Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most akkor normális a zöld...

Most akkor normális a zöld kaki anyatejes babánál, vagy nem? Mindenhol mást olvasok, mindenki mást mond.

Figyelt kérdés

4 hónapos kislányom tisztán anyatejes. Mindig is sokat kakilt, 5-6 kakás pelus se ritka egy nap, mondjuk a bevitelről is gondoskodik rendesen. Viszont nem mindig, de sokszor zöld vagy zöldes a kakija, és ez aggaszt. A védőnő szerint csak túleszi magát, ami nincs kizárva egyébként, rengeteget cicizik mostanában. Azt is mondta, hogy lehet sok első tejet eszik, ami szintén lehetséges, mert rengeteg tejem van, nagyon hamar termelődik újra. A gyerekorvos is azt mondta, hogy egy anyatejes babánál ez előfordul, ne aggódjak. De sokszor olvasom, hogy ez igenis probléma, bélfertőzése lehet, meg hogy ez hasmenés.

Most akkor mi az igazság? Normális egy anyatejes babánál, hogy zöldet kakál, vagy nem?


2015. nov. 9. 16:37
 1/8 anonim ***** válasza:
én mindenhol azzal találkozom, hogy természetes, viszont engem is aggasztott, el is kezdtem inkább tápszerezni, átmenetileg elmúlt a zöldezés, de tápszertől is zöld lett később és maradt is, aztán már jött a hozzátáplálás.
2015. nov. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát tápszert biztos nem adok neki, ha egyszer van tejem, na meg ahogy te is írtad, attól is zöldet kakál. Csak nem tudom, hogy baj-e ez, vagy jó így.
2015. nov. 9. 16:49
 3/8 anonim ***** válasza:
Anyatejes babáknál ez attól van,hogy túleszi magát és nem tudja rendesen megemészteni.Előfordul.Nem kóros dolog.
2015. nov. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 bithorlo ***** válasza:
A laktóz az éretlen bélrendszerben okz ilyet. Esetleg tedd többször vissza ugyanarra a mellre, amiből utoljára evett, akkor több hátsó tejet fog majd enni. De érdemes felhívnod egy laktációs tanácsadót, vagy ibclc-t. Telefonon, mailben ingyen segítenek.
2015. nov. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen, most ezzel próbálkozom, hogy kétszer etetem ugyanabból a mellből, hátha úgy jobb lesz valamivel. Az is sanszos, hogy túleszi magát, szerintem képes lenne egész nap enni kis pihenőkkel, ha nem venném le a mellemről, mikor azt látom, hogy percek óta semmit nem evett már. Kis súllyal született, 2200 gramm volt (2120 a legkisebb), most 5530, szóval elég szépen hízik is attól függetlenül, hogy rengeteget kakilt mindig is.
2015. nov. 9. 17:31
 6/8 anonim ***** válasza:

Fejedre is állhatsz akkor is zöldet fog kakilni.


Mindegy, hogy mit adsz mind anyatejtöl mind a tápszertöl(mivel a tápszer is anyatej összetétele) kakilhat zöldet. Ez a tej lebontásával függ össze.


Amíg az étkezése egy gyereknek nagyrésze anyatej vagy tápszer addig normális.


Késöbb mikor ngyobb lesz és mást is eszik vagy nagyrészt mást akkor a gyomor vagy bélrendszerei fertözéseknél lesz zöld kaka.

2015. nov. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Teljesen normális! Egy 7 gyermekes anyuka
2015. nov. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, megnyugodtam :)
2015. nov. 9. 20:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!