Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kezdett el evőeszközzel...

Mikor kezdett el evőeszközzel és pohárból enni, inni?

Figyelt kérdés

a lányom 1,5 éves, de még egyiket sem csinálja. Szó se róla, én is elszórakozom a dolgot, mert egyszerűbb neki a napi rohanásba odanyomni a cumisüveget. De egyre többektől hallom hogy már ennyi idősen kellene neki evőeszközt használni, pohárból inni.

A poharat oda szoktam tenni az ebédhez, de eltolja. Csőrösből sem iszik...így nap közben meg a cumisüvegét használja. Evőeszközt próbáltam a kezébe adni de az ölébe borította úgyhogy hagytuk a dolgot. Próbáltam persze mutatni neki meg segíteni benne. A kérdésem hogy erőltessem tovább a tanulási folyamatot, vagy ez egy olyan dolog hogy előbb utóbb ha már elég fejlett és koordinált hozzá a mozgása, akkor magától is rájön hogy ő szeretné fogni az evőeszközt?


2015. nov. 25. 11:58
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
52%

Az én 21 hónaposom még csak próbálkozik az egyedül evés-ivással.

Pohárból már rég óta iszik, ha én tartom.

Szerintem evésnél majd meglátod, ha érdekli a dolog, nálunk konkréten kikapta a kezemből a kanalat.

Ivásnál próbálkozhatsz. Mi előszór a saját poharunkból adtunk neki, amikor látta, hogy mi iszunk.

Néha a kezébe adok egy kis poharat, tetszik neki nagyon, de előbb utóbb úgyis öltözés a vége. :)

2015. nov. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
és amikor elkezdett pohárból inni, akkor te nem is adtál neki cumit kvázi rákényszerítetted hogy abból igyon? vagy hagytad a cumisüveget de annak ellenére elkezdett pohárból inni?
2015. nov. 25. 12:30
 3/20 anonim ***** válasza:
Szintén 21 hónapos a fiam, ha nem dacoskodik épp, akkor nem fejjel lefelé tartja már a kanalat és hajlandó is lapátolni, néha a villával is tök jól megy neki, aztán inkább csak játszik. Én etetetem. A pohárból ivás az ehhez képest régóta megy,e flakonból és szívószállal inni előtte megtanult kb 15 hó körül, aztán a kávéscsészém alján az utolsó odatapadt fél csepp cukorral kínlódva jött rá, hogy hogy kell a poharat dönteni, hogy a szájába is kerüljön. A pohárból ivás nagyon jól megy neki, de csak bögréből és üveg pohárból. A műanyag babapoharakat elhajigálja, kiönti stb.
2015. nov. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
69%

3-as vagyok

Szerintem ne erőltesd, én legalábbis annyit csináltam, azt sem tudatosan, hogy a reggeli és esti tápszer cumisüvegből de ivócsőrrel, nem cumival és napközben mindig a poharamból kínálom meg én is. Ha érdekelte, megitta. MEg szívószállal - sokáig nem tudta használni. És inkább hígított eát, mint vizet, mert a vizet nem issza meg csak ha már szomjan halna.

2015. nov. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

a bölcsiben "erőltetik" a legtöbb kicsi-(1 év körüliek)már rég isznak pohárból, i le vagyunk maradva a 1,5 évesemmel, hogy még kifolyik az állán, ha pohárból iszik.


fürdésnél gyakorlok vele, műa.pohárral, meleg vízzel, magától próbálgatja, én meg segédkezem

2015. nov. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
69%
Lányom kb 14 hónapos korától stabilan iszik pohárból, az evőeszköz változó, hol van kedve, hol nincs. Már 22 hónapos, egyre ügyesebb, de soha nem erőltettem se ezt, se mást, szerintem nem érdemes, ha érdkli majd használja.
2015. nov. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
53%

Lányom most 17 hónapos, a kanállal evéssel régóta próbálkozik, én mindig két kanalat teszek az asztalra, az egyikkel én etetem, a másikkal ő gyakorol. Nem csinálok belőle gondot, ha mellé megy, evés után átöltöztetem és ennyi.

Inni kb 10 hónapos kora óta iszik pohárból, kb két hónapja egyedül. Ezt sem erőltetem, kint van a csőrös pohár is napközben, meg a pohár az asztalon, szól ha abból akar inni, vagy játék közben felkapja a csőrös poharat és menet közben iszik.

2015. nov. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
66%
Ez nem úgy van, hogy egyszer csak érett lesz rá, és akkor majd ügyesen eszik-iszik evőeszközzel. Ha szeretnéd, hogy pohárból igyon meg evőeszközzel egyen, akkor add a kezébe, de először ügyetlen lesz, át kell öltöztetni, takarítani kell utána stb. De csak gyakorlással tudja megtanulni. Az enyémeknek nem volt cumisüvegük, nem is igazán tudtak cumiból inni, újszülött koruktól, ha szükség volt rá (anyatejesek voltak egyébként), pohárból ittak. Így mikor az önálló ivásra került a sor, már elég jól boldogultak a pohárral. Az evőeszközzel meg úgy volt, hogy a kezükbe adtam egy kanalat, és azzal turkálták az ételt, amíg én etettem őket. Közben egyre ügyesedtek, egy idő után már a saját szájukba is sikerült valamennyi ételt rakni. De pl. kisfiamat 2 és fél évesen még minden levesevés után kompletten át kellett öltöztetni, aztán egyszer csak ment neki.
2015. nov. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
46%
Én is pont most akartam feltenni ezt a kérdést. Az én lányom 13 hónapos most kezdtem el a 2 kanalas módszert. Én etetem de az ő kezébe is ott van a kanál. Evés közbe mondogatom neki hogy tegye bele a kanalat a tányérba vegyen ki belőle mammát és tegye a szájába. Már 1-2-szer belemártotta és rakta is a kis szájához. Néha megfogom a kezét és együtt nyúlunk a tányérba és segítek neki megtalálni a száját. Kíváncsi leszek mikor fog egyedül menni de akkor ezek szerint még nagyon nem vagyunk elkésve semmivel. Pohárral még nem próbálkoztunk.
2015. nov. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
53%
16 hónapos. A virslikarikákat pl. 3-4 hónapja szépen eszi egyedül villával, de nem erőltettem, hanem amikor érdekelte és ki akarta venni a kezemből az evőeszközt, odaadtam neki. Kanállal még elég "béna", annyira nem is érdekli. Pohárból egyelőre úgy iszik, ha fogom neki (egyébként általában magára önti), a csőrös viszont egész nap a közelében van és ha megszomjazik, meghúzza magától (cumisüvegből nem itattam soha).
2015. nov. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!