Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig kell oldalra fektetve...

Meddig kell oldalra fektetve altatni a babámat?

Figyelt kérdés
A kórházban így mutatták és a védőnő is ezt mondja.Ha jönne vissza valami,így kicsurog.(Tudom, hogy mindenhol máshogy altatják a kicsiket.) Mindíg az oldalára fektetve teszem le és megtámasztom egy pléddel, de izeg-mozog és a végére mindíg a hátára fekszik.3 hónaposak vagyunk,ha rendesen büfizett, altathatom már a hátán? A hasonfekvés szóba sem jöhet nála!!
2008. szept. 12. 13:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Oldalán egyáltalán nem szabad mert árt a csipőjének és a gerincnek. Hanyatt fekvés az élettani. Nyugodtan fektesd büfi után a hátára vagy a hasá

ra.

2008. szept. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Pont ezért írtam, hogy felénk az oldalra fektetést javasolják...
2008. szept. 12. 13:43
 3/10 anonim ***** válasza:
31%

Neharagudj, de ekkora butaságot még nem hallottam sem kórháztól, sem védőnőtől!

Pici babákat, csecsemőket eleve háton kell fektetni. A fejük úgyis oldalra fordul, ergo kicsurog az esetleg tejcsi.

Hasonfekvés emeli a bölcsőhalál kockázatát, nem igazán javasolt. Napközben igen, de estére semmi szín alatt sem.

A legeslegfontosabb viszont, hogy az oldalfekvéstől a csípőízületek rosszabbodnak! Szerintem egy orthopéd szakorvos biztos kitérne a hitéből, ha hallaná, hogy ezt javasolták Neked!

Remélem tudtam segíteni!

2008. szept. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
64%

inkább hasra.

én is mindig oldalt fektettem, de már a hátára fordúl ( néha,véletlenül/6hetes/)

most már ezért hasra teszem.

nekem ha háton van, egyenesen tartja a fejét, nem fordítja el oldalra, így nemtalálom biztonságosnak a bukás végett

2008. szept. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat de higgyétek el nekem, hogy így mondták, mutatták, ezért csinálom, csináltam így.
2008. szept. 12. 13:47
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

utólsó válaszoló vagyok.

nekem is mondák, hogy oldalt fektessem.ezzel semmi probléma

2008. szept. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mért írtad, hogy a hasonfekvés szóba se jöhet nála? Nem szeret úgy lenni?

Én csak azt tudom mondani neked, hogy én mindkét gyerekemet első perctöl fogva a hasára tettem, egyiknek sem lett semmi baja!

A lányom 6 éves, a fiam 8 hónapos.

2008. szept. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Az ortopéd dokink kikelt magából,amikor meghallotta ezt az oldaltfektetős dolgot.(A lányom annyira utált háton aludni,h 3 hetes korában megtanult oldalrafordulni.)Idézem: "Ekkora baromságot,mint az oldalt fektetés soha életemben nem hallottam,de legalább tudom,h miért van mostanában annyi kötött csípős baba."

Az én (meg anyuka ismerőseim olyan 80-85%a) hason fektetem a babát már 4 hetes kora óta.Nem akarnak megfulladni,ha bukik esetleg,akkor kifolyik a száján,a textilpeli meg felszívja.

Tehát nyugodtan fektesd a hátára,ha mindenképpen rettegsz a hasonalvástól.

2008. szept. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem az a gond, hogy rettegek, hanem az elején mikor hasra tettem,nem akart úgy maradni egy percig sem,én meg (valószínűleg itt elszúrtam!), nem erőltettem a dolgot. Most ott tartunk, hogy naponta többször pár prcre hasra teszem,hogy hagy erősödjön, de mindíg sírás lesz a vége, nekem meg a szivem szakad meg, így hát, visszafordítom.
2008. szept. 12. 14:15
 10/10 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom hogy nem szabad oldalt alatani, nem jó sem a csípőnek, sem a gerincnek. Nyugodtan altasd a hátán, már elfordítja rég a fejét, úgyhogy ha bukik, hidd el ki fog folyni, sőt, ki is köpi:-) Lányom 12 hetes, 4 hetes kora óta alszik hason, és ha hanyatt van, akkor sem lesz gond.
2008. szept. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!