Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiút nagyon más nevelni,...

Kisfiút nagyon más nevelni, mint kislányt?

Figyelt kérdés
Ultrahangon kiderült, fiút várok. Megijedtem. Mi lesz ha túl lányosan nevelem? Ott lehet velem a konyhában ha főzök? Tanítgathatom sütni-főzni? Olvashatok neki olyan mesét, amiben hercegnő van? Hogyan fogom felvilágosítani? Ha elesik, beüti valamijét, tényleg nem szabad ölelgetni és puszilgatni, hanem azt kell mondani, hogy katona dolog? Mi van ha túl lányos játékokat játszok vele?
2015. nov. 17. 07:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogod ugy nevelni, ne aggodj! Es nem fogsz neki hercegnos meset sem olvasni.

A genjeikben van hogy kezdettol fogva az autok, a kukasauotok, a tuzolto kocsik, a labda a vonatok meg a buszok erdeklik oket. :-)

En is sokszor elcsodalkozom h mennyire osztonosen jonnek ezek a dolgok a kisfiuknal.


2,5 eves a fiam, a fozes erdekli, mindig odajon kivancsiskodni v kostolgatni ha sutok-fozok. De ez nem hinnem h gond lenne.

Amugy egesz nap focizna, vagy az autojan ul. (Labbal hajthatos kiskocsi)

2015. nov. 17. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Már hogyne lehetne ölelgetni egy kisfiút? Láttál te már gyereket? Vagy embert?
2015. nov. 17. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan úgy bánhatsz vele, mint akármelyik másik gyerekkel. Ő maga úgy is ki fogja alakítani, hogy mi érdekli. A mesterszakácsok nagy része férfi, miért lenne gáz, ha ő is megtanul főzni? 2 éves fiam most kapott játékkonyhát. Imád "főzni". Felvilágosítani??? Van apukája is, nem? :D Ha elesik, beüti magát és sír, akkor megölelheted, miért ne ölelhetnéd? EGy férfinak nem fájhat semmi, nem sírhat? Utálom az ilyen buta sztereotípiákat. Szeretni és védeni egymást soha nem ciki. Mi van ha lányos játékokkal játszik? Semmi. Nincs olyan hogy lányos játék. Játék van. A fiamnak van babája is, és? Plüssei is vannak. Ahogy traktorja, repülője és ilyesmik is. Játszik. Ha a picit pelusozom, akkor ő is a babát, aztán megy tovább. Olvass utána, hogy ezen semmi nem múlik. Ez CSAK JÁTÉK!
2015. nov. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanúgy kell nevelni, sőt ha érdekli valami "lányos" akkor azt is nyugodtan engedd meg neki. Az én 4 évas fiam kèrte már, hogy tegyek hajcsattot a hajába, megengedtem, megnézte magát a tükörbe, konstatálta, hogy milyen csinos, aztán ennyi. Azt is kérte már, hogy kifessem a körmét, megkapta. Mesékből kizárólag azok érdeklik, amiben jàrművek szerepelnek. Kedvenc játékai is vonatok. Imád fúrni, szerelni, az apjával már számítógépet is szereltek együtt. Most karácsonyra játékbabát kért etetőszékkel, azt mondja szeretné megetetni főzelékkel.

Eszembe nem jutna ellökni magamtól, nem megpuszilni, vigasztalni ha bármi baja van. Tudod az olyan "anyák" sírnak később, hogy a 30éves fiacskájuk feléjük se bagózik, persze biztosan az a boszorka menyecske aki ellenük hangolja.

2015. nov. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
9 hós kifiam szívesebben rág egy kisautó, mint a 2 lánytestvérének a babáit. Megtalálja már most magának a fiús játékokat a gyerekszobában... :)
2015. nov. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Apukám csőkulcs-készletével szerettem játszani, fociztunk is együtt, 6 évesen magamtól kitaláltam, hogy horgászni akarok, pedig a családban nem horgásztak, én kötöttem a szerelékeket, válogattam a felszerelést, jártam horgászversenyekre. Ettől függetlenül nőies cuccokban jártam, és soha semmi bajom nem volt a nemi identitásommal, ez egyáltalán nem ettől függ. Férjem együtt sütött-főzött gyerekként anyukájával, amit nagyon szeretett, ma is mosolyogva gondol rá vissza, mégis a kocsik meg a kütyük érdeklik, férfiasan öltözködik, úgyis gondolkodik:) Rendesen főzni csak nemrég tanult meg, de imádom, mikor készít valamit.


Szóval nyugi, még barbit is vehetsz neki, nyugodtan megpuszilhatod, ha beüti valamilyét, miért kellene arra tanítani, hogy visszafojtsa az érzéseit? Ha érdekli valamilyen játék, függetlenül attól, hogy az lányosként, vagy fiúsként volt elkönyvelve, akkor úgyis fogjátok játszani, ha meg nem érdekli, nem lehet úgysem ráerőltetni.


Ja, és ha már itt tartunk, 50 éve még a kék lányos szín volt. Ezek a dolgok változnak, nagy részük társadalmi megítélés alapján alakul.

26 hkm, szintén kisfiúval a pocakban:)

2015. nov. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Eleinte semmi különbség az égvilágon. Nyugodtan főzhet, énekelhet, bármit csinálhat. Aztán majd kialakul a saját érdeklődése. Semmi mesterséges beavatkozásra nem lesz szükség, a fiúk elkezdenek másmilyenek lenni, mint a lányok egy idő után. Jó lesz, meglátod! :) Puszild, öleld nyugodtan.
2015. nov. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!