Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Régi korokban hogyan tisztítot...

Régi korokban hogyan tisztították a baba orrát?

Figyelt kérdés

Én eddig csupán modern eszközökről hallottam:

orrszívó

orrcsepp.



2015. nov. 1. 16:22
 1/8 anonim ***** válasza:
37%
Kiszívták szájjal, amit lehetett. Az ősembernek sem volt orrsziporszija, értelemszerűen.
2015. nov. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szájjal?? Ez poén, vagy komoly?

Bizarul hangzik.

Persze nem tudom kapásból és eleve kizárni, hogy volt netán ilyen módszer is...


Tud valaki cikket linkelni, ami válasz a kérdésemre?

2015. nov. 1. 16:48
 3/8 anonim ***** válasza:
Én is azt olvastam, hogy szájjal szívták ki.
2015. nov. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
41%
Meg sokkal kevesebbet voltak náthásak, nem jártak kölcsibe-játszótérre-játszóházba.
2015. nov. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Leginkább sehogy, törölgették. Aztán vagy lett arcüreggyulladása, vagy nem. Ha igen, akkor jó esetben volt körzeti orvos, vagy valamerre kórház (vidékre értem főleg).


Apám egy isten háta mögötti faluban született az 50-es évek elején, ott is nőtt fel. Akkoriban a betegségek nagy részét házilag kezelték, ami nem mindig jelentett megfelelő kezelést (inkább volt népi hiedelem, mint tudományos alap), de igyekeztek megoldani.


Amikor én voltam kisgyerek (nyolcvanas évek eleje), akkor ballonos orrszívó volt. A ballont összeszorították, utána a csücske ment az orrnyílásba és ahogy elengedték, a vákuum kihozta, amit kihozott. Messze nem volt annyira hatékony, mint a porszívós, de akkoriban ez volt.

2015. nov. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Értem.

A középkorról tud valaki valamit, a kérdés vonatkozásában?

Arról is olvasnék.


Köszi az eddigi válaszokat!

2015. nov. 1. 19:50
 7/8 anonim ***** válasza:
Tényleg szájjal. Anyukám mondta hogy règen úgy szívták hogy a toll belsejét (ami ugye egy cső, kèt nyílással) a gyerek orrába tették. Ebböl kiindulva más kis csövecskével ès nem feltétlen tollbelsővel.
2015. nov. 2. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Én annyit tudok, hogy amit ma fülgyertyának neveznek, ezen az elven a magyarok már István kirőály előtt is alkalmaztak más célokra is vákuum hatást (a táltosok).


Azon kívül, azt nem értem, miért nem talált ki valamit akár egy egyszerű, pl falusi környezetben élő ember, ha pl készítettek különféle eszközöket, melyek vákuum hatását ki lehet használni. Nem támogatom pl a kecskeduda készítését, mert állatvédő vagyok, de ennyi erővel, ha már állatbelsőket amúgy is használtak, nem értem, pl állati hólyagot, vagy mást, miért nem használtak vákuumként? Pl bármi, ami lufiszerű, pl egy hólyag, azt az ember össze tudja préselni, majd ha elengedi. akkor a nyilásán BEáramlik a levegő, a vákuum miatt.


Talán lehet ezt akár egyes növényi részekből is megoldani házilag akár, de ha már amúgy is kibelezték szegény álatokat, akkor miért nem alkamazták ilyen célra? Hurkát készítettek, de a baba orrából inkább a felnőtt szájjal kiszívta a váladékot...? Szóval fura sázmora, de ettől függetlenül nem tartom kizártnak, hogy így jártak el, csak akkor nem értem, miért... Ehhez azért gyomor kell...

2015. nov. 2. 09:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!