Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha egy baba több napig nem...

Ha egy baba több napig nem eszik húst az baj?

Figyelt kérdés

1,5 éves a lányom, általában minden nap eszik húst, vagy legalább tojást, de most pl úgy jött ki a lépés, hogy tegnap meg ma is húsmenteset eszik, sőt vasárnapig elvileg húsmentes a menü...ez baj?

eszik joghurtot, tehéntejet, tápszert, illetve sajtot és mivel lencse lesz, ha jól tudom abban elég sok a fehérje..


2015. okt. 28. 09:54
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem 1-2 ilyen alkalom belefér. De azért próbálj arra törekedni a menü összeállításakor, hogy kiegyensúlyozott legyen az étrendetek! Mi húsos menü után általaban főzeléket eszünk (hol húsos feltéttel, hol tojáspörkölttel stb.), aztán valami szószos, sajtos, tejszínes tészta vagy tepsis étel, majd valami húsmentes (gombóc, aranygaluska vagy valami édességféle). Aztán kezdődik előlről.
2015. okt. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is megfontoltabban kellene a menüket összehozni, nem kell húst hússal enni de azért két naponta 50 gramm jó, ha megvan.

Miért nem eszik húst?

2015. okt. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%

Ahhh


Húst egy gyermeknek heti 2-3 alkalommal SZABAD ennie. Még egy felnött szervezetben is húst csak 3-4 alkalommal szabad enni.

Ovodai étkezetésnél pl kikötött, hogy csak 2x szabad húsos ételt kapniuk egy héten a gyerekeknek.1x pedig halat kell.


Nem hogy rosszat, inkább jót teszel vele. Ès ugye a parízer is husos étel, inkább arra törekedjél, minél kevesebb húst adjál neki. Tejtermékek, tojásban magvakban ugyan úgy benne vannak azok a dolgok amik a húsban, de maga a vörös hús nagy mennyiségben rákkeltö.

Nem hiába mondja az orvos a felnötteknek is, hogy hús kell, de kevés mennyiségben.

2015. okt. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

6 hónaposan azt mondta a védőnő mikor bevezettük, hogy mindennap egyen...ezért kérdeztem, hogy most 1,5 éves gyerek esetében mi a helyzet.

2: én elég kevés húst eszek, mivel veteményesem van, rengeteg zöldség, sokszor eszünk tócsikat zöldségből, zöldségfasírtot, rengeteg főzeléket, szendvicsre is ezekből készítek krémet...ettől független nem vagyok vegán, ugyanúgy eszünk húst is, csak én általában 2-3 napra főzök, így ha kétszer egymás után húsmentes ételt készítek, az azt jelenti hogy 6 napig nincs hús...

a hüvelyesek,a gomba egyébként úgy tudom elég sok fehérjét tartalmaznak...


egyébként a 1,5 év alatt most először fordul elő, hogy ilyen sokáig nem kap(na) húst, mert általában 3 húsos napot követ két tojásos nap (vagy sajtos), és utána megint 3 nap hús következik zöldséggel...de most így jött ki a lépés.

2015. okt. 28. 11:05
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha heti 1-2x eszik húst, az bőven elég... Ha amúgy kiegyensúlyozott az étrendje, tehát juttat be a szervezetébe fehérjét (pl tojás, tejtermék, szárazbab stb.), zsiradékot, akkor hús nélkül is sem lesz semmi baja az égvilágon.
2015. okt. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
ja üveges kaját sosem fogadott el, általában ilyen esetekre van fagyasztva porcióban hús, de most az sincs.
2015. okt. 28. 11:06
 7/8 A kérdező kommentje:
reggel este tejet iszik (és tápszert), emelett zabkása a tíz órai két féle gyümölcsel, és joghurtal. Uzsonna ugyanez, esetleg babapiskótával, ebéd zöldség hússal - jelenesetben ugye lecsó tojással, hét végén meg lencse főzelék céklatócsival...vacsorája zsömle, erre szoktam reszelni paprikát neki, és kap rá zöldségkrémet, a főtt ételei mind tartalmaznak már zsiradékot, sót, mert nem főzök neki külön vagyis nem mindig.
2015. okt. 28. 11:07
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia, az én lányom pl. jó, ha hetente egyszer eszik húst. Egyszerűen nem jön be neki. Pedig hidd el próbáltam már mindenféleképp, de egyszerűen nem eszi, ha megérzi a szájában már köpi is ki, még akkor is, ha mondjuk tésztával, vagy rizzsel adom neki. Amit szeret az a fasírt, max. a bolognai, ugye darált hússal. Eszik nagyon sok zöldséget, tejterméket, gyümölcsöt, így annyira nem aggódom. Ja, és ő is másfél éves, de nálunk a kezdetektől így megy. Virslit eszik néha, meg esetleg párizsit, de ezt sem sűrűn.
2015. okt. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!