Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A parommal van egy kisfiunk....

A parommal van egy kisfiunk. Neki van az elozo kapcsolatabol egy nagyobb fia. Azt mondja, hogy a Karacsony egyik napjat ott toltene veluk, az exevel, mert a fianak fontos, hogy egyutt legyenek! Most erre mit mondanatok?

Figyelt kérdés
2015. nov. 17. 18:27
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
67%
Mennyi idős a nagyobb? Egyébként a gyerekek nem hülyék és érzik/tudják, hogy a két szülő már nincs együtt, ezért én inkább azt javasolnám, hogy vigye el hozzátok a nagyobb fiát. Tetszik, nem tetszik, a volt párjával már nem alkotnak egy családot, ráadásul ha korábban ellenséges volt a viszony, akkor szerintem most inkább valami érdeke fűződik az exnek a nagy idillt eljátszani.
2015. nov. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
78%
Az ex az ex és pont.A gyereke pedig mindig a gyereke marad.NEM köteles apuka anyukával lenni karácsonykor.mi az,hogy a másik anyuka a babájával karácsonyozzon? Az ő dolga,mivel már nem egy pár.Aki nincs ilyen helyzetben az tudja legjobban osztani az észt! A nagyobb fiú hány éves? Aki meg úgy látja jónak,hogy az ex is a család része,az barátkozzon vele nyugodtan.Tőlem soha nem kérne ilyet a párom,ahogy én sem tőle.Ahány ház,annyi szokás.A gyerekeit mindig jó szívvel várom,de az anyukájukat nem,mondjuk nem volt szép válás.A véleményem még mindig ugyan az,mint már fentebb írtam.puszi ;-)
2015. nov. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 A kérdező kommentje:

Koszi a megerto valaszokat !

Ovodas a fia, heti egy nap, egy ejszaka van nalunk.

A szuletesnapjan mindig egyutt vannak, erre soha nem is mondtam semmit, ez ertheto.

A nagymama is veluk el, igy ok nincsenek egyedul karacsonykor , meg ki tudja, lehet van a nonek baratja.

2015. nov. 17. 20:19
 14/39 anonim ***** válasza:
51%

Amikor összejöttél vele, gondolom nem titkolta hogy van egy gyereke, és ebben a tudatban vállaltál vele közös gyereket, nem?

3 napból egyet vele tölt, amit ráadásul te választhatsz ki! Még így is bőven hátrányban marad a közös gyereketekhez képest.

Amúgy neked nincsenek szüleid? Ha már a másik gyereknél belevetted a nagyit, ugyanúgy ti is tölthettek egy napot a nagyszülőkkel.

Nagy nehezen elérte, hogy láthassa a fiát rendesen te meg feszkózol neki? Te mit szólnál fordított helyzetben, hogy a gyereked nem Karácsonyozhat az apjával, mert az új nőnek nem elég 3-ból 2 nap.

2015. nov. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 A kérdező kommentje:

De karacsonyozhat az apjaval, nalunk !

Nem igy lenne a normalis? Felolem aztan mindharom nap johetne!

Nem, nekem nincs itt senkim ...

2015. nov. 17. 21:24
 16/39 anonim ***** válasza:
22%

A Karácsony 3 napból áll. Nem értem,hogy mondjuk 26-án este miért ne lehetne ott vele a volt párjánál?

Gondolom elmegy, esznek vmit, játszanak és ha a gyerek elaludt megy haza. Nekem ezzel nem lenne nagy gondom. Nem a kapcsolatot kell nézni, hanem a gyereket. Neki is kell az apja Karácsonykor, és igen, neked, mint felnőttnek kell ezen felülemelkednil

2015. nov. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 Vilcsianyuja ***** válasza:
79%

Elvált szülők gyereke vagyok. Én nagyon hülyén éreztem volna magam gyerekként, ha egy légtérben kell tartózkodnom egyszerre mindkét szülőmmel, mert tisztában voltam vele, hogy nincsenek jóban.

Ha jó lenne a viszony, akkor is csak úgy tartanám működőnek, hogy a teljes család, a párod, te és a pici is mennétek exékhez vendégségbe, mert momentán ti egy egész kis család vagytok, szétrobbantani benneteket egészen gusztustalan dolog. Igen, ők most csonka család, szar dolog ez a párod kisfiának, de attól nem lesz szebb és jobb az élete, hogy évente egy napot feszeng előtte az apja és az anyja, a közös kisfiatok meg meg van fosztva aznapra apától.

De mivel ugye eleve nem jó a viszony, jobbnak tartanám a kisfiút vendégül látni nálatok.

2015. nov. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 A kérdező kommentje:

Koszi utolso , jo a " gyerek " szemszogebol ,is hallani !


Megkerdezhetem, hogy akik azt irtak menjen csak, ok ugye nincsenek hasonlo szituban ?

2015. nov. 17. 22:50
 19/39 anonim ***** válasza:
64%

Jézusom, valaki azt tényleg leírja, hogy a másik gyerekkel csak egy napot van együtt az apuka, míg a közössel többet? Igen, hiszen elváltak.

Ezek szerint az lenne a normális egy ilyen szituációban, hogy fele-fele arányban él a két családdal? Ezt hívják többnejűségnek, akkor meg azt ítélné el itt mindenki.


A kérdésre a válasz: egyszerűen nem egyeznék bele. Nekem nem fér bele a volt családdal karácsonyozás, teljesen abszurd.

Elvált vagyok én is, a Párom is.. most karácsonykor menjen el a volt feleségéhez a gyerek miatt, az én volt férjem pedig jöjjön ide? Szép a nagy család, de hát na...

2015. nov. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 Vilcsianyuja ***** válasza:
55%

Egy kicsit továbbgondoltam még a dolgot. Tehát tételezzük fel, hogy apa elmegy karácsonyozni exhez, mert ugye a gyerek lelki egyensúlya a legfontosabb. Összeszedik magukat a szülők, és egész kellemes napot töltenek a gyerekkel. A gyerek repked a boldogságtól, neki ez volt a vágya, és úgy érzi, most minden tökéletes. Aztán apa hazamegy. Szerintetek mi zajlik le akkor majd a kiskölyökben? Nem lenne meglepő, ha arra vágyna, hogy ez mindig így legyen. Akár az is előfordulhat, hogy elkezdi azt érezni, csak egy dolog akadályozza meg, hogy az apja újra az ő családja része legyen, mégpedig az új családja. És automatikusan, tudattalanul elkezdi utálni a kérdezőt és a féltestvérét. És még csak nem is tehet róla.

Miért kellene olyat eljátszani karácsony címén, ami nincs? Miért kellene előadni a gyereknek, hogy apa és anya egy család, mikor nem az? Nem, apa külön család, és megyek hozzá is karácsonyozni, mert engem ott is szeretnek, az a második otthonom. Ez volna, ami relatíve biztonságot nyújt neki, nem borítja fel azt a rendszert, ami kialakult, és legkevésbé kártékony a gyerekre nézve. De ez csak egy eszmefuttatás.

Az is lehet, hogy ha elmenne a párod, a gyerek berángatná a szobájába, becsuknák az ajtót, csak kettesben lennének, olyan, mintha a gyerkőc látná vendégül az apját. És semmi nem válna abból valóra, amit fent írtam.

Ettől függetlenül, még mindig úgy gondolom, hogyha meghívást kap valaki karácsonyra, azt nem lehet leválasztani a szűkebb családjáról. Tehát ha a párodat meghívja az ex, akkor annak rád és a fiadra is kellene vonatkoznia, így lenne illendő. Ha a rokonságból meghívok valakit, az automatikusan értendő a párjára és a gyerekeire, nem? Mondjuk egy testvérnek nem mondhatom, hogy te gyere, de a sógort/sógornőt ne hozd, meg akkor már a gyerekeket se :) Tudom, azért ez ennél kényesebb szitu, de az illem ezt kívánná. Mindent vagy semmit.

2015. nov. 18. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!