Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hat hetes a kisfiam és mellett...

Hat hetes a kisfiam és mellettem alszik. Leszoktassam még most erről?

Figyelt kérdés
A kisfiam már a harmadik éjszaka alszik mellettem, eddig legalább éjfélig az ágyában volt. Így viszont át tudja aludni az éjszakát. Leszoktassam róla, vagy hagyjam magam mellett? Ha leszoktassam azt hogyan? Segítsetek! Köszönöm a válaszokat!
2008. ápr. 3. 20:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nálunk fürdés után szopi, majd beteszem az ágyába. Mikor éjfél fele előszőr ébred, magam mellé rakom szopizni, majd elalszunk mindketten, mire felkelek jön a következő etetés és ez így megy reggelig. Nekünk jó így, senki nem kialvatlan és együtt a család. Sokan ellene vannak, de én élvezem. Amúgy a legújabb nézet szerint nagyon is jót tesz a babának.

Olvasd ezt el:

[link]

2008. ápr. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is a babával aludtam 6 hetes koráig.Nagyon hasfájós volt és nekem volt kényelmesebb hogy nem kellett érte messzire mennem ha sírt.Ha nem visel már meg hogy állandóan felkelj és szaladgálj érte akkor úgy is át fogod szoktatni a saját ágyába.Szerintem ennek érezni fogod mikor jön el az ideje.

Boldog babázást kívánok.

2008. ápr. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%

Én megpróbálnám, most még nincs annyira rászokva valószínűleg, ha ez csak a harmadik alkalom. Én azért nem vagyok híve az egy ágyban alvásnak, mert a szülők nem szükségszerűen akkor alszanak el, amikor a baba, neki meg jobb a nyugalom. A másik meg az, hogy szerintem jót tesz egy gyereknek (és nem utolsó sorban a szülőknek is - bár manapság nem divat hangsúlyozni, hogy a szülőknek is jó legyen valami), ha megvan a saját privát kis szférája. Az én kisfiam is elalszik egyedül már egy hónapos kora óta, olyan szépen altatlja magát, hogy hihetetlen, leteszem, és hümmög két percig, aztán már alszik is mint a bunda.

Én úgy csinálnám, hogy beteszem az ágyába, amikor úgy istenigazából álmos, de még ébren van, állnék mellette, simogatnám a kezét, halkan énekelnék neki, ha sír, akkor kivenném, és ha már nem sír, akkor megint vissza. Így érzi, hogy mellette vagy, szereted, de megtanul aludni a saját ágyában. Amúgy ezt én így is csináltam. Ha éjszaka felébred, akkor adj csak neki enni, hiszen még bőven annyi idős, hogy szüksége lehet éjszaka is a táplálékra. Utána tedd vissza a kiságyba, szintén maradj mellette amíg elalszik, ha sír, akkor vígasztald meg és tedd vissza. Ez egy-két napig elég fárasztó lesz, de utána mindenki nyugodtan alhat.

2008. ápr. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én második fiam 10 hónapos koráig 1,5 óránként szopott éjjel. 3 hetes koráig volt, hogy mellettem aludt, mert hulla fáradt voltam a két kicsi mellett. Utána leszoktam róla: felkeltem, ülve megszoptattam, hogy lehetőleg ne aludjak el, utána álombaringattam (ha nem aludt vissza szopin), és visszatettem az ágyába. Marha fárasztó volt 10 hónapig ezt csinálni, de nem akartam, hogy ne tudjak kikelni az ágyból, amikor még alszik, mert leesik. Megérte, mert amióta nem szopik éjjel, csak egyszer-kétszer kel föl inni, és a gyerekszobában alszanak, mindenki a saját ágyában. És én is sokkal nyugodtabban alszom így. A másik amiért nem szerettem soha a gyerekeim mellett aludni, mert abban a kis időben, amit alvással tudtam tölteni, abban sem tudtam rendesen aludni, mert attól féltem, hogy ráfekszem, vagy a férjem veri fejbe álmában (volt rá precedens).
2008. ápr. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem te érzed, hogy mi a jó nektek. Csak azért ne aludjon melletted, és fordítva is, csak azért ne szoktasd a kiságyba, mert valaki ezt mondja, vagy mert úgy tudod, "ez a helyes". Te fogsz felkelni hozzá, nem más, és te leszel fáradt, vagy nem.

Én harmadjára adtam be a derekamat, hogy aludjon velem a baba, addig mereven elutasítottam ezt, félve, hogy még évek múlva is velünk alszik majd. Pár hétig működött, szopi után vagy közben már aludtunk is tovább, kipihent voltam és boldog. Aztán hiába aludt velem, kb 4 hetesen szopizott, ám fel kellett venni elringatni; akkor azt gondoltam, így nincs értelme, hiszen mindegy, hová teszem le ringatás után, inkább az ágyát választottam. Most lassan 1 éves, és még mindig ringatva alszik el, de az ágyában :)

2008. ápr. 4. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyet értek az előttem szólóval. Ezt neked kell érezned. Ha kényelmetlenül alszol, félsz, hogy ráfekszel, sokat forgolódsz és nem is akarod igazán, akkor még most szoktasd le. Ha viszont jól alszotok mindketten, akkor hagyd magad mellett. Nekünk hál' isten nagy ágyunk van, kényelmesen elférünk hárman, az életritmusunk is olyan, hogy együtt fekszünk és kelünk, de ami a legfontosabb, nekünk így jó. Majd ha már nem szopizik átszoktatom a kiságyba, majd később a gyerekszobába. Lehet, hogy kemény menet lesz, de az is lehet, hogy könnyen átszokik, majd meglátjuk. Mindenesetre én azt vettem figyelembe, hogy mióta velünk alszik / 6 hetes korától / csak egyszer kel fel éjszaka, nincs éjfélig tartó ringatás, óránkénti felkelés, kipihent ő is és én is.
2008. ápr. 4. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia, mi 8 hetes koraban tettuk sajat agyba, sajat szobaba a lanyunkat, addig velunk aludt. En aludtam kozepen, pocsek volt.. nem pihentem ki magam es o is mindig felebredt amikor mozdult az agy vagy a ferjem korabban ment dolgozni. Elkaptam egy csunya influenzat es akkor ugy gondoltam, hogy most itt az ido. Semmi gond nem volt, 8-kor furdes, kaja aztan be a kisagyba. Nem sirdogal, amig el nem alszik(max 10 perc) ott ulok mellette, csendben, legtobbszor csukott szemmel. Ejjel egyszer ebred 4 korul enni. Nem veszes :))
2008. ápr. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szia.

Nekünk 10.hetes a lányunk,és ö is velünk alszik.Eddíg nem akart aludni,nagy dillemma volt,hogyan altassuk.Volt,hogy órákat sírt mire elaludt.Most megfázott,féltjük,és 3 napja velünk alszik.Azóta semmi gond.Nyugodtan aludjatok eggyütt,ha így neked is jó,és a babának is.Ne hallgass másra.majd átszokik az ágyára,mikor nagyobb lessz.

2008. ápr. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az én babámnak is nagyon folyt az orra, azért volt mellettem, nyugodtabb lett tőle, aztán már rájötztem, hogy nekem is kényelmesebb így. Viszont még mindig nem döntöttem, hogy mi legyen, talán pár hét és erőt veszek magamon. Biztos egy pár éjszaka sírós lesz4 Tapasztalatotok van erről? Köszönöm
2008. ápr. 4. 12:05
 10/12 anonim ***** válasza:
Kislányomat és is magunk közé szoktattam. Vagyis apa távol dolgozott és csak hétvégén járt haza. Így a leányzó velem aludt. Aztán egy idő után már nem is nagyon akart elmaradni a kiságyban. És lekezdett forgolódni. Kettőnk között elaludt és átmászva apán, leesett az ágyról, vagy megfordult és a feje került a takaró alá. Szóval a sok riadalom után végre rászántam magam, hogy beszoktassam a kiságyba. Ami nagyon nehezen ment, végül sikerült. A másodiknál okosabb voltam. Cici után kiságy. Na nem mintha a fiam nem szeretném. De vele nem is volt ilyen gond. Szerintem próbáld meg visszaszoktatni, mert később nehezebb lesz. De végül is te tudod, és te érzed mi a jobb nektek. :))) Jó babaázást, és jó egészséget nektek
2008. ápr. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!