Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hetes babam nagyon nehezen...

10 hetes babam nagyon nehezen alszik el. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Csakis ringatva alszik el, elalszik a kezemben de ha lerakom felkel es sir. Ezt jatszuk este 6tól 11ig, napközben sikerül fel orakat aludnia, de este folyamatosan felkel ahogy lerakom. Ha sikerül elaludnia akkor nagyon jol alszik. Hasfajos. Tudok valamit tenni? Probaltam minden szert nem hat semmi, sirni nem hagyom!

2015. okt. 30. 14:50
 1/10 anonim ***** válasza:

Talán ne rakd le?

Egy 10 hetesnek már nem kell egész nap aludnia (eddig se kellett, nem is alszik minden baba).

2015. okt. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ne rakjam le? Egesz este orakon keresztul fogjam es ne mozduljak meg nehogy felkeljen?
2015. okt. 30. 15:05
 3/10 anonim ***** válasza:

három dolgot tehetsz:


1.) nem altatod egész nap, hanem helyette rendesen kifárasztod sok sétával és korának megfelelő játékkal :)

2.) olyan altatási módot keresel, amihez te nem kellesz, mivel ha nem vagy jelen a 20 perces felületi alvásnál, meg fog ébredni mert nem tud magától visszaaludni (ilyen a cumi pl..)

3.) ha már ringatod, kivárod a mélyalvást, ami sokszor 30-40 percbe is telhet, de ilyenkor teljes biztonsággal le tudod tenni őt, jelei: a mozdulatlan szemhéj, ernyedt végtagok, egyenletes hallható légzés.

2015. okt. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

de miért rakod le 6-kor elaludni?


csak kiindulásként írom, hogy egy 10 hetes napirendjének így kellene kinéznie: alszik reggel 7-ig, alszik 9-11 között, alszik 14.00-16.00 között, és 20.00 körül leteszed...ennyi idősen már nem kell 18.00-kor letenni, az én babám az első két hét után már bőven el volt 3-4 órát alvás nélkül.

Minden baba más. Én ezt tudom. De azt akkor sem szabad elfelejteni, hogy ennyi idősen már kinyílik az értelmük, játszani szeretnek, nézelődni, mondókázni kell nekik, szóval ne fél órákat aludjon nap közben, hanem fáraszd ki rendesen, bírd ki a 3 órát és csak utána rakd le őt, altatni, és akkor hamar el fog aludni és nem csak fél órát alszik majd. az esti fürdetés az egyetlen, amit ebben a korban irányítani tudsz, azt pedig irányítsd! ne 18.00-kor legyen hanem 20.00-kor.

Ha ez nem működik mert üvölt, akkor természetesen ne kínozd játékkal vagy azzal hogy ébren tartod, de én úgy tapasztaltam, hogy ez inkább működik egy 2,5 hónaposnál, mint egy 18.00 órás lefektetés..

2015. okt. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Utolsó ez szép és jó. Csakhogy nagyon nem minden baba egyforma. Az enyém pl már alszik.

Kérdező. Az én babám sem egy alvóbajnok. Legalábbis kisebb korában sokat kínlódtam. Most éppen napi 1x alszik 3-4 órát 10-13/14ig), és egyszer délután még fél-3/4 órát. Ma 5kor kelt. Fél 7kor már nyűgös volt, ő olyankor sír. 7kor fürdés, utána alvás.

Az utóbbi pàr napban nálunk is az volt, amit írtál. Nálam a kitartás jött be. Illetve próbáltam időnként lerakni a kiságyba (nem vagyok az ölben altatás híve, eddig kiságyban aludt el, csak most valami kattant). Egyszercsak sikerül letenni. Nálunk rá kell érezni, hogy akkor kell ölbe tartani, ha màr túl fáradt, túl van pörögve az agya. Olyankor nehéz elaltatni, általában ordít, ha leteszem.

Próbáld vagy jobban kifárasztani, vagy habtúl fáradt, akkor beiktatni egy alvást. Próbáld babakocsiba altatni, nálunk a hosszú alvás akkor van. Fél 10 körül indulunk sétálni, hazajövünk és hagyom aludni. Próbálkozni kell. Nálunk nincs is kőbevésett napirend, folyton változtat valamin. A fürdés az kb fix. De ennyi.

2015. okt. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hasfajos, igyhat ha nem ringatom sir, ha pedig ringatom elalszik. Nem en akarom altatni ilyen koran, de nyugos, sir, dorzsoli a szemet
2015. okt. 30. 19:49
 7/10 A kérdező kommentje:
Napkozben ebren van 3-4 orat, es akkor altatom csak amikor mar ragad le a szeme es dorzsoli a szemet, megis csak fel orat alszik... Ha ringatas nelkul rakom le amikor meg felig ebren van siras a vege
2015. okt. 30. 19:51
 8/10 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok. Ha a babakocsit ringatnád? Persze nem este, hanem napközben? Azt csak könnyebb. És az ölbenlétet sem szokja meg. Hasfájásra mindent próbáltatok? Anyatejes?

Nálunk a cumi kiejtése a probléma.

2015. okt. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Minden baba más, az én babám szinte még 3 hónaposan is aludt egész nap. Kinek milyen a babája. Én is sokáig kísérleteztem, mire kitapasztaltam mikor tudom úgy letenni, hogy ne ébredjen fel. Nekem amit nagyon figyelni kellett, az a légzése, abból már lehet hallani mikor alszik elég mélyen. Illetve olvastam, hogy 20 perc kell nekik az elalváshoz. Nálunk ez percre pontosan működik, ha 20 perc után teszem le, nem ébred meg. (Illetve már van egy sajátos jel is, lányom alváshoz szopizza az ujját, amikor már az ujjacskája kicsőszik, akkor tuti alszik :))
2015. okt. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
4-es vagyok...igen, én is ezt írtam hogy minden baba más. Tudom jól. De nálunk bevált hogy az első életéve minden napján ehhez a napirendhez próbáltam igazodni..hol sikerült hol nem, de végül is beállt, persze sok kitartás kell hozzá, következetesség, viszont kellett, mert nagyon kaotikus volt az alvása...nem muszáj így tenned kérdező, csupán leírtam a tapasztalataim és a véleményem :) egyébként az én lányom is hasfájós volt, ez a része kb. 4. hónapra lett jobb...
2015. okt. 31. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!