Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan állítsam be a fürdést...

Hogyan állítsam be a fürdést 21 óra körülre?

Figyelt kérdés

Ha alszik, felkeltsem? Vagy amikor magától ébred 21 óra körül? Evés után vagy előtt fürdessem?

Első babámat várom.


2015. nov. 23. 14:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
21 óra már későn van, de ha szeretsz éjszakázni hajrá!
2015. nov. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az nagyon késő. Csecsemőknél max 8kor fürdetünk. Én evés előtt fürösztök, mert cicin el szoktak aludni :)
2015. nov. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Fürdés után meddig szoktak ébren lenni még a babák? Későn fekvő vagyok, 11-12 előtt nem szoktam lefeküdni.
2015. nov. 23. 14:36
 4/11 anonim ***** válasza:
Majd most fogsz!
2015. nov. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Miért késő csecsemőknél? Reggel addig aludhatnak, amíg szeretnének. Nem baj ha reggel nem 6kor kel, hanem 10 körül vagy később.
2015. nov. 23. 14:38
 6/11 anonim ***** válasza:
7%

Miért lenne késő!? Az 1 éves lányom 7hónapos kóra óta 10kor fürdetem és kb 11kor alszik el,7kor kel,eszik és alszik tovább 11óráig kb. Elötte sem aludt el sokkal hamarabb. Nekünk így a jó.

Szerintem a kérdezőnek megvan az oka h miért akarja 9kór fürdetni.

Mindig fürdesd kb fél órával késöbb aztán rendszeresisd hogy mindig akkor fürdeted,meg fogja szokni

2015. nov. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Majd megváltozik, hidd el.

Vagy lesz időd mindenre.

Én vendéglátós voltam, férjem szintén. Eleinte örültem minden percnek, amit alvással tölthetek, legyen az bármikor...


Most már 2,5 éves a fiunk, csecsemőként fél8-kor, most már 8-fél9-kor van fürdés. És miután elaludt, akkor pakolom be a mosogatógépet, teszem rendbe a konyhát, vasalok, vagy amit még kell : utalások stb. Ilyenkor van nyugi. De már ritkán tudom megvárni a férjem, aki kb fél 12-kor ér haza, mert régen volt reggel fél 7...

Így más lett az én bioritmusom is. Hamarabb kidőlök.


Ébreszteni nem kell, és mindig evés előtt van fürdés. Mert attól felpörög, nehezebben alszik el, és teli pocakkal nem jó pancsolni.

2015. nov. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Amig olyan picike és mondjuk 21óra körül megébred ,ha lehet evés elött fürdesd. Utánna eszik és aludhat tovább.
2015. nov. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Majd mikor egész éjjel nem alszol mert mondjuk hasfájós lesz a babád akkor majd örülsz ha 21-kor ágyba kerülsz.20- kor fürdetünk mindig evés előtt mert cicin elalszik. De ezen a fürdés dolgon ráérsz akkor agyalni ha már megvan a baba és látod mik az igényei addig felesleges szerintem.
2015. nov. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

7-8 órás fürdetési időpont jó lesz kezdetnek. a 9 az késő.

Az elején még nem igazán lesz napirended. De mindig leszoktam itt írni, hogy az első lépéseket meg lehet tenni a napirend felé, csak fontos a rugalmasság..ha párszor előfordul hogy belealszik a fürdésbe, az ilyen pici babánál teljesen normális...kb. 6-7 hónapos babáknál lehet kialakítani teljes napirendet, és még az is fel szokott borulni.

Alapnak jó, ha megpróbálod a fürdetést, és a sétákat ugyanakkor tartani, az etetésekbe úgyis belefog szólni a babád :)

nálunk az vált be, hogy 18.00 után már nem hagytam aludni, hanem 19.00 körül lefürdettük. ez most így nagyon szigorúan hangzik tudom, de a lányom nagyon rossz alvó volt eleve, 3 hetesen már csak napi 10 órát aludt...

ha hagytam este elaludni, akkor fél éjszaka ébren voltunk. Ezért inkább nem engedtem hogy 18.00 után elaludjon és így fürdés után volt annyira fáradt hogy a szopit követően el tudjon aludni.

Most így előre még nem láthatod hogy alakul...


szerintem egy ideális napirend egy 7-8 hónapos számára:

07.00 kelés (én ébresztettem a babámat, nem hagytam össze vissza aludni, illetve mindig felébredt a reggeli zajokra így nem csúszott el a napirend és ő sem volt nyűgös) szopi, 10.00 szopi, alvás kb 11-ig, utána délbe ebéd, séta, majd alvás 14.00-16.00 utána uzsi, majd este 20.00 körül szopi fürdés alvás...

hangsúlyozom ez egy ideális napirend, ezt biztosan nem fogod kialakítani egy újszülöttnél, főleg hogy dupla ennyit alszanak az első 2-3 hétben.

De én végig ezt a célt tartottam magam előtt, amint lehetett és áttért a napi két alvásra, már ezekre az időpontokra koncentráltam, és be is jött, 7-8 hósan már ennek megfelelően telt a nap és most 1,5 éves, azóta is tök követhető, kényelmes napirendünk van.

2015. nov. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!