Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi az, amit MINDENKÉPPEN meg...

Mi az, amit MINDENKÉPPEN meg kell venni a babához? Hordozókendős/minél kevesebb babaholmit vásárló anyukákat kérdezném.

Figyelt kérdés

Azért írtam nagy betűkkel a mindenképpent, mert tényleg csak a nélkülözhetetlen dolgokra vagyok kíváncsi, pl.

Etetőszék mindenképpen kell?

Ha van hordozókendő, kell babakocsi?


Mik azok a dolgok, amik tényleg nagyon jól jönnek?

Mosható pelenka az eldobható helyett milyen?


Nektek mi az, amit nélkülözhetetlennek állítottak be, és mégsem használjátok?


Köszi a válaszokat!



2015. márc. 24. 08:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
46%

kiságy, sztem babakocsi is, szabadságot ad, tudod cipelni a többi cuccot, pl bevásárlásnál, más is el tudja vinni a babát, stb. , eldobható pelus (csakis), ruhapelusok, nyilván ruhák, vékony takaró, vastag takaró, 2 törölköző,


lehet nélküle élni: pihenőszék, etetőszék, kismamapárna, ágynemű, baldachin, rácsvédő, mérleg, szoptatós fotel

2015. márc. 24. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
hát én nem ez a kategória vagyok,de pont ezért tudom leírni mi kell és mi nem. ha csak hordozol,nem kell babakocsi. etetőszék se létszükséglet etetheted kézbe is. kényelmesebb,de hát ha máshol eteted,rokonoknál oda se viszed a székét. eldobható mindenképp kell valamennyi,ha viszed orvoshoz,védőnőhöz ne kelljen a a kakis pelust a táskádba cipelni hazáig. baldachin felesleges,én azért vettem,hogy a kék falat lányosítsam rózsaszínnel,de fél éves és szedhetem le,mert magára húzza. mellbimbókiemelőt se használtam,nem ért semmit,de mellbimbóvédő kellett addig,amíg nem tudott szopni (nekem inkább befelé forduló volt a mellbimbóm,ha neked is az,esélyes,hogy fog kelleni,ha nem az,nem hiszem) cumisüveg. egy csomót vettem. ilyen szettet,olyan üveget... a szoptatás miatt csak a medela calmát használjuk. úgyhogy felesleges volt. mellszívó nagyon kellett viszont. lázmérőt,orrszívót,körömollót/csipeszt mindenképp kell venned,azok kellenek. ha tápszeres lesz,tápszer,babavíz. lekérheted a vízművekből a nitráttartalmat,ha alacsony nálatokelég egy vízforraló,ihat forralt csapvízzel tápszert. ha szoptatsz,eleinte kelleni fog mellbimbókrém,ezt nem úszod meg,vidd a kórházba is. melltartóbetét is kell,nemcsak a folyó tej miatt,a lanolinos krém befogja a ruhát,sárgítja. van mosható melltartóbetét is,meg eldobható. az eldobható puhább,nem olyan bumszli,de ha sokat használsz éjszakára pl. jó a mosható is. szoptatós melltartó nem lényeg,de kényelmes,praktikus. szoptatós poló se kell,nyáron letolod a pántot,vagy eleve pántnélküli felsőt veszel fel,télen meg vannak gombos felsők,de egy egyszerű v-kivágást is lehúzol a melled alá aztán kész. ha már az etetőszék szóba került,előkénél a műanyag jobb,azt csak letörlöd szivaccsal. vettünk egy csomó anyagot,egy evés egy előke,csak a vanish megy el a mosásukkal. baba hajkefe felesleges,csak lesimitom mindig .-) kanalat 1-2-t darabot vegyél ha espumisant vagy valamit be kéne adni, dm-be 300ft az 5db-os. gátregeneráló spary tök felesleges volt,mondta az orvos inkább ne használjam. more milk plus nekem nem vált be,csak a több szoptatás,fejés. pólyát nem használtuk,de ha van nagyobb gyerek,ő könnyebben megfogja vele a picit. bébipaplan. merevvacak egy anyag,hálózsákot,takarót használtunk. habszivacstermosz helyett többre mész a sima fémmel,ez helyetessítheti az autós ételmelegítőt,ami száz év úgyis mire felmelegíti. mérleget majd kölcsönzöl ha kell. textilpelus mindenképp kell,de nem tudni mennyi,ha bukós lesz több,ha nem kevesebb. pelenkázótáska se lényeg,elég egy sokzsebes. ugyanugy bevágom az én táskámba is a cuccokat,mint a pelenkázóba,csak az enyém jobban néz ki legalább :-) pelenkázó se lényeg,bár praktikus a kombi ágy,mi nagyon szeretjük,de megteszi egy ágy is,vagy egy komódra feltét,matrac. lepedőből 3-at vegyél,ha fog bukni,kelleni fog. takaróból is legyen több. törlököző,fültisztitó, ezek is kellenek
2015. márc. 24. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Mi nem vettünk babakocsit, egy hordozókendőnk meg egy belebújós hordozónk van.

Sok mindent kaptunk. Használtan babaruhákat, vettünk/kaptunk mellé pár csini darabot újan. Búcsúajándéknak munkahelyemen babakádat kaptunk tele játékokkal. Vettünk egy használt mózeskosarart, úgy tervezzük mellettünk fog aludni, és csak akkor rakom bele ha nagyon fáradt vagyok, és egyedül vagyunk otthon. Kisollót nem vettünk külön, a miénkből fertőtlenítünk egyet. Hajkefét nem vettünk. 2 szett mosható pelust vettünk használtan. Tertapelenkák maradtak gyerekkoromból, meg kaptunk a kolleganőimtől. Vettünk egy szobahőmérő, sima hőmérő már volt eddig is.

Betadinet, Neogranormont külön kap, nem a miénket használja. Van még egy popsikrémünk, fürdéshez sima babaolaj és kamillatea. Cumi nincs, törölközőt, takarót egyet-egyet szereztünk be, a miénkből is használ.

Így is rengeteg cucca van, hogy az átlagnál kevesebbet vettünk.

2015. márc. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Vettünk még orrszívót is, azt kifelejtettem.
2015. márc. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Lehet élni babakocsi nélkül, erre gyakran látok példát, persze nyilván minden ember/család más, van akinek bejön, másnak elképzelhetetlen.

A pelenkázószekrény az, ami nem feltétlenül szükséges.

Cumisüveget nem érdemes előre venni, ráér akkor ha szükség van rá. Cumi dettó.


Ha van autótok, akkor autós hordozó mindenképp kell, ruha, pelenka, popsikrém, szintén.

Kiságy kezdetben nem feltétlenül kell, de előbb-utóbb szükség lesz rá.


Az etetőszékre én azt mondom, hogy persze, lehet anélkül élni, de az pont olyasmi ami nagyban megkönnyíti az etetést. Viszont a legolcsóbb Ikeás etetőszék is megfelel. [link]

2015. márc. 24. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
68%
Nélkülözhetetlennek állítják be általában, összesen 3-szor használtuk, szóval egyáltalán nem nélkülözhetetlen a kiskád.
2015. márc. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Orrszívó. Minden mást meg tudsz egyszerűen oldani.
2015. márc. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
69%
Kiskád szerintem eléggé nélkülözhetetlen, mert a nagy kádban pár hónapig elég macerás fürdetni és nem is egészséges. Orvosok is azt szokták mondani, egy újszülöttnél az a legjobb, ha saját kádban fürdik, mert nagyon érzékeny a bőrük. Ami talán felesleges az a pelenkázó, bár nekem nagyon jó volt, hogy nem kellett hajolgatnom. Az etetőszék mindenképpen kell, mert amikor már meg tud ülni magától, nem éri el a nagy asztalt és könnyen le is bukhat a nagy székről. Ölben etetni meg igen csak macerás. A pihenőszék egyáltalán nem fontos, de jól el tudott lenni benne az én fiam is. A babakocsi mindenképpen kell, ha hordozol akkor is. Majd tapasztalod, ha már leszakad a hátad. Minden egyéb: babahinta, járóka felesleges.
2015. márc. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
69%

Én sosem akartam hordozni, mert már a terhesség alatt is pokolian kínzott a hátfájás, most pedig a séták alkalmával mire hazaérek a babakocsizásból is leszakad a derekam. De akinek beválik annak persze nincs szüksége babakocsira. Ha van autótok akkor autós hordozó mindenképpen szükséges. A gyerekágy ugyan nem feltétlenül az, hiszen sokan vannak akik együtt alszanak a gyerekkel (szerintem szükséges, főleg ha szeretnél légzésfigyelőt használni). Légzésfigyelő most nagyon "divatos", én pl nem vettem, persze más lett volna a helyzet ha kis súllyal és légzési nehézségekkel született volna a babám. Etetőszék nem létfeltétel, de nagyban megkönnyíti az etetést főleg amikor a kis lurkó próbál mindent 2"méteres körzetben módszeresen összekenni, beborítani, leköpni a szájába adott péppel :)

Amire szükség van mindenképpen :

Gyerekruhák

kifogók vagy gyerek törölközők

textil pelenkák a büfizéshez és a feje alá

babaplédek

(szerintem) a gyerekkád is szükséges, nem valami higénikus egy újszülöttet a felnőtt kádban fürdetni.

Én modern mosható pelust használok a gyereknél (az első hónapban használtunk eldobhatót is amíg bele nem nőtt a mosis pelusba szóval van rálátásom mindkettőre).

Gyülöltem az eldobhatót. A legtöbb fajta már fél-egy óra alatt átázott. Reggelre szegény gyerek és az ágy is tocsogott a pisiben. Általános volt a hátközépig fosás :P És még sorolhatnám.

Több mint fél éve használjuk a mosható pelusokat azóta minden oké, nincs átázás, sem piros popsi (pedig popsikrémet sem használunk!), energia és környezettudatos megoldás. Teljesen baba és bőrbarát. Még 2 hónap használat van hátra és onnantól ingyen használjuk a pelusokat ugyanis addigra teljesen behozza az árát.

Akik ellenzik és lehurrogják azok nem is ismerik hogy miről van szó. Ha kíváncsi vagy valamire a moshatózással kapcsolatban nyugodtan keress meg priviben.

2015. márc. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Ez egy jó kérdés, nyilván mindenkinek más a nélkülözhetetlen, lehet, hogy amiket én fel fogok sorolni, azok másoknak teljesen felesleges dolgok lesznek.


kiságy, rugalmas kendő, eldobható pelenka, popsitörlő, szélcső, ruhák - ezeket az első hónapokban rendszeresen használtuk, de a kendő mellett nálunk elengedhetetlen volt a babakocsi is, mert nyáron, a legnagyobb hőségben született a kislányom, rettenetesen össze tudtunk izzadni, ha kendővel indultunk útnak. szélcsövet biztos van olyan anyuka, aki életében nem használt, de nálunk nagyon fontos volt, szorulós volt a babám, az üvöltős hasfájós korszakot ezzel vészeltük át.


babakocsiból egyébként közepesen drágát vettünk, de már bánom, nem vált be annyira. szerintem egy olcsóbb is megfelelt volna. arra ügyelj, hogy masszív legyen a váza, könnyen lehessen irányítani.


etetőszékből megvettünk egy hiper-szuper többtízezres batár nagy darabot, ehhez képest pár hónap után lecseréltük egy ikeás 5000 Ft-os, mert a másikat nehéz volt takarítani, sok helyet foglalt. ez utóbbi olcsó etetőszék sokkal-sokkal jobban bejött, kicsi is, tisztítani is egyszerű, a lányom is szereti.


adamo hinta - ez lehet, hogy sokaknak szintén úri-huncutságnak tűnik, de nálunk rengetegszer előkerült amióta megvettük, betegen szinte csak ebben tud aludni a kislányom, egyrészt élvezi a ringatózást, másrészt mivel nem teljesen vízszintesen fekszik, levegőt is jobban kap.


porszívós orrszívó is nagyon jó szolgálatot tesz, maradéktalanul ki lehet vele takarítani a gyerkőc orrát. arra figyelj, hogy olyat vegyél, amit teljesen szét lehet szedni, és így könnyű takarítani.



hirtelen ennyi jutott eszembe. amiket totál nem használtunk, azok inkább csak apróságok, mint babafürdető szivacs, betét babakádba, babakörömvágó olló, kézi orrszívó. valamint a szövött kendő sem jött be igazán.

2015. márc. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!