Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos babámnak szemüveg...

Macsek0824 kérdése:

6 hónapos babámnak szemüveg kell, milyen támogatásokat és hol tudok rá igénybe venni? Az anyagi helyzet nem túl rózsás sajnos.

Figyelt kérdés

Kisfiam veleszületett szembetegségéből adódóan durva rövidlátása van. (7-5-ös dioptria) Szemüveget kell Neki csináltatnunk, de nem tudom, hogy hol és milyen támogatásokat tudnánk igénybe venni rá. Sajnos anyagilag nem állunk túl jól ahhoz képest, hogy a férjem fizetése a minimálbér duplája. (Elutazza a fizetése felét)

Kérlek segítsetek!

Köszönöm


2015. nov. 27. 14:53
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem 100%-ig a kérdésedre válaszolok, de hány orvos látta a kisfiadat?

Mert ez nagyon furcsán hangzik.


Nekem 2 évesen akart 8-as dioptriát íratni egy orvos, anyám nem törődött bele, vitt másikhoz, és kiderült, hogy egyáltalán nem is az van, amit gondolt a másik.

És nekem is veleszületett bajom volt...

Végül 6 évesen kaptam szemüveget, akkor is csak 4-est.

2015. nov. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem haragszom. _Születése óta a Semmelweis szemklinikára járunk ahol nem egy orvos, illetve Adjunktus is vizsgálta a fiamat. Sajnos a betegsége velejárója a rövidlátás. Nem mellesleg látszik is a gyereken, hogy nem úgy lát.
2015. nov. 27. 15:03
 3/8 anonim ***** válasza:

Akkor biztos jó kezekben van!

És ők nem tudnak segíteni ebben, hogy mit tudsz igénybe venni?

2015. nov. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem tudok neked érdemben válaszolni, viszont ahol megállapították a dolgokat, annál az orvosnál érdeklődj mindenképpen, hogy van-e valamilyen támogatás, amit igénybe tudtok venni, mert ha van, akkor szerintem ők tudnak benne segíteni.
2015. nov. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
OEP, védőnő, önkormányzat. Mindenhol érdemes megkérdezni.
2015. nov. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én optikában dolgozom.Ha sikerül is valamennyi támogatás,az csak a normál,egyszerű,raktári lencsére lesz érvényes,ami 7-es dioptriánál eszméletlenül vastag,réteg nélküli,tehát hamar fog karcolódni és csillogni is fog,mert nincs rajta tükröződésmentesítő réteg.Ha esztétikusabb,vékonyított lencsét akarsz a babának,ami rétegzett és könnyített is,az bizony nem lesz olcsó támogatás nélkül.
2015. nov. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mi egészségkártyával vettünk 2 éve egy szemüveget. (Igaz nem babának, hanem a férjemnek.) Azt nem tudom, hogy mindenhol lehet-e, vagy csak azon a helyen, ahol mi voltunk. Szerintem érdemes megkérdezni.


Munkahelyre utazik a férjed? Nem jár utazási támogatás?

2015. nov. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Koszonom a válaszokat! Azzal eddig is tisztában voltam, hogy nem lesz olcso, plane, hogy nem szeretnek szodas szifont tenni a gyerek szeme elé...a támogatás részére lettem volna kivancsi, nem az anyagira!

Felveszem a kapcsolatot a vedonovel, önkormányzattal es oep-el, koszonom a válaszokat!

Férjem munkaba utazik, neki azt mondta a ceg, hogy nem jar, de igazabol Közelebb keres most munkat, reméljük ossze job. 😊

2015. dec. 1. 11:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!