Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » SOS ezt kinek tudom bejelenteni?

SOS ezt kinek tudom bejelenteni?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm, aki 2 hete szült gyereket, de terhesség alatt is, és most, szoptatás alatt is szívja a cigit folyamatosan...sőt, jó ez nem bizonyítható orvosi vizsgálattal, de nem hiszem, hogy normális a csaj...

Ilyenkor ha bejelentem valahova (hova?),akkor elveszik tőle? Szegény gyereknek nagyon sanyarú élete lesz így...:(


2015. nov. 10. 10:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
66%

Első körben illene a saját házad táján söprögetni. Az, hogy cigizik az ő dolga, senki másé. Ha ezért elvennék bárkitől is a gyereket akkor fél MO. nem lenne gyereke :) Bejelentheted a gyerekjólétnél, gyámügyön, de csak téged fognak körberöhögni, mert a gyerek életét nem veszélyezteti, ha egyébként megadja számára a megfelelő körülményeket.


Nem szeretném, ha ilyen emberek mint te, az ismerettségi körömbe tartoznának...

2015. nov. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ennél sokkal rosszabb dolgok miatt SEM vesznek el gyereket a szüleitől!Naiv vagy -ne haragudj- ha azt hiszed,hogy a cigizés nyomós ok erre.Megjegyzem,engem is felbosszant ez a téma,de nem tartozik rám más primitívsége.Nevelem a sajátom legjobb tudásom szerint.
2015. nov. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
37%
Helyileg hol?
2015. nov. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Túllősz a célon. Ha végig bagózott, azt a védőnője, orvosa is érezte rajta, bizonyára számtalanszor el is mondták neki, hogy ne tegye. Undorító dolog szerintem is, és tényleg káros, de ennél sokkal komolyabb dolgokért sem vesznek el gyereket, ahogy előttem is írták. Másrészt miért gondolod, hogy tudod, mi lenne jó a gyereknek? Ez inkább a saját fontosságodról szól, mint a gyerekről, mert minden gyereknek az a legjobb, ha az anyjával van, kivéve persze, ha az lelkileg és/vagy testileg bántalmazza. A cigizés károsan hat a gyerekre, de más szinten a cukros babapiskóta és a cukros üdítő is, nem gondolod?


Ha olyasmit csinál, amivel a gyerek életét, testi épségét veszélyezteti (magára hagyja, nem eteti, stb.), akkor jelentheted. De egy percig se gondold, hogy egy cigiző anya gyerekének jobb intézetben, mint otthon!

2015. nov. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
44%

pff...

egyrészt borzasztó buta egy anyuka lehet.

MÁSRÉSZT

neked semmi közöd ehhez! ahogy írják itt előttem, a saját portádat söprögesd. Van róla fogalmad milyen ha állami gondozásba adnak egy csecsemőt? Milyen élete lesz az állami intézményben? Tudod te milyen körülmények vannak ott?? Az lenne neki a legkisebb gondja azok mellett, hogy dohányzott az anyukája szoptatás alatt.

Elborult egy ember vagy.

És nyugodtan hívd fel ezzel a Gyámügyi Hivatalt. Hadd röhögjenek egy jót. Ilyen rossz indulatú egy söpredéket.

2015. nov. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Jó, akkor majd küldök neki egy pár kartont, hátha jobb lesz az élete. Tudnék még mesélni, de úgy látom amíg egy gyerek életben van, addig minden oké...:)

Az, hogy esetleg SZAR élete lesz előreláthatólag, mert anyuci telibeszarja, az persze normális:D

2015. nov. 10. 11:44
 7/14 anonim ***** válasza:

Dehogy normális!


De az intézet sem habostorta, te jártál már ilyen helyen? Beszélgettél vagy akár csak találkoztál ott élő gyerekekkel? nagyon,d e nagyon nincs rendben, ha egy anya így viselkedik, ha még a cigiről sem képes lemondani a gyerekéért. Mert ennél sokkal több önuralomra lesz még szüksége, sokkal több áldozatot kell meghoznia később, és akkor valószínűleg arra sem lesz képes. Ennek elelnére az intézet olyan rossz alternatíva, hogy tényleg csak akkor az a helyes döntés, ha a gyerek élete, testi-lelki épsége van veszélyben. tehát nem azért írjuk, hogy ne akard, hogy elvegyék tőle, mert szerintünk jó, amit csinál, hanem azért, mert ennyiből még azt gondoljuk, hogy bár ez is rossz, de az intézet még rosszabb lenne. ennél szájbarágósabban nem hisze, hogy el tudnám magyarázni:(

2015. nov. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Szegeny gyerek, en is sajnalom, de az is igaz, csak a cigarettazas miatt nem veszik el tole. Ha bejelented, akkor van jelentosege, ha pl. mas is bejelenti mas miatt, pl. veri a gyereket stb. De addig is csak a sajnalkozas marad neked, meg nekem. Szinten annyira utalom a bagot, es a szuloket is akik sajat gyerekeire fujjak, de ez van. De most kitalaltak, hogy a parizsi/szalami eppoly veszelyes mint a cigaretta. Ezek szerint azt is be lehetne jelenteni, hogy x mama parizsis zsemlet adott a kisfianak. Csak ne lenne olyan finom a parizer...
2015. nov. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

ha konkrétan tudsz olyanról, hogy veri a gyerekét, veszélyezteti a testi-lelki épségét, higiéniai körülményekre nem figyel, stb. akkor azt jelentheted, de még ebben az esetben is mérlegelni kell, hogy az a körülmény valóban rosszabb e mint az intézeti körülmények..istenem, fogalmad sincs róla milyen borzasztóak az állami intézetek.

Ha a fentieket nem tapasztalod, pusztán az a bajod hogy nem normális szerinted a nő, meg dohányzik, akkor inkább ejtsd a témát, ahelyett hogy saját magad mérgesíted rajta, meg jól kibeszéled, hasztalan...ettől sokkal rosszabb körülmények közül kerülnek ki tisztességes, egészséges gyerekek.

2015. nov. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
5%

Az, hogy végig dohányzott terhesség alatt, nem tudhatod.

Ha mèg 1-2 szállal szívott el naponta, attól nem történik semmi. 2 naponta 1-2 szálat Èn is elszívtam. Mivel mesterségesen estem teherbe, îgy az orvos tudott róla, közÖlte, hogy az a pár szál semmi gondot nem fog okozni, csak ne lépjen túl és egyek előtte.

Tehát, kehet te is azt az 1-2 szálat láttad!


2

Az, hogy ő hülye, neked mi a sz*r közöd van hozzá?????

Nálad is lehetnek gondok...


3

Senki nem foglalkozik ezzel, ha csaK nem bántalmazza.

2015. nov. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!