Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem akar összebújva aludni?

Miért nem akar összebújva aludni?

Figyelt kérdés
Biztos szokatlannak találjátok a kérdésem. A kisfiam 4 hónapos és nem szeret velem aludni. Nincs olyan hogy a ringatásomtól vagy attól hogy melléfekszem, megnyugodjon. Sőt úgy képzeljétek el hogy úgy viselkedik mint akit bosszantok. Sikítozik, húzza a hajam. Egész nap össze vagyunk nőve, játszunk, gyurmázom, mesét nézünk, énekelgetek neki. Rötyög, gőgicsél, kiabál ha nem lát, így nagyon igényli hogy mókázzunk. De mikor látom hogy álmosodik és dörzsöli a kis szemét, próbálok úgy közeledni felé hogy megnyugodjon, hallkan beszélek, csak megsimítom a lábát vagy a kezét, de csak sikít, mintha behergelné magát tőlem. Szeretnék meghitt pillanatokat vele, összebújósát, hogy megnyugodjon ha idebújhat de addig-addig kiabál hogy feladom és inkább beleteszem a kiságyba és kb.5 perc múlva alszik is. Tudom, akinek ezt említettem mindenki azt mondta hogy örüljek neki, legalább elalszik egyedül, ezt értem is, de mit tegyek hogy szeressen velem aludni??
2015. nov. 1. 19:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

azt nem értem, hogy mesét nézünk...

És azt sem, hogy mi a baj azzal, ha nem akar veled aludni. Ő ilyen típus. Szeretgesd, amikor friss.

2015. nov. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A fizikai kontaktust nem igényli mindenki egyformán és ez már ennyi idősen is kifejeződhet. A kapcsolatotok minősége nem ezen fog múlni.

A lányom se szerette az ölelgetést. Most másfél éves, egy hangyányit jobban engedi, de például a kezét nem lehet megfogni (ha mutatnánk neki valamit, hogy hogyan fogja meg), mert sértődötten elrántja, hogy mi ne korlátozzuk.


Bölcsődei családlátogatáson szóba került, a gondozók (egyikük vén róka már) nevetve mondták, hogy tök normális, vannak ilyen típusú gyerekek, semmi baj ezzel. Tiszteletben kell tartani és kész.


Anyám mesélte, hgoy ő volt ilyen gyerekként. Mégis nagyon szoros volt a kapcsolata a nagymamámmal. Olyannyira, hogy a mai napig emlegeti, pedig már 20 éve meghalt.


Akkor lesz majd hirtelen igénye rád vagy az apjára, ha beteg lesz. Olyankor rossz a közérzet, elesettek, sérülékenyebbek, egyúttal bújósabbak is. A gyógyulás első jele, hogy félre leszel lökve ;)

2015. nov. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én ennek örülnék. főleg az alvós résznek.
2015. nov. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen voltam gyerekként, nem szerettem bújni. Felnőttként sem szeretem, ha sokat ölelgetnek vagy simogatnak.
2015. nov. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
56%
mesét??? 4 hónapossal?? :S
2015. nov. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Mesenézés: Kerek mesét szoktunk nézni. Tele van vidám dalokkal, mondókákkal. (A testrészes dalt pl imádja mikor mutogatom rajta! :) ) Úgy érzem hogy képtelen vagyok megnyugvást nyújtani neki, mintha azt mondaná hogy "Anya nem akarok hozzád bújni." Én előtte sose tapasztaltam hasonlót. Az a kép volt előttem hogy anya és babája összebújnak hami vagy játék után.. az olyan meghitt. Én voltam kicsit másként ezzel. Természetesen nem erőszakolom magam rá, elfogadom a személyiségét hogy ő ilyen. Ezen jót nevettem hogy a gyógyulás jele az lesz hogy ellök magától :D (az alvás meg amúgy csak kb 20 perc, utána huncutkodik tovább) köszönöm hogy válaszoltatok, ment a zöld kéz!
2015. nov. 1. 19:54
 7/12 A kérdező kommentje:
2015. nov. 1. 19:59
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne a babaakármik reklámjából tájékozódj. Nem gépek, hanem emberek, eltérő személyiséggel, mentalitással. A markáns különbségek már ilyenkor látszanak, a kisebbek csak idősebb korban.

Nem kizárólag a környezet határozza meg, hanem vannak veleszületett dolgok is, mint például az, hogy mennyire díjazza a fizikai kontaktust.

2015. nov. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

szerintem picit sok vagy :) a leválás anyáról egy hosszú folyamat, de ezért ennyi idősen már szépen elkezdődik.

bár nem kérdezted, de az sem baj, ha kiabál mikor egyedül hagyod, ha annyira intenzív maradsz akkor azt éred el, hogy 6 éves korában se tudsz majd mellette egy levest feltenni, mert nem találja fel magát.

szerintem szuper ha egyedül elalszik, enyém is mindig ilyen volt, nem igényelt :) én már ennyi idős korában hagytam neki fél óra "szabad foglalkozást", igen, nyűglődött, de fél évesen már 40-50 perceket elmatatott maga is anélkül, hogy ott ültem mellette :)

tudom, nehéz, de nem kell ennyire rágörcsölni erre, így is rengeteget foglalkozol vele :)

2015. nov. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szerintem tök jó, hogy egyedül akar elaludni!

Fiammal 3 éves koráig le kellett feküdni. A t.köm kivolt már vele, hogy volt, hogy fél órát vele kellett feküdni.

Lányommal az van, hogy beviszem a szobába, odabújik hozzám, így símogatom kb 1 percig a hátát, aztán berakom az ágyába és egy szó nélkül alszik.

Hidd el, jobb hogy simán elalszik egyedül!

A bújást meg nem mindegyik baba/gyerek igényli. Nem mindenki bújós fajta.

2015. nov. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!