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, próbálom hasra tenni többet akkor, csak az a baj hogy nagyon utálja, nem teszi le a fejét se. Van még 1 hete a 3 hónapos státuszig...nem sok idő, de hátha addig lazul neki a kis keze. Köszi a linkeket is, van ami megnyugtatott a leírásban, van ami elbizonytalanított még jobban:) Eddig pl. tökre örültem, hogy sokáig rázogatja a csörgőt amit a kezébe adok, de most azt olvastam valahol, hogy az sem jó ha nem teszi le. De gondolom ez is abból adódik, hogy erősen szorítja a kezében... Na meg a lábujjait mindig néztem milyen aranyos ahogy behúzza, de elvileg ez is fogóreflex ugyanúgy mint a kezénél...:(Tudtok esetleg valami jó babatornát/masszás amivel tudnám ezt oldani neki, mit hogyan lehetne mozgatni neki?
2014. szept. 30. 00:37
 9/11 anonim ***** válasza:

Első baba? :-) Túlparázod.

Nem kell nyitogatnod a kezeit, ahogy telnek a hetek egyre kevésbé fogja ökölbe szorítva tartani! Egy 3 hónaposnál ez még belefér. Ne parázz!

2014. szept. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia nekünk koraszülött volt. Lehet simogatni a kis kezét a kezeddel, bökdösni az ujjaiddal, masszírozgatni. Különböző anyagokkal is végig simíthatod fa, ruha anyag, érdekes műanyagok, amin van kiemelkedő felület. Agyi érésnek is jót tesznek az ingerek. Nekünk agyvérzése volt, ami hatott a mozgásra Dévényre is járunk 4-5 hónaposan már lazább volt neki. Csörgőt ő is jó sokáig fogta. Védőnő, gyerekorvos úgy is tovább küld, ha baj van, lehet neki csak lassabban érik az idegrendszerre, de lehet feszes, vagy bármi. Ha idegesít akkor mutasd meg gyógytornásznak, abból baj nem lehet.
2014. szept. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!