Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Előléptetés után mennyi...

Előléptetés után mennyi idővel nem "gáz" bejelenteni, hogy babát várok?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 3. 21:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Ha attól van a gyerek aki előléptetett, akkor már most is.
2015. ápr. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
nagyon vicces vagy.
2015. ápr. 3. 21:22
 3/11 anonim ***** válasza:
48%
Előléptetés nélkül is megvárnám a 16. hetet, utána jelenteném be. Egyébként nem érdemes sokat húzni, úgyis kiderül, hány hetes vagy és mióta tudod, ha túl későn szólsz (6.-7. hónapban), az nem építi a bizalmat feléd (gondolom, oda mennél majd vissza dolgozni.)
2015. ápr. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Neeeem, nem vagyok még terhes! _Pont ezért a kérdés..
2015. ápr. 3. 21:31
 5/11 anonim ***** válasza:
1 évet mondanék. Egyébként miért nem mindegy ez,ettől teszed függővé a terhességed?
2015. ápr. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én a minél előbb annál jobb híve vagyok. Bármikor is jelented be, számolgatni fognak, hogy mióta tudhatod már, stb. Ne adj nekik okot "balhéra" szerintem.
2015. ápr. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Akármikor esel teherbe, mindenképp rossz a munkáltatónak. Ha hamar, akkor azt gondolja, hogy minek nevezett ki, ha már belejöttél a munkába, akkor meg az a baj, hogy miért most, hogy végre tudnál hatékonyan tevékenykedni az új területen. Ne ettől tedd függővé a babatémát. Az én volt főnökömkerek-perecmegmondta, hogy tudják, hogy a fiatal női kollégáknál, akik stabil kapcsolatban élnek, akkor is bent van a pakliban a gyerek téma, ha tagadjuk. Így minden előléptetésnél számoltak azzal, hogy előfordulhat, hogy rövid időn belül kényszerpihenőre megyünk. Mondjuk, amikor három egymás utáni napon jelentettük be hárman, hogy terhesek vagyunk, mindezt egy alig ötven fős cégnél, akkor azt mondta, hogy vesz egy erényövet a többi fogamzóképes korban lévő kolléganőnek, de csak vicelt.
2015. ápr. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem egy fél év után el lehet kezdeni próbálkozni, aztán a 16. hét körül be lehet jelenteni.
2015. ápr. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

Az más, ha még csak tervezed a babát, és nem sietős, akkor én is legalább egy évet mondanék, ez az a minimális időintervallum, amiből objektíven mérhető az új munkakörben a teljesítményed. Ha csak az a kérdés, hogy a munkáltató felé mikor nem kínos, akkor erről az a véleményem, hogy ne ehhez igazítsd a gyerekszülést. A főnökeid nyilván tudják, hogy termékeny korban vagy és párkapcsolatban élsz, természetes, hogy szülni fogsz, tedd akkor, amikor neked minden szempontból a legjobb. Azt gondolom, hosszútávon mindig a nyílt, őszinte kommunikáció a nyerő, lehet, hogy én most leülnék a főnökömmel, és elmondanám, hogy gyereket tervezek.

Azt azért ne felejtsd el, hogy gyermeket nem lehet "biztosra" tervezni, ha elkezditek, lehet, hogy elsőre sikerül, lehet, hogy csak évek múlva.

2015. ápr. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

"most leülnék a főnökömmel, és elmondanám, hogy gyereket tervezek."


Ezt semmi esetre se. Az első dolga lesz, hogy kirúg, amint talált valaki alkalmasat a helyedre. És jogilag megteheti, mert a terhesség tervezése nem tesz védetté. Az, hogy abban a korban vagy és kapcsolatban élsz, és a főnököd sejtheti, hogy előbb-utóbb gyereket akarsz, az egy dolog. De a nyílt, őszinte kommunikáció az üzleti életben, a munkaerőpiacon nem kifizetődő.

2015. ápr. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!