Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Két hete taknyos a 4 hónapos...

Két hete taknyos a 4 hónapos babám. Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés

4 hónapos kislányom 2 hete elkezdett szörcsögni, röfögni, hallani lehet, hogy teli van az orra. Szívom neki minden nap rendesen, nem 50x, mert tudom, hogy attól csak romlik a helyzet, körülbelül 3x szoktam alaposan kiszívni, Strimar orrsprayt hasznőlok előtte, de semmi változás! Volt 1-2 nap, amikor egy fél napra jobb lett, de aztán mindig visszaesik. Orvoshoz már pár nap után vittem, azt mondta, semmi baja, taknyos. Egyébként nem levert, vigyorog, játszik, jókedvű, semmit nem lehet rajta látni, csak az orra van folyton teli, főleg reggelente.

Mi lehet az oka, hogy még mindig beteg, mit csinálok rosszul? Levegőn is van minden nap jó sokat, persze jól beöltöztetve, a lakásban is jó meleg van, rendesen fel van öltöztetve.

A másik, hogy hétfőn kapná a 4 hós oltásokat, de úgy tudom, azt betegen nem kaphatja meg. Ilyenkor mi van? Azt értem, hogy mondjuk eltoljuk egy héttel, de mi van, ha addigra se múlik el?

Volt már így valaki, hogy ennyire elhúzódott egy megfázás?


2015. nov. 6. 18:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Semmit nem csinálsz rosszul. Ez ilyen. Ebben a korban 2-3 hét amíg tart a taknyosság.

Lányom ennyi idősen 3 hétig simán taknyos volt.

Ha jókedvű, eszik, iszik és nem színes a cucc ami folyik az orrából, akkor nincs teendő.

2015. nov. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nagyon csodálkozom, hogy az orvosod nem mondta, hogy a babáknál a szörcsögés teljesen normális. Ezt kb 1 éves korára növi csak el. A szörcsögés azért van mert az orrbon még nem minden van össze növe mint a nagyobb gyerekeknél.

Ne szívd neki, csak ha látod, hogy folyik.

2015. nov. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

2-es: nem az a szörcsögés, ami ébredéskor van, az tudom, hogy normális, anyatej megy fel az orrába olyankor, ezt a kört már lefutottam miután megszületett :) Tényleg taknyos, az orvos szerint is, a hangján hallom is néha, és NAGYON teli tud lenni az orra, jön is takony rendesen, mikor szívom.

Ezek szerint akkor nem én vagyok béna, és ez tényleg ennyi ideig normális? Nem színes a cucc, amit kiszívok egyébként, sima átlátszó. Viszont sokszor van, hogy hiába szívom, nem jön már, de mégis hallom, hogy maradt még :/

2015. nov. 6. 18:54
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha szoptatdo, akkor megpróbálhatod amit nekem javasolt a doki és egyszer bejött:

Én szedtem 3 napig napi 3x 1000mg C vitamint. (Fontos hogy ezt nem szabad folytatni, mert a vesének nem jó) Így nagyobb mennyiség megy át az anyatejbe, jobban fel tudja használni, mint ha neki adnál egy kis Cebiont.

2015. nov. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi, ezt kipróbálom, szoptatom :)
2015. nov. 6. 22:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!