Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nálatok milyen gyorsan ment a...

Nálatok milyen gyorsan ment a beszéd tanulása az első szó után?

Figyelt kérdés
Lányom 10 hónapos, kb 1 hónapja mondta ki, hogy anya, azóta kb 4x-5x, de többet nem, és más szót se mondott. Mondjuk tény, hogy sztem most a mozgásra koncentrál. kapaszkodva már villámgyorsan lépeget, kapaszkodás nélkül pedig 2-3 lépést. Emiatt lehet, hogy most abbahagyta a "beszédet"?
2015. nov. 1. 10:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Hullámokban tanult a kisfiam is. Volt 5 szó, aztán szünet, aztán mint a futótűz megint jó pár új szó jött, aztán megint szünet. Másfél éves korában naponta tanult új szavakat, most kettő, de már csak akkor van csendben, ha alszik (néha akkor sem :D).
2015. nov. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

hát nekem már elég folyékonyan megy a magyar :-))))


és a gyerekeknél ?

váltózó

mindegyik tök más ütemben

a legkisebb pl 3 éves koráig egy szót sem majd kb 1 év alatt simán behozta - ma már fel sem tűnik h olyan sokáig nem beszélt :-)

a nagylányom folyamatosan tanulta az elején értelmetlen volt egy egy szó majd pár hét alatt kitisztult - minden nap volt pár új szava

a fiam csak akkor mondott ki egy szót ha már tisztán tudta - ö olyan heti 4-5 átlaggal

2015. nov. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

a lányom első szava 10 hónaposan hangzott el, de értette ekkor már egész jól a beszédet, sok kérdésre tudott sajátos módon válaszolni.

12 hónapos korára volt kb. 10-15 tudatos szó a szókincse. 13 hónapos korába már több mint 50 szót tudott, most 15 hós, 200 szó felett van a szó kincse és három tagú mondatokat alkot, számolni tanul...viszont az én gyermekem mozgásban lassabb.

És mondják is, hogy amelyik beszédben gyorsan fejlődik, mozgásban kevésbé...

szóval lehet hogy most másra koncentrál, de egyébként meg örülj annak az egy szónak is, sok gyerek 1,5 éves koráig egy mukkot sem szól :)

2015. nov. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A lányom másfél éves, talán 20 "szószerű" szava van. Állathangok, félszavak (egy szótag a szóból). Most a "ko?" az univerzális kérdés, nagyjából azt jelenti, hogy "mi ez?".
2015. nov. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Fiam 9 hónaposan már mondta, hogy Apa.

Most 2,5 éves, még nem beszél folyékonyan.

Szóval ő elég lassú...

2015. nov. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nálunk egy évesen mondta,hogy nem . Később apa...aztán semmi...szó szerint semmi. Teljesen kétségbe voltunk esve ,de reggeltől estig nyomztam neki a verseket meséket...Még olvasókártyákat is használtam. Aztán idén májusban kezdett el beszélni ,és azóta le sem lehet lőni. Tudja az ABC-t /magyar ,angol/,három betűs szavakat olvas!!! Ne aggódj:)
2015. nov. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ja,elfelejtettem ,júniusban volt 3 éves.
2015. nov. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!