Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ujszülöttes és két-három...

Ujszülöttes és két-három gyermekes anyukák, bölcsibe/oviba járós kérdés?

Figyelt kérdés

9 napos a kislányom, fiam 3 éves, bölcsis.

Apuka csak heti kétszer-háromszor tudja bevinni és elhozni a bölcsiből.

A védőnő azt mondta,hogy 6 hétig nem szállhatok vele tömegközlekedésre, nem mehetek játszótérre a picivel együtt.

Akkor most 6 hétig a nagy be lesz zárva a lakásba velünk amikor az apja nem tudja bölcsibe vinni?

Autó a férjemnek van.


2015. nov. 11. 11:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
44%

Nem lesz bezárva, a védőnő javasol, tanácsot ad de megtiltani nem tilthat meg semmit.


Ha elkell vinni a nagyot bolcsibe akkor elviszem.


A kicsit magamra kotnem es igyekeznek minél kevesebbet tömegközlekedni

2015. nov. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

A tömegközlekedést biztos kihagynám, de olyan messze van a bölcsi? Babakocsival nem elérhető?


Levegőztetni nyugodtan lehet már most a picit, nincs olyan rossz idő. 1 óra séta simán belefér.

2015. nov. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Messze van, nem a körzeti bölcsi, 8 megálló.

És mondjuk ha reggel korán vinném, amikor még nincsenek sokan a buszon, és délben értemennék, amikor szintén nincs csúcs?

Ez egy héten mondjuk 1-2 alkalommal.

Vagy inkább várjam meg a 6 hetet?

2015. nov. 11. 11:49
 4/17 anonim ***** válasza:
70%
Ahogy írtad, szerintem úgy nem lesz gond. :)
2015. nov. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Milyen korán?

6 és 8 között vannak a legtöbben a buszokon. Rengeteg a náthás, köhögő, beteg ember.

2015. nov. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
54%

A vedononek semmi koze hozza!

Semmi baja nem lesz a babanak en 2 napos koratol hordtam a korhazba sulymeresre masnaponta , utana a plazaban ebedeltunk. Egyedul voltam vele igy lehetett megoldani. A szukseg nagy ur!

2015. nov. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Bölcsistárs szülei, nagyszülők, fizetett segítségben is gondolkodhatsz, vagy ezeket kombinálva.

6 hét után se biztos hogy mindig menni tudsz majd ilyen messzire. Én beruháznék egy testvérkocsira és a tömegközlekedést hanyagolnám, akármilyen hosszú is az út.

Vagy tömegközlekedjen apuka, és te vigyed őket kocsival.

2015. nov. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
83%
Ha csak 3-4 napot megy bölcsibe egy héten az miért baj? Attól még nincs bezárva, lehet velük nagyokat sétálni.
2015. nov. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek olyat, akit szintén tömegközlekedéssel szállítgattak pár hetes korában, SZAMÁRKÖHÖGÉSE lett.

Persze kórházba került, úgymond "csodájára" jártak az orvosok is, hogy valaki a mai világban szamárköhögést kap.

Istennek hála, megmaradt és felgyógyult belőle.


Igen, a védőnő csak javasol, de igaza van. Az immunrendszer még nem elég erős az első hetekben.


Én bébiszitterre hagynám a babát, míg elviszem a nagyot a bölcsibe, ha nincs egy rokon vagy barát, aki segítene. Azt a pár hetet ki lehetne így bírni.

2015. nov. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

miért kell vinni azokon a napokon mikor a férjed nem tudja vinni? én se szállnék fel 1-2 hetes babával a tömegközlekedésre, nem kell, hogy elkapjon valamit, hol van szegénynek még az immunrendszere?

heti 3-4 nap közösségben bőven elég, a többi nap meg sétáltok egy nagyot a parkban, 3 évesnek még az is izgalmas, gyűjtötök faleveleket, tobozokat és otthon lehet kreatívkodni :)

mire mehetnétek, meg úgy is jön a téli szünet, majd januárban meg lehet menni rendesen. egyébként se baj, ha együtt vagytok többet, ez most nehéz helyzet a nagynak :)

2015. nov. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!