Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sárgaság újszülöttnél? Tapaszt...

Sárgaság újszülöttnél? Tapasztalatokra lennék kíváncsi, kinek milyen volt a lefolyás?

Figyelt kérdés

Mekkora volt a bilirubin szint?

Aluszékony volt a baba?

Mikortól mondjuk,hogy aluszékony?

A kisfiam 7 napos és sárga,a kórházba azt mondták sok cici,azt próbálom is teljesìteni. De nem tudom mikor hány óránként ébresszem fel?? Szokott kelni magától is,de mikortól kóros az alvás? 2 óránként vagy korábban ébresszem? Vagy ha ő magától csak 3-4 óra múlva kel?


2015. nov. 15. 13:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Ezt nem mondták el?

Amíg sárga, ne maradjon ki 3 óránál több szoptatás nélkül, de a 2 óra még jobb. Igen, kelteni kell. Teljesen 1 hónapos korára múlt el nálunk. A b. szintre már nem emlékszem, de 5 napot voltunk bent miatta.

2015. nov. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mi is sargan hoztuk haza. 3530 al szuletett. Azt mondtak h az atlaghoz kepest sarga de magahoz kepest pont hatar ezert hazajottunk. Max 4 óránként keltettuk de csak nappal. Éjjel sose. Ket harom het alatt kiment. Egy hónaposan mar semmi nem látszott. Ha kellene vmi kulonosebb banasmod akkor bizti mondtak volna :) a legtobb baba besargul.
2015. nov. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Az mi kislányunk is besárgult sajnos, pont mire hazaengedtek volna. 2 nap plusszot bent maradtunk, mire olyan lett az érték, hogy egyeltalán hazajöhettünk. Aztán gyermekorvosunk azt mondta, hogy 3 óránként kelteni kell, éjjel-nappal, amíg nem múlik el teljesen. Ha csak 2 óra telik el két etetés közt az nem baj, de 3-nál többet nem szabadott hagyni aludni 2 szopi között. Úgy 1,5 hónapos korában hagytam abba a 3 óránkénti szoptatást éjjel is, már olyan voltam, mint egy zombi :-D Viszont jutalmam az lett, hogy mikor nem keltettem szépen egy ébredéssel végigaludta az éjszakát. Kitartás és ahogy írtad is sok sok sok anyatej!!

2015. nov. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

enyém is sárga volt (úgy tudom minden újszülött), de aluszékony is volt és kis súlyú.

így keltettem 3 óránként, ez az előző evés kezdetétől számított 3 óra, 1 órát cicizett, így tulajdonképpen csak 1,5-2 órát aludt.

kb 2 hétig tartott

2015. nov. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat. :)

Próbálom tartani a 2 óránkénti ciciztetést és hátha hamar lefut az egész.

Éjjel először 4 óra múlva keltettem11-kor),majd magától kelt 2:40-kor ami eltartott 3:30-ig,aztán reggel 7-kor.

2015. nov. 15. 13:48
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem is sàrga volt a kisfiam lusta és nagy. Sosem keltettem. Napközben 3-4 órànként kelt, éjjel sosem- ezt hagytam is. Kb 1 hónapos koràra múlt el teljesen a sàrgasàga. A védőnő nekem is mondta a magàét,de nem hatott meg ( van màjològus a csalàdban) ha rà hallgatok nagyon megszivom. 1 hónaposan pl az adta parancsba hogy hagyjuk el az éjjeli etetéseket,mert sokat hìzik a gyerek (4kgval született és kicsit több,mint 1kgt hìzott),bólogattam,hogy jò-jò.

Gyerekorvossal mindent mindig megbeszéltem és nézegette a babàt mindig,de azt mondta ne keltsem fel,csak ha nem ébred 4 òra utàn. Éjjel meg hagyjam.

2015. nov. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Csak a kórházból hazatérve sárgult be egy picit a fiam, de ilyen pontos adatokat nem tudnék neked mondani. A gyerekorvos mondta, amikor kijött hozzánk, hogy kicsit sárga, úgyhogy szoptassam sokat. Csak hát nekem akkor még nem igazán állt be a tejem, alig csepegett valami, pedig mást se csináltam, mint fejtem vagy szoptattam. Úgyhogy azt mondta a gyerekorvos, hogy a szoptatások között kapjon teát is. De azt is mondta, hogy nyugodtan alhat 3-4 órát, ha úgy jön ki a lépés, nagy gondot ne csináljak belőle, viszont ha ébren van, akkor szoptassam/itassam, amennyire gyakran tudom.

Pár nap alatt el is múlt, semmi baja nem lett.

2015. nov. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekünk pont a határérték alatt volt a bilirubin szint, haza is engedtek. Annyit mondtak, hogy szoptassam sokat. Szerencsére már második éjszaka belövellt a tej, úgy tele volt a mellem, hogy csak a lányomra néztem és már csöpögött :-D a kórházban egy nagyon tapasztalt védőnő volt, ő mondta, hogy minden nyikkra cicire kell tenni, mást ne is adjak neki, mert a bilirubin széklettel ürül, nem pisivel, ha itatom, pont hogy tovább benne marad. Nagyon jó alvó volt, de három-háromésfél óránként megébred, éjjel nappal, én mindig akkor etettem, nem keltettem külön, a harmadik hétre már nem volt sárga kicsit se.
2017. okt. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!