Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Még nem született meg a...

Még nem született meg a gyerekünk. Én aggódom túl, hogy a férjem nem fog velünk eleget foglalkozni? Mert a terhességem alatt sem nagyon járunk sehova mert ő otthonülős.

Figyelt kérdés
Itthon van velem de a lakásból nem nagyon mozdul ki. Emberkerülő. Jó lesz ez így? Majd egyedül fogom tolni a babakocsit? Befordultam már most. Beszéltem vele hónapokon át, de ő nem akar kimozdulni mert ilyen beállítottságú. Én meg szenvedek mert imádom az embereket és jönni-menni.
2010. márc. 17. 10:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Hát nem ebben fog megmutatkozni, hogy foglalkozik e veletek, hogy császkál meg csavarog veled. Időd nem nagyon lesz ilyenekre az elején. Ha otthon ül és nem a haverokkal sörözik, legalább segit tisztába tenni a babát, büfiztetni, fürdetni, elszórakoztatni. Az nem lenne rosszabb, ha ő folyton kódorogna, te meg ülhetsz egyedül az ujszülöttel? Az anyukák igen ritkán tologatják apával

a babakocsit. Lesz majd babás ismerős, akivel jókat beszélgethetsz séta alatt.

2010. márc. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ha vannak olyan ismeröseid akik szeretek emberek között lenni akkor menj velük.Én is ezt csináláom.
2010. márc. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ne haragudj,de ez gondolom nem a teherbeesés után derült ki:)))).Ha meg tudod hogy ő ilyen ,akkor számoltál ezzel már a terhesség előtt is nem?Embereket megváltoztatni nem könnyű,sőt nem is nagyon kell.De talán a baba majd változtat az emberekhez fűződő viszonyán.Ha nem,akkor ismerkedj majd játszótéren más anyukákkal,és együtt tologathatjátok a babakocsit.
2010. márc. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
akkor majd jössz-mész egyedül a kicsivel. Nálunk pont fordítva volt/van. A párom állandóan úton-feszt dolgozik,mert muszáj- én itthonülő volnék, de már igénylem a társaságot. A lényeg: én is mint sok más anyuka eltologatja egyedül is a kicsit,még ha csak a kötelező helyekre ismó,mint a bolt vagy a posta. Az én párom,ha tehette se kisért el se a védőnőkhöz,se a nőgyógyászhoz,amikor már meglettek a gyerekek is egyedül vittem a "tanácsadásra" -mérni,és ha beteg volt a dokihoz. Ez van. Bár ha megszületik a kicsi,lehet a párod büszkén vonul majd végig az utcán a babakocsit tolva! Csodák pedig vannak!!! A remény hal meg utóljára. Ne rágd a fülét, majd kimozdul, ha ő úgy gondolja! A kicsi születése után biztosan így lesz! Az újdonsült apukák már csak ilyenek! (az egyik ismerősünknél is így volt!)
2010. márc. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Az én férjem nem segít itthon, egyedül megyek sétálni, egymagam vezetem a háztartást, egyedül látom el a babát, és én kellek éjszaka(akár 8x is) Viszont eltartja a családot, szeret néha babázni(játszani), és a fiúnk röpdös ha látja, és persze imád minket. Ha meg lesz a pici Neked se lesz időd elmenni otthonról, konkréten amikor a fiam született 6 hétig örültem hogy luk van a .... még fürödni, hajat mosni is alig volt idő. Aztán hirtelen jobb lett és könnyebb ma már netezni is van idő:-) Szerintem ne várd el, hogy babázzon hanem örülj amikor babázik. Látod? A pohár félig tele és nem félig üres:-)
2010. márc. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszi a biztatást. Társasági ember vagyok ő meg nem. A barátaimhoz se jön velem, ők pedig mind párban mennek. Igazából olyan mintha lenne is társam meg nem is. Főként ez aggaszt. Csak a pénz hajtása érdekli. A családot viszont eltartja, de itt ki is merült. Félek a változástól.
2010. márc. 17. 10:38
 7/14 anonim ***** válasza:

Ha ezt eddig is tudtad, akkor miért vagytok egy pár?

Nem értem...

2010. márc. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Azóta lett más mióta terhes lettem. Rágörcsölt a pénzre és csak az érdekli. Pedig nincs megélhetési gond. Előtte nem ültünk otthon.
2010. márc. 17. 10:46
 9/14 anonim ***** válasza:

Szerintem ez azt jelenti, hogy szeret otthon, vagyis veletek lenni! ez JÓ!! :) az lenne a gáz, ha ő buliból buliba járna, míg te otthon várod a picit.. ne aggódj, szerintem pontosan, hogy veletek fog foglalkozni, ahelyett, hogy ide-oda járkálna. Az első időkben úgyis max sétálni lehet eljárni a környéken, nem fogtok amúgy sem eljárkálni.

Nekünk most lesz 8 hós a babánk és nagyon otthon ülősek lettünk a terhességem előtt még. Most viszont amikor csak lehet kimozdulunk, mert az már nem kikapcsolódás, hogy otthon dvd-zünk, vagy csak simán otthon vagyunk, pedig szülés előtt az volt. szóval én csak bíztatni tudlak! :)

2010. márc. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

a 10.33-as vagyok, álunk is a pénzhajtás van,feszt dolgozik a párom. Egyedül vezetem a háztartást,olyan,mintha egyedülálló szülő lennék 2 gyerkőccel. Nálunk is mostanában kezdősött ez az állandó pénzhajkurászás... nem mondom,hogy nincs anyagi problémánk, de nem olyan vészes,hogy ennyire kellene robotolnia. Nálatok szerintem arról van szó, hogy 100% ban biztos akar lenni abban, hogy a babátok semmiben ne szenvedjen hiányt. A kicsi születése után biztos vagyok abban, hogy büszkén tolja át a bébit a barátokhoz,vagy az utcán. Az ismerősünknél, akik ugyan így voltak: soha nem látta őket együtt senki,apuci mindig dolgozott,miután megszületett a kisfiú, hetente minimum 1x lehetett őket látni-volt olyan is,hogy csak az apuka sétált a kicsivel.

Várd ki a végét!

2010. márc. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!