Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hetes babának orrszívás...

3 hetes babának orrszívás előtt mindenképpen kell sprayt használni?

Figyelt kérdés

Úgy néz ki 3 hetes babám megfázott. Doki szabin, helyettesítő dokinál rengetegen vannak, bevinni nem akarom így, kijönni nem tud. Védőnőt hívtam. Nem akarom kétségbe vonni,amit mond, de kezdő védőnő. Szerinte kell mindenképpen orrszívás előtt fújni. Van már egy fiam, de ő anno 10 hónaposan volt először beteg.

Nem elég, ha "csak" kiszívatom a pici orrát?


2015. okt. 29. 15:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyon tele van váladékkal tengervizes orrspray-vel érdemes néhány perccel szívás előtt befújni, hogy oldja a váladékot.


Rendes orrsprayt viszont max 2x-3x lehet használni naponta, nem emlékszem pontosan, de rajta van a betegtájékoztatón. Nasivin sanft van 0 éves kortól.

2015. okt. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%
Akkor kell spray, ha a váladék annyira sűrű, hogy nem jön ki amúgy. Ha vízszerű, akkor szerintem elég a szívás.
2015. okt. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes tengervizes orrsparyt használni, mert fellazítja kicsit a váladékot. Mi Sterimar baby-t használunk.

Illetve "hatóanyagos" orrpsrayből valóban a Nasivin sanft (baby) használható ilyen piciknél is, ezt tényleg csak 3x lehet naponta, és pont hogy orrszívás után.

Az én fiam tíz hetesen volt először náthás. Nálunk a Nasivin nem segített, így receptre kikevert orrcseppet kapott.

2015. okt. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Arra figyelj, hogy a túl gyakori szívás ellentétes hatású: a nyálkahártyát izgatja és még több váladék termelésére ösztönzi.
2015. okt. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
nekünk is kb.3 hetes volt amikor egy kicsit betaknyosodott,meg is ijedtem hogy ilyen hamar de elmúlt minden nélkül,a védőnő azt mondta hogy van amelyik baba így szokik hozzá a kinti porhoz.a lényeg hogy én 1x szívtam neki ki mert úgy hallottam hogy nagyon szörcsög,a porszívót a legkisebbre állítottam és kiszívtam,nem csepegtettem semmit az orrába.többet nem is kellett,nem lett semmi baja,de nekem azt mondták anyatejet cseppentsek az orrába.
2015. okt. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi a bukás miatt szívtuk az orrát már ilyen pici korától, oda is felment neki a tápszer amikor visszjött és láttuk hogy benne van. Mi aquamaris gyerekeknek való tengervizes orrsprayt használtunk, az megoldotta egy kicsit ami le volt rakodva és úgy szívtuk ki majdnem minden nap. Igaz mi nem porszívóval csak úgy, hogy megszívtuk a másik végét az orrszi porszinak, azt a végét amit a porszívó csövébe teszel, ez is elég volt. Aztán 10 hetesen ő is taknyos lett, akkor is ezt tettük, de akkor porszívóval szívtuk neki, mert az kicsit makacsabb volt. Mai napig mondjuk egy nagyobb sírás után ha tele van az orra így szívjuk ki neki, ha meg kicsit beszáradva van a cucc akkor tengervizes orrspray, könnyebben kijön neki.
2015. okt. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Igazából csak szörcsög. Nem veszélyes, de azért hallható, de túl sűrű nem lehet, mert enni is tud tőle, meg a cumit is szívja. Tegnap így nem szívtam még neki, ma már lehet. Nem tudom eldönteni,hogy meg van-e fázva, vagy az van, amit az egyik válaszoló írt,hogy hozzá kell szoknia a kinti klímához.

Anno a fiamnál is hasonló volt, kihívtam a dokit, ő akkor vmi olyasmit mondott,hogy ilyenkor még van a szervezetben magzatvíz meg anyai hormon azért tüsszög többet.

2015. okt. 30. 05:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!