Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csinált valaki olyat hogy nem...

Csinált valaki olyat hogy nem etette (szoptatta) meg mondjuk este 8-tól éjjel valameddig, egy kitűzött időpontig a kisbabáját? Lentebb:

Figyelt kérdés
Szóval hogy mikor a baba magától nem hagyott el egy éjjeli evést elhagyatta vele? Hogy mondjuk kitűzted célul hogy hajnali 4 előtt ne kapjon? (Tudom hogy a babának nincs órája, mielőtt valaki mondaná, ezért is kérdezem azt aki csinált ilyet hogy ez hogy működik?)
2015. nov. 13. 17:16
 1/9 anonim ***** válasza:
93%

Ez hülyeség! Ha a baba éhes, akkor enni kell neki adni! Az megint más, hogy vannak babák, akik nem azért kelnek fel éjjel, mert éhesek, hanem mert pl. fáj a foga, a füle, a hasa, vagy megnyugvásra vágyik, vagy mert szomjas. Ilyenkor nyilván nem kell szükséges etetni, hisz nem az éhségtől kel fel, de a babának, mint ahogy írtad, nincs órája, tehát ő akkor jelzi, hogy éhes, amikor megéhezik.

És nem, nem csináltam ilyet soha, ha éhes volt, kapott. Ez mondjuk kezdettől fogva 3-4 óránként volt a fiamnál.

2015. nov. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
6-7 hónapos koráig nem csináltam ilyet...aztán mikor éjjelente 7-8szor kelt cicizni, tudatosan leszoktattam az éjjeli evésről, egyszerűen nem adtam neki cicit...de gondolom te nem erre gondolsz, hanem kisebb babára...egy 4-5 hetes babát meg kell etetni éjjel, legalább egyszer, ha igényli. Ha átalussza az éjszakát akkor persze nem kell kelteni, de ha felkel hogy éhes, akkor ő valóban éhes, mert az anyatej nagyon gyorsan megemésztődik.
2015. nov. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Igen, fontos kérdés, hogy mekkora babára gondolsz. :)

Nekem 8-10 hónaposan is kelt szopni 3-4* . Ekkor megelégeltem, és a férjem aludt vele, és 2-re lecsökkentettük. De ő mindig lelkesen kiszívta mindkét mellem minden alkalommal, szóval nagy evő volt, bár ez nem látszott rajta, vékonyka volt.

2015. nov. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mennyi idős babáról van szó? Nem mindegy.
2015. nov. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én csináltam olyat, hogy ha a babám megébredt nem sokkal az előző evés után, akkor nem mellre tettem, hanem megpróbáltam visszaaltatni.
2015. nov. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
4 hónapos. És szerintem nem az éhsége ébreszti, de hamár felkel enne. Sajnos szerintem kialakítottam azt a rossz szokást hogy éjjel bármit mozzan etetem.
2015. nov. 13. 18:12
 7/9 anonim ***** válasza:
A kislányom 4 hónapos, 7-8 hetes korától már teljesen átaludta az éjszakát este 7-től reggel 6-ig, viszont úgy egy hete elkezdett éjjel ébredni. Én ezt úgy kezelem, hogy először megpróbálom visszaaltatni, simogatom, adok neki cumit, de ha nem hat, nyilván éhes, akkor megetetem. Viszont valóban nem az az első, hogy cicit dugok a szájába, szükségtelenül nem akarom rászoktatni az éjjeli evésre. Olyat nem csinálok, hogy mindenáron kihúzzuk X ideig, ha tényleg éhes, kap enni. Csak annyi, hogy előbb megbizonyosodom róla, hogy tényleg éhes.
2015. nov. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

igen csak nálunk már ugye alapelvárás hogy megkapja. szóval ugyan én azt gondolom hogy nem éhes, de eléggé kiakad ha nem az az első dolgom hogy megetetem...

de ha bár eléggé ordít (mondom, szerintem zért mert nem az történik amit megszokott, amit elvárna) de viszonylag hamar megnyugtatható, és visszaalszik akkor csak nem éhes, nem?

meg egész pontosan úgy szokott lenni, hogy sirdogál halkan az ágyában és csak akkor zendít rá ha elkezdem simogatni vagy kiveszem vagy ilyesmi. ti mit tennétek ebben a helyzetben?

2015. nov. 13. 18:33
 9/9 anonim ***** válasza:

Az biztos, hogy ha éhes, akkor nem tudod visszaaltatni és letenni. Az enyém legalábbis így működik, ha tényleg kaja kell, akkor nincs az az isten, hogy visszafeküdjön aludni.

Mit értesz azalatt, hogy halkan sírdogál? Nyöszörög? Én amikor hallom, hogy elkezd hangokat kiadni, nyögni, mocorogni, még nem megyek oda, mert sokszor fél perc és alszik tovább. Olyan is előfordul, hogy álmában kiabál pár másodpercig, azt is kivárom, hogy ébren van, vagy csak álmodik. De ha hangosan kiabál tovább, akkor egyértelműen hív, olyankor megyek. Sírni ő ilyenkor nem szokott, bár ha nem mennék, gondolom előbb-utóbb sírna.

Sírni én nem hagynám a helyedben, de ha csak egy kis halk nyüszögés van, várhatsz egy kicsit, hogy visszaalszik-e.

2015. nov. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!