Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A parommal van egy kisfiunk....

A parommal van egy kisfiunk. Neki van az elozo kapcsolatabol egy nagyobb fia. Azt mondja, hogy a Karacsony egyik napjat ott toltene veluk, az exevel, mert a fianak fontos, hogy egyutt legyenek! Most erre mit mondanatok?

Figyelt kérdés
2015. nov. 17. 18:27
1 2 3 4
 21/39 A kérdező kommentje:

Koszi utoso! Ezt pont igy ahogy irtad el fogom mondani a paromnak !


Mikor viszi vissza az anyjanak a gyereket, akkor havi egyszer etterembe mennek , mert, hogy meg kell beszelni a gyerek dolgait. Jo, persze meg kell, de nem ertem ehhez minek etterembe menni ? Raadasul puccos etterem...

Errol en nem is tudtam, csak a multkor jott haza a parom, es hozott McDonaldsot nekem, kerdeztem maganak miert nem hozott, mert ok Japan etteremben voltak az ex- el.

Ezekre soha semmit nem szoltam.

Menjen csak, engem ez nem zavar. De a Karacsony azert mas.

Es igen, szerintem epphogy osszezavarna a gyereket...

2015. nov. 18. 00:18
 22/39 anonim ***** válasza:
59%

Nekem viszont pont úgy tűnik, hogy rohadtul zavar.

A párod csak a nőtől vált el, nem a gyerekétől. Én ugyan nem vagyok ilyen helyzetben, a szomszédban lakik egy család ugyanebben a szituban. A csaj érdekes módon tudja kezelni, ha a férje, ráadásul vidékre ottalvósan megy az előző házasságából született most már tini lányához. Ha ennyi bizalom sincs benned a párod felé, az már régen rossz.

2015. nov. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
Ezt neked kell tudnod, hogy neked mi fér bele. Szerintem ha nem Szentestéről van szó - mert azt nyilván töltse veletek - , akkor beleférhet, hogy a 25, avgy 26-án pár órára átugrik, és akkor karácsonyozhatnak együtt. Férjeméknél hasonlóan volt. Nem kell eljátszani azt, ami nincs, de Karácsonykor egy pár órát tölthetnek szerintem együtt így hárman, esznek valamit, kibontják az ajándékokat, és ennyi, megy haza hozzád. Én egy ilyen verzióba pl. belemennék a helyedben, de ezt tényleg neked kell tudnod, hogy neked mi fér bele.
2015. nov. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:

Nem vagytok a kérdezö cipöjében, úgy hogy egyáltalán nem látjátok át a dolgokat, nem hiszem el hogy nektek tetszene hogy a férjetek az exetekkel tölti a karácsony akármelyik napját, ennek így semmi értelme, valószínűleg a gyerek is tudni fogja hogy csak színjáték az egész.

Az én páromnak is van egy fia az elüzü kapcsolatából, a szentestét nálunk szokta tölteni, igaz már nagyobb 16 éves, szerintem is inkább menjen el hozzátok, vagy ha a párod megy akkor ti menjetek egy ebédre, vagy vacsorára, a karácsonyt a családdal szokás tölteni, és habár a gyerek a fia, Ök már nem egy család, szóval fölösleges keverni a dolgokat.

2015. nov. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
74%

De mondjuk az is érthető, hogy a másik gyerekre is szeretne saját időt szakítani, mert a közös gyerek nyilván mindig otthon van, az idősebbnek így nem jut külön idő, ha végig otthon ülnek.

Kompromisszumos megoldásnak azt tartanám, ha az idősebb gyerekkel elmenne vmilyen karácsonyi programra kettesben (pl. színház, koncert, mozi vagy akármi amit a gyerek szeretne) utána vinné haza a mostani párjához és a testvérhez.

Persze kérdező biztos ezen is tudna sipákolni, hogy 2-3 órát egyedül kell töltenie....

2015. nov. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 Vilcsianyuja ***** válasza:

Már megint én. Az utóbbi válaszok kapcsán megint felmerült bennem, mi van az ajándékozással? A szüleitől kap közös ajándékot, vagy külön kap apától-anyától? Megint jövök az illemmel. Amit az apjától kap, azt tőled is kapja, ez lenne normális. Tehát a ti karácsonyfátok alatt illenék átadni neki. Nem úgy, hogy apa elviszi. Vagy tőled külön kapna? Vagy hogyan működik, hogyan működött eddig?

Az éttermi beszélgetésekkel nekem nem lenne bajom, semleges terepet választanak, hogy milyen drága, puccos, az már tényleg az ő dolguk. Meg mégis jobb, mint a sarki kocsma. Azt nem értem, miért kell ezt titkolni előled. Mert akkor téged is el kellene vinnie a párodnak, ettől tart? Esetleg beszéld meg a pároddal, egyáltalán van-e ilyen igényed, és hogy nyugodtan elmondhatja, mikor hová mennek, egyrészt, mert ha ködösít, és utólag kiderül ugye egy kósza éttermi számlából, akkor az rosszabbul jöhet ki, mintha előre megmondja, elmennek, beülnek valahova, és kész. És hogy a titkolózása rosszul esik neked.

2015. nov. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 Vilcsianyuja ***** válasza:
Egyébként azt én is akartam már írni, hogy apa-fia programokat kellene szervezni, amin tényleg csak ketten vannak. Mozi, játszóház, állatkert stb. Vagy akár csak elvonulnak külön szobába társasozni egyet, ha nálatok van a gyerkőc. Rendszeresen kellenének ilyenek, nem pont karácsonykor. Illetve pont nem karácsonykor. Nyilván lehetnének olyan programok, ahol te és a kicsi is ott vagytok, de kellene időt szakítani a párodnak rendszeresen arra, hogy kettesben legyen a fiával. Nem azt mondom, hogy sűrűn, csak hogy rendszeresen. Ez teljesen normális, szerintem. Több gyerekes családban is kell néha-néha egy egyik szülő - egyik gyerek páros elfoglaltság. Bocs, ha ez eddig is így működött, nem tudom, mi fér bele abba az egy héten egy nap - egy éjszaka időbe, amit nálatok tölt a fiú.
2015. nov. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem ez barom önző felfogás! Fordítsd meg! Ha tőled vált volna el a férjed, és a közös fiatok kérné,hogy apa legalább az egyik napot vagy estét töltse Veletek, gondolom simán azt mondanád akkor is nem.
2015. nov. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
39%

A volt feleségnek amúgy van valakije?

Kíváncsi lennék arra, hogy ha lesz, akkor is ilyen tárt karokkal fogadják majd az apukát?

Mert szerintem ez is felelőtlenség, hogy ha egyedülálló, akkor jöhet a régi apu, de ha lesz egy pasi, akkor szinte biztos, hogy nem fogják hívni, akkor azt majd hogyan mondja el a gyereknek?


Nekem ez akkor is teljesen abszurd, és van jogom ezt írni, én is elvált vagyok, a párom is az. Azt sem szeretném, ha ő menne a volt feleséghez, és azt sem, hogy hozzám jöjjön a volt férjem.


Az ilyen kérdéseknél amúgy jó lenne, ha csak olyanok válaszolnának, akik hasonló helyzetben vannak, mert nem lehet senki sem tudja beleképzelni magát addig, amíg nincs benne.

Mi sem vagyunk rosszban egyik féllel sem, de ez akkor sem férne bele.

2015. nov. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
69%

Ha az exnek lenne új pasija és közös gyerekük, akkor is egy hármasban töltött ünneplést akarna? Kötve hiszem. Ez csak játszma az ex részéről.

Nem díjaznám ezt a felállást, vigye a párod hozzátok a nagyobbik gyerekét, ahol többek között ott a féltesója...

2015. nov. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!