Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Első gyermekes anyukák nálatok...

Első gyermekes anyukák nálatok is volt segítség? Többi lent.

Figyelt kérdés
Édesanyám nagyon izgága már most és ha majd megszületik a pici akar segíteni pelenkázni fürdetni.Csak hogy én teljesen egyedül szeretném ezt megtanulni, nem úgy hogy ő cseréli a pelust , főzni stb.Elhiszem , hogy kell a pihenés a gyermekágyi időszakban de más nő is megtanulja mi hogyan működik.
2014. jún. 24. 22:25
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
7%
Szerintem semmi szükség egy gyerek mellett segítségre. A nap nagy részében alszik a pici, addig mindent meglehet csinálni. Pelenkázni megtanítanak a kórházban.
2014. jún. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
igen én is így gondolom.Megoldom egymagam.vagyis szeretném:)
2014. jún. 24. 22:28
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Amikor hazajöttünk a kórházból, akkor 1 hétre "ideköltözött" anyósom. Jóban vagyunk, én örültem neki. Legalább volt egy tapasztalt is, ha kérdés merült fel.

Amúgy leginkább a házimunkában segített, a fiamat én láttam el. Csak a fürdetésnél segített elsőre.

Azóta is úgy vagyok, hogy néha elkélne egy bejárónő... vagy csak osztódhatnék...

2014. jún. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
5%
Jól gondolod. Nálunk szerencsére nem is akart átjönni egyik nagyi sem. Néha átugrottak megnézni a picit hétvégén, de ennyi, pedig anyukám 5 házzal mellettünk lakik, de nem akartak zavarni szerencsére. Ilyenkor az a legjobb ha kettesben illetve amikor apa otthon van 3asban vagytok a picivel.
2014. jún. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
91%

Majd térjünk vissza erre, amikor megszületett a baba. :)

Nekem volt segítségen, az anyukám személyében.

Igaz, én császáros voltam, és Ő pedig inkább a háztartási dolgokat intézte. Főzött, mosott, takarított.

De nyugodtabb is voltam, hogy ott van. Így ketten aggódtunk, hogy éppen miért sír a fiam. Jobb ám ketten aggódni! :)

Most várjuk a tesót és anyukám megint jön majd segíteni, igaz most kicsit többet kell majd utaznia, mert Angliában élünk. :)

Szerintem tisztázd le anyukáddal, hogy a babát Te szeretnéd ellátni, de más jellegű segítséget szívesen elfogadsz. Ez persze nem azt jelenti, hogy rá sem nézhet majd a babára.

Anyukám is ringatta a kisfiamat sokat. Azért egy nagyit nem szabad teljesen kizárni!

Nagyon sokan vannak akik összetennék a két kezüket ilyen lelkes nagyszülőért!

2014. jún. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
29%
első vagyok. Én is császáros voltam,d e attól még simán el lehet látni egy gyereket. Ilyenkor alakul ki a család, biztos nem engedtem volna senkinek, hogy idejöjjön.
2014. jún. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon sok vért vesztettem szülés alatt. Konkrétan nem mertem a gyerekkel a kezemben felállni mert szédültem, féltem nehogy elájuljakvele együtt, 2hétig tartott ez az állapot, nekem jól jött a segítség, mert amíg a pici aludt én is feküdtem. Én láttam el a fiamat, de a fürdésnél volt segítségem. Ha igy kellett volna mosnom, vasalnom, főzni, takarítani stb, hát nem tudom. Nekem jól esett, és nem utasítottam volna vissza a segítséget. Utánna úgyis rád marad minden. Én a helyedben a bábás dolgokat ellátnám, a háztartást meg átadnám pár napra.
2014. jún. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
én azt sem nagyon szeretem ha a konyhámban más ténykedik! nem zárom ki látogatni lehet nyilván, de mint minden nő én is megtanulom és ráérzek mikor mit hogyan kell.
2014. jún. 24. 22:36
 9/25 anonim ***** válasza:
61%
:) Nekem két hetes a babám...Végigalussza az éjszakát és napirendünk van...Szóval egy szavam nem lehet rá. Anyukám hétvégére lejött hozzánk segíteni...Nem volt rossz...Nem a megtanulással lesz a gondod...Jah hozzáteszem, hogy nem egy lakásban lakom, hanem kertesben, nagy telekkel, szóval itt van mit tenni. Az hogy a baba egész nap alszik, az nem biztos...Majd ha jön neki a hasfájás és éjjel nem alszol, akkor lehet meggondolod magad. Nálunk az első 3 éjszaka telt rosszul (2-3 órát aludtam), mire használni kezdett a gyógyszere, amit a pocakra kapott...Azóta angyali baba, de mégis jól jött a segítség. Hozzáteszem a babát én láttam el, nem édesanyám, de adott 1-2 hasznos tanácsot
2014. jún. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
67%
Mi a kisfiam születése után 2 hetet anyóséknál laktunk, még nem költözhettünk be az új lakásunkba. Anyós úgy képzelte el, hogy majd én pihenek /császáros voltam/, Ő pedig gondozza a picinket. Hát mondanom sem kell, egy pillanatot nem feküdtem, emeltem, pelusoztam, fürdettem, szoptattam, ringattam, anyós pedig a haját tépte. 2 hét után albiba költöztünk addig, amíg elkészült a lakásunk. Imádtam egyedül a férjemmel és a kisfiunkkal lenni. Mindent meg tudtam csinálni, és még pihenni is rengeteget tudtam. A fiam most 15 hónapos energiabomba, jó lenne néha egy szusszanásnyi levegőhöz jutni mellette. Mostanában anyukám sokat segít, játszóra viszi a Tököst, hogy pihizni tudjak. Na, azért eresztettem ilyen bő lére, hogy lásd, mennyire változhat az igényed a segítségre. Szerintem az első időszakban nyugalomra van szükséged, pelenkázni, szoptatni megtanulsz a kórházban, a többi pedig otthon úgyis jön. Az igazi segítség majd később kell, amikor főznél vagy takarítanál, de a járni tanuló 1 évesed épp a dohányzóasztalra próbál felmászni, vagy kipakolja az összes edényt, amikor épp forró olajban húst sütnél. Szval nyugodtan hűtsd le egy picit az anyukádat, később óriási szükséged lesz a lelkesedésére. De ne bántsd meg!
2014. jún. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!