Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rakhatok kamillás borogatást...

Rakhatok kamillás borogatást a szemére?

Figyelt kérdés

3 hónapos kisfiam szeme begyulladt, nem olyan vészes még.

A szeme belül nem vörös csak kívül az alsó szempillák vonalán


2015. nov. 17. 21:24
 1/10 anonim ***** válasza:
Inkább csak felforralt és visszahűtött vízzel töröld neki. A kamilla szárít.
2015. nov. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A kamillával azért is óvatosan, mert allergiás reakciót is kiválthat.

Nővéremnek anyukám beborogatta a szemét, mire kétszer akkorára dagadt, mint utóbb kiderült, allergiás rá.

2015. nov. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

a kamilla allergén.


amúgy meg nem is hatásos kötőhártya gyulladásra.

írass fel babáknak való cseppet

2015. nov. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Hatásos rá, nekem legalábbis szokott hatni :)

Csak pici babáknál nem tudom hogy szabad-e holnap tudom dokihoz vinni, csak nem szeretném hogy este még csúnyábbá váljon.

2015. nov. 17. 21:43
 5/10 A kérdező kommentje:
Ha allergizál akkor babateaként miért kaphatják? o.O
2015. nov. 17. 21:46
 6/10 anonim ***** válasza:
A kisebbik gyerekemnél nekem is azt mondta az orvos, hogy allergizál, míg a nagyobbiknál még használtam.
2015. nov. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekünk babateaként sem ajánlották, mert szárítja a bélrendszert, és mert allergén és mert könnyen kimossa a bélbolyhokat. A szemére sem ajánlották a fenti okok miatt. Én is meglepődtem rajta, mert ha kötőhártyagyulladásunk volt, akkor édesanyánk első dolga volt kamillateás borogatást készíteni. De a fiunknak én sem borogattam ilyen kicsi korban. Amíg nem látja orvos, addig használj forralt, majd visszahűtött vizet.
2015. nov. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Csak forralt és visszahűtött vízzel szabad törölni, mindig a szemzug irányába, nehogy tovább terjedjen a fertőzés (már ha van).

Szemész és gyerekorvos egybehangzó véleménye ez.

A kamilla azért is problémás manapság, mert nem mindegy, hol szedik, remekül felhalmozza a nehéz fémeket, ha pl. az út mentén terem, az többet árt mint használ...

2015. nov. 18. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem 6 napos volt a fiam amikor kötőhártya gyulladása volt. Elvittem orvoshoz és a kamillás borogatást ajánlotta.

Semmi baja nincsen, egészséges 3 éves kisfiú.

2015. nov. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Régen azt gondolták, hogy ez jó.

Az őskövület dokik még ma is ezt mondják, mert nem haladnak a korral, nem járnak továbbképzésre. Ez elég szomorú...

2015. nov. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!