Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy vehetném rá a kisfiam,...

Hogy vehetném rá a kisfiam, hogy ne egyen mohón?

Figyelt kérdés
17 hónapos a kisfiam és az a gondom, hogy nagyon mohón eszik. Ha egyben adok a kezébe pl. kiflit akkor annyit töm a szájába, hogy a végén segíteni kell kikotorni belőle mert elkezd fuldokolni tőle. Emiatt karikázom és kockázom a dolgokat neki de az egész tányérral sem tehetem elé mert akkor ugyanez történik. Mindig mondom neki, hogy csak egyet és arrébb teszem a tányért amíg le nem nyeli amit elvett. Hetente próbálom előtte hagyni hátha szépen eszik már de mindig ugyanúgy járunk. Mit tehetnék még, hogy ne így egyen? Vagy ez normális?
2014. máj. 14. 12:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Azt próbáltad, hogy te is eszel vele együtt, és közben mutatod neki, hogy hogyan?
2014. máj. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen már próbáltam, hogy együtt eszünk de ugyanez megy. Érdekes, hogy amikor az én számba akar tenni akkor csak egy kockával ad. De a saját szájába két kézzel felváltva tömi.
2014. máj. 14. 12:37
 3/4 anonim ***** válasza:

Én lányom is így eszik.

Nekem az volt a tanács, hogy mondjam neki, hogy csak egy falatot...hiába mondom én állandóan, akkor is teletömi a száját. Szóval nem tudok tanácsot adni, ők ilyenek, de biztos nem tezs jót a pocakjuknak.

2014. máj. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Hát akkor marad a próbálkozás és a várakozás előbb-utóbb csak rendesen eszik majd...
2014. máj. 15. 12:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!