Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy gyermekes anyukák, bennete...

Egy gyermekes anyukák, bennetek nem szokott ilyen érzés lenni?

Figyelt kérdés

Egy éves múlt a babám, nagyon sok ismerősöm, akinek hasonló korú gyermeke van már várandós a másodikkal. Mi csak évek múlva tudunk tesót vállalni (anyagi és egészségügyi okokból), viszont sokszor vágyódom egy újabb baba iránt.

Ti is szoktatok így érezni?


2014. nov. 6. 12:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát én is vágytam rá de szerintem eléggé megterhelő lehet a szervezetnek ha ilyen hamar újból babát vár. Persze ezt csak gondolom. De azért valószínűleg kéne egy kis idő a regenerálódásra. Nekem 3 éves lesz a fiam mire megszületik a kistesó. Ez így pont jó lesz mert így a nagy már ovis lesz és lesz időm a kicsire. :)
2014. nov. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kb 5 hónapos volt a fiam mikor először rám tört ez az érzés,de akkor könnyen elhessegettem,mert sem anyagi sem a saját szempontomból nem lett volna jó a kis korkülönbség. 1,5 éves volt mikor újra jelentkezett, nehéz volt elterelni a gondolataimat,azóta is sokszor rám tör. sajnos még mindig jobb ha anyagiak miatt várunk,nem úgy jöttek össze a dolgok ahogy terveztük.Most 3,5 éves a kisfiam és sajnos még mindig nem vághatunk bele,pedig már mindketten várunk rá a párommal,tavaly ilyenkor volt egy spontán vetélésem,nem lett volna tervezett de nagyon örültünk volna neki. A környezetemben már sokaknak van 2. vagy jön a második ezért is olyan nehéz. Korunk alapján még bőven ráérünk,és azzal biztatom magam,hogy 5-6 év korkülönbség is jó lesz.
2014. nov. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én is vágytam, igaz nem annyira nagyon... Véletlenül sikerült is teherbe esnem... Na onnantól már annyira nem vágytam rá... (persze örültünk de nagyon nehéz volt)

1 éves volt a kisfiam amikor kiderült. Egy örökmozgó gyerek mellett nagyon nehéz főleg az első pár hét amikor is állandóan fáradt vagy, állva eltudnál aludni stb... Akkor még egyszer kelt éjszaka a kisfiam. Később amikor meg már nőtt a hasam azért volt nehéz. Állandóan hajolgatni, emelgetni a gyerkőcöt, folyamatosan pakolászni a gyerek után terhesen... nem egy leányálom. Mindenem nagyon fájt, első terhességem alatt semmi bajom nem volt. A második alatt a fejem búbjától a lábujjamig fájt mindenem, minden nap, a 14. hétig állandó émelygés-hányingerrel küszködtem, pihenni nem volt időm...

Most már megszültem, 4 hetes a kislányunk, így már minden jó de amíg terhes voltam végig azon járt az agyam hogy bárcsak később csúszott volna be, vagy várta volna meg amikorra beterveztük...

Ha anyagilag és egészségügyi okokból sem tehetitek meg, ne bánd. Később sokkal könnyebb lesz majd babát várni. Két picivel amúgy is sokkal nehezebb is.

2014. nov. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Öö.... ugyanazt tudnàm ìrni mint a 3. :) Teljesen ugyanazt. :) Annyi a különbség h a lányom 2 hónapos. :) Még a 14. hétig tartó hányinger is stimmel.
2014. nov. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Egyszer sem jutott eszembe, hogy jó lenne még egy gyerek. Az enyém már 3 éves. Soha nem kezdeném elölről, az tuti!
2014. nov. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Most lesz egy éves a kisfiam. Néha nekem is eszembe jut, vágyom rá. De sajnos nem lehet több gyermekünk.
2014. nov. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!