Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi ideig tart egy megfázás...

Mennyi ideig tart egy megfázás egy babánál? Nem kéne már túllennünk rajta?

Figyelt kérdés

A 4 hónapos kislányom már több mint egy hete beteg. Nincs komoly baja, csak taknyos, se hőemelkedés, semmi nem kíséri, csak szörcsög és röfög. Hétfőn voltam vele orvosnál, megvizsgálta, azt mondta, semmi komoly, adjak neki Panadol Baby-t napi 3x. Nos, ezzel kezdődik a gondom: egyszerűen nem lehet neki beadni, nem tetszik az íze, rögtön visszaköpi. Próbáltam 3 részletben adni, kiskanállal, úgy is visszaköpi, pedig mindent szépen hajlandó bevenni kanállal. Ez még annyira nem is aggaszt, tekintve, hogy csak egy kis orrfolyásról van szó, ami viszont igen, az az, hogy majdnem másfél hete nem múlik. Furcsa az egész, mert nem volt hőemelkedése egyszer sem, nincs láthatóan rosszul, sőt, ugyanolyan vidám és kókedvű, mint mindig. Csak teli az orra folyamatosan. De az annyira, hogy hiába szívom, mindig marad benne. Olyan, mintha minden kijött volna, és két perc múlva kezdődik a szörcsögés megint. Nem is takony jön, hanem ilyen nagyon folyós, teljesen átlátszó valami, mint a nyál.

Kezdek már aggódni, hogy semmi javulás nincs. Mennyi idő alatt kéne ezen túllenni? Normális, hogy semmi javulás az orrával? Mit tehetnék még?


2015. okt. 30. 20:56
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
Szia .Az kislanyom is 4 honapos. 2 hetig folyt az orra, neki sem volt semmi mas baja. Naponta 5-6szor porszivoztam az orrat. Nekünk a doki a tengervizes orrspray-t ajanlotta es bevallt. :) A szirupot meg ugy adom be neki, hogy lefektetem es teljesen hatra rudog az adagolot,elöször csak kicsit nyomok a szajaba es fujom ra a levegöt ( az orvosunk mutatta , nem en talatam ki) es ettöl lefogja nyelni :)
2015. okt. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
2 hét kb. De lehet h 3 amíg teljesen meggyógyul.
2015. okt. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A tengervizes orrspray tényleg hatásos. Mást nem használtam.
2015. okt. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor nem aggódom :) Csak az zavart, hogy ennyire elhúzódik. Tengervizes spray van itthon, terhesen azt használtam, de eddig nem fújtam be neki, mert teljesen laza az orrváladéka, simán kijön. Vagy ettől még használhat?
2015. okt. 30. 22:00
 5/9 anonim ***** válasza:
77%

Nincs láza, fájdalma és paracetamollal tömné az orvos? Keress másikat, feleslegesen terheled a gyerek veséjét, máját...


Kisgyerekeknél, babáknál akár 2-3 hétig is eltarthat a rövid orrjáratok, szűk csatornák miatt. C-vitamin többet érne, nehogy felülfertőződjön valami durvábbal.

2015. okt. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
1.vagyok. Attol mert laza az orrvaladeka szerintem fujjad neki.
2015. okt. 31. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ez tenyleg durva...ha nem lazas es nem faj semmije, csak taknyos, az orvos megis gyogyszerral tomne napi haromszor raadasul. Jesszus!
2015. okt. 31. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia ugyan nekem 2 éves a fiam, de lassan 2 hónapja húzzuk a takony kort. Az elején csak az orra folyt 4 hét múlva ráment a fülére, pedig becsülettel szívtam az orrát. A 4 hét után végre kapott antibiotikumot, 2 kúrát is, de már semmit se használt. A vége kórház lett, altatásban felszurták mind két fülét és 5 napig vénás antibiotikumot kapott. Közben én is ugyan így jártam felnőtt fejjel. Nekem is ráment a fülemre. Ha vissza csinálhatnám, akkor egy hét után antibiotikumot kapna, amit amúgy eddig eléggé elleneztem, de még mindig jobb mint amin most vagyunk túl és még nincs vége, mert 4 hét múlva műtét lesz kiveszik az orrmanduláját.
2015. okt. 31. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

Ez nekem is furcsa volt, hogy minek gyógyszer, ha csak taknyos, meg is kérdeztem az orvostól, azt mondta, hogy hamarabb túl leszünk rajta, és a fogzásra is jó. Mindegy amúgy, mert nem tudtam beadni neki, az első nap még próbáltam, aztán hagytam is.

Reggel fújtam az orrába és úgy szívtam ki, nem tudom, hogy emiatt van-e, vagy amúgy is gyógyulna, de fényévekkel jobb a helyzet. Köszi a tanácsot!

Utolsó, remélem jobban vagytok már, ez nagyon nem hangzik jól :(

2015. okt. 31. 14:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!