Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6,5 hónapos kisfiam cicin...

6,5 hónapos kisfiam cicin alszik el. Cumi nem kell neki. Mit tehetek, hogy leszoktassam?

Figyelt kérdés
2010. márc. 20. 21:38
 1/9 anonim ***** válasza:

Az én kislányom is mindig cicin alvó volt. Mindig azt hittem, hogy még éhes, aztán rájöttünk, hogy nem is. 5,5 hetes korában kezdtük, hogy nem altattuk cicin, tudtam, hogy hosszútávon nem lesz jó. Ha éjjel szopizott és elvettem a cicit felébredt és kezdhettem elölről. Hason kezdtem el ekkor altatni, először babakocsiban, majd a kiságyban is. Először sírt, aztán mindig kevesebbet, és egyszer csak teljesen elhagyta.

Ha eddig nem adtál neki cumit, már ne is adj, én ezzel is megjártam. 6 hósan vettem el tőle, addig éjjel ment a cumikommandó.

2010. márc. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A lányom 10, fiam meg 8 hónapos koráig cicin aludtak el. Lányom leválasztotta magát, vagyis helyesbítek, ordított, ha cicit adtam neki. De 10 hónapon keresztül maximum még úgy aludt el, ha sétáltunk. A fiamnál meg fogyóban volt a tejem 7 hónapos korában, ekkor kezdett reklamálni, amikor is én pótoltam neki tápszerrel, és persze utána már nem kellett az anyatej. :( De addig ő is cicizett, majd a cumisüvegen aludt el. Ma mindketten úgy alszanak, hogy megkapják a kakaójukat, és a megivásuk után fél órával kidőlnek, de ekkor már mesenézés van az ágyban.

Leszoktatni talán úgy tudod fokozatosan, hogy eleinte mikor már alszik veszed el, majd mielőtt elaludna, de látod, hogy már ereje nem lenne kinyitni a szemét, és tudod, hogy nem reklamálna miatta, olyan fáradt. De előtte jól fárazd ki, mert különben csak előröl kezdheted az alatatást, mert a sírással még magát is felébreszti. Aztán elveszed akkor, mikor már csukódik a szeme. És a végén eljutsz oda, ahogy befejezte a szopizást, elveszed, ha kell büfizteted, majd a saját helyére szoktatod.

De én szopi párti vagyok, szívem szerint azt mondom, hagyd, hagy aludjon el azon, inkább azt szopizza, mint cumizzon (bár én beszélek, az enyémek is cumiznak).

A lényeg, hogy szerintem még hagyhatod, ha őt ez nyugtatja meg...

2010. márc. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Egy módja van: nem adod neki oda a cicit. Ha azonnali megoldást kíván az ügy. De akkor bizony sírni fog, nagyon.

Ha még bírod idegekkel, akkor hagyod, hogy először leszokjon a ciciről, majd a cicin alvásról. Ez csak akkor kellemetlen, ha úgy jársz, mint én: 16 hónapos a "picim" és még napi 3szor csatlakozik.

Mondjuk engem nem zavar, 2 perc alatt bealszik cicin.

2010. márc. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A lányom 2 éves és esti alvásnál még igényelte a didit. De mostanában már "csak" felhúzom a pólóm, ránéz és már át is fordul a másik oldalra... Még vagy kétszer megnéz, hogy ott vagyok-e és már alszik is.
2010. márc. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez van...........veletek is alszik?

7 hónapos kisfiú anyukája

2010. márc. 21. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Igen,velünk alszik.

Sőt,amíg nem fekszek mellé,1/2-1 óránként felébred és keres.

Csak cicivel vagy ölben alszik vissza,de ha leteszem,akkor kell a cici.

2010. márc. 21. 12:55
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ,megpróbálom ötvözni és magunkra szabva hasznosítani őket.

Az a problémám ezzel,hogy így nem tudom kiszoktatni a kiságyba.Tudom,hamarabb kellett volna,de már így alakult.

Próbáltam hagyni had sírjon,de nem adta fel.Szinte elcsuklott a hangja és potyogtak a könnyei.Nagyon megsajnáltam és nem szívesen tenném ki ennek még egyszer.Ezen kívül sokkal nyugtalanabbul aludt utána.

Nem sűrűn szokott sírni,pláne nem ennyire.

Nyugodt baba,csak cicifüggő.

2010. márc. 21. 13:11
 8/9 anonim ***** válasza:

Tegnapi 08:06-os vagyok

Dettó ugyanez van nálunk is,tegnap próbáltam a cumisüveges módszert( hogy úgymondd kitámasztom a kiságyban és a szájában van) de csak sírt-sírt muszáj voltam közénk venni ,cici és már aludt is!Ha lesz valami jó ötleted megosztanád velem?

Üdv.Anita

2010. márc. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Én cumival próbálkoztam,de csak rágicsálta.

Gondoltam,mikor félkómában van kicserélem a cicit cumira,de sarkig nyílt a szeme.Barátnőm tanácsolta,hogy húzzam az ágy mellé a kiságyat és akkor meg tudom fogni a kezecskéjét,de egyenlőre nem marad benne,sír.

Ha sikerül megoldást találni,megírom.

Félek,hogy ez még odébb van.

2010. márc. 21. 20:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!