Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik volt totyogód első 10...

Melyik volt totyogód első 10 szava?

Figyelt kérdés
az előző kérdésemet törölték mert hibásan fogalmaztam, ezért kérném segítségeteket ebben hogy ha leírnátok ha nem 10 hanem 4-5 vagy 10-20 azt is megköszönném illetve hogy kb hány hónapos kórtól kezdte el TUDATOSAN használni ezeket a szavakat!

2013. nov. 17. 17:54
 1/10 anonim ***** válasza:

Első szavak egy éves kora után kicsivel:

Ama, mama, cica, tátá (kecske), vuh, vuh,


Most másfél évesen ezeket mondja:

Iden, em (nem), anya, mama, tyssz (köszi), cica, tyutya, oda, ott, ezt, azt, el, hamm, bamba (baba), és hirtelen ennyi jutott eszembe.

2013. nov. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Jah és hihetetlen, tudom, de szinte mindent megért és válaszol, ami szuper, mert beszélgetni lehet Vele!! :)
2013. nov. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Kb. 10 hónapos korától most egy éves.

apf (apa) vau-vau, baba, nyamm nyamm, miau, nem (ha nem kér többet enni) hoppá, pá-pá, ja és egyszer nagyon szenvedett nem értettük mit akar azt mondja imi mondom ki az az imi :) aztán azt mondja ini akkor jöttünk rá, hogy inni akar. De azóta sem mondja csak mutogat. Egyszer mintha hallottam volna hogy anya-aja de lehet csak hallucináltam. :)

2013. nov. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nagyon Köszönöm!!! :)
2013. nov. 17. 21:32
 5/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok és eszembe jutott, h mondja azt is, hogy bumm, meg azt is hogy BUMM, de azt a brumm, brumm macira használja, csak ugyanúgy hangzik. :D

A lovacskát clll cll, vagy nem is tudom hogy hívja, ahogy a lovardában mutatták Neki. :)

Mondja még, hogy Innnnta, (hinta) meg azt is, hogy mit "mond" az autó, kutya, oroszlán, villamos. :D

Na meg a tadaaam, az is vicces és a hűűűűha, ahogy mondja. :D

Na még ezek jutottak eszembe, de most is kevésnek érzem, ahoz képest, mennyit dumál. :D


Ti hogy álltok? :)

2013. nov. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

1. legény: anya, ótó (autó), dabda (labda), apa, tiis (tigris), építs, gugi (rudi és egyéb finomságok), csiá (csillár), csia (csillag), inni, hami, sihu, csitta (tiktak-óra), nem, cici, ippá (hoppá), keke (kerék), toncs (könyv), baba, vóvó (kutya), cica, busz, pipi, tátá, pápá, szia, kéek (kérek). Nem tudom hányat írtam, ezek voltam a legkorábbiak. Ő 11 hónaposan kezdte, és borzasztó hamar bele is merült, 1,5 évesen már teljes mondatokat használt, folyékonyan beszélt.


2. legény: apa, ótó (autó), tita (tiktak-óra), vóvó (kutya), búú (boci), cica, cici, adol és adjál (ha kér valamit), manyamanya (neki ez a finomság, gondolom a nyamnyamból szedhette), tiis (tigris), tatóó (traktor), mama, Ápá (Árpád), baba, néni, pápá, tátá, cipó (cipő), építő, sihu (vonat), nem, ott, hápháp (kacsa). Meg állati nagy meggyőződéssel tud még magyarázni ezer más dolgot is, de azt sajnos nem értem. :) Mindjárt 16 hónapos és csak azt a tőmondatot használja, hogy ott a baba, ott a sihu, ott a auto, stbstb. Le van maradva beszédileg a bátyjától, de azért nekem így is ügyes. :)

2013. nov. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

9 hónaposan: fű (rendesen, a fűre használta, könyvben is felismerte képeken), aja, baba. Mindet jól használta, adekvát helyzetben.

11 hónapos kora után, ezeket már nem jegyeztem, hogy mikor: bagoly, cica, vauvau, kösz, bocs, gyere, anya, apa, mama, dédi, nem, rizs, zsiráf, tessszé (tessék), lonyi (rongyi), teedd, süt (arra is azt mondja, ami nagyon hideg), fa, balázs, bumm, hoppá, kukk, gágá (liba), kukúú (kakas), múú (bocikra használja egyértelműen), brümmbrümm, igen, kaaa, nyami (ez meg a kanál, de ez még csak kezdemény, nem mondja ki teljesen). Mostanában mondatokká szervezi őket, két szavas mondatokat már használ néha (anya dejee, apa tedd, mama tesszé, baba nyami).


Megérteni gyakorlatilag mindent megért, tökéletesen kommunikálunk.

2013. nov. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ja, most 18 hónapos.
2013. nov. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ó, és ami kimaradt: ott, ezt, azt, bvoáá (ezt a szemétre mondja :)))), dabba (labda).
2013. nov. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm Mindenkinek!!! nagyon sokat segítettetek eddig! egy felmérést készítek ugyanis, hogy mely szavak a leggyakoribbak a gyerekeknél az első tudatos szóhasználatnál!

tudom , mindig akad 1-2 szó melyet speciális helyzet, szituáció hoz... (nekünk a "hülye" volt ez a szó - amit amúgy nem használunk, csak kocsiban ülve egy állat majdnem belénkjött és férjem felkiáltott, hogy TE HÜlye állat!, a 20 hós kislányom meg egyből elkezdte mondani, pedig még nem igazán választékosan beszél....)

az alap dolgokat mondja ...de egy gyerekkel nem tudok felmérést készíteni, és kell a munkámhoz! SZóval tényleg nagyon Köszönöm a válaszaitokat!!! :)

2013. nov. 18. 00:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!