Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kell a babát annyira...

Miért kell a babát annyira sterilen tartani? Mi történhet, ha pl. csak kimosom a ruháit 40 fokon, de nem vasalom ki?

Figyelt kérdés

Tényleg érdekelne, hogy ennek milyen következményei lehetnek, mert sok helyen olvasom, hogy azért vasalják a ruhákat, hogy megöljék az esetleges baktériumokat, illetve ezért sterilizálják pl. a cumisüveget.


Sokan írják viszont azt is, hogy mindezeket teljesen fölösleges csinálni, ráadásul pont az immunrendszerének tesz jót később, ha nem rögtön egy erősebb fertőzéssel találkozik, hanem fokozatosan edződik hozzá.


Már nem tudom, hogy mit gondoljak erről. A saját ruháink olyanok, hogy azokat nem kell vasalni, de de nyilván egy felnőtt immunrendszere más. Felelősen szeretnék dönteni. Lehet valami baja babának attól, ha nem vasalom ki a ruháit? Vagy pont az a jó, ha nem tartok mindig mindent annyira sterilen, és ennyire nem kell túlizgulni a dolgot?



2015. nov. 17. 12:15
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Én kizárólag azért vasalom, mert magas fordulaton centrizek és összegyűri.

Az első gyereknél még minden második etetésnél sterilizáltam a cumisüveget, most csak jól kimosom mosószeres vízzel, alaposan kiöblítem és csak két naponta sterilizálom.

2015. nov. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Nálunk nem történt semmi, én nem vasaltam ki, azon egyszerű okból, hogy nekem senki nem is mondta, hogy ez "szokás". Nem tudtam róla.

Cumisüveget pedig nem használtunk.

2015. nov. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Én csak azért vasalom, hogy ne legyen gyűrött, és csak az elmenős ruháit, az itthoniakat nem. Cumisüveget legelőször sterilizáltam, illetve a fejőgépet, még bent a kórházban, de itthon már nem, csak elmostam sima mosószeres vízben.

Nálunk a védőnő azt vallja, hogy a kisbabának nem sterilitás, hanem tisztaság kell.

2015. nov. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Valószínűleg nem lesz semmi baja tőle, de én úgy voltam/vagyok vele, hogy az első 1-2-3 hónapban azért még jobban figyelek az ilyesmire, pl. a fiamnak a ruháit mindig kivasaltam, pedig a sajátjainkat sosem szoktam. Meg az övéit eleve magasabb hőfokon is mostam (a mieinket általában csak 35 fokos gyorsprogramon szoktam, az övéit viszont olyan magas fokozaton, amit a címke megenged). A cumit, cumisüveget is sterilizáltam neki.


Nem azért, mert különben tuti baja lesz, csak egyszerűen úgy vagyok vele, hogy egy nagyon pici csecsemőnek még baromira nem hiányzik, hogy megbetegedjen, még nehezebben győzi le a bacikat, nagyobb baja lehet belőle, mint egy idősebb csecsemőnek, ezért inkább elkerülöm a lehetőségét, hogy elkapjon valamit. Nem parázom túl a dolgot, de nekem ez a fokozott tisztaság hozzátartozik az újszülött korhoz. Utána lehet lazítani rajta, ahogy nő, erősödik a baba, de az elején nekem így természetes.

2015. nov. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!