Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az elso gyereknel ti hogy...

Az elso gyereknel ti hogy eltetek meg az elso napokat es heteket? Gondolok itt az osszeszokasra, az uj helyzet "feldolgozasara" stb.

Figyelt kérdés
2015. nov. 27. 16:51
 1/6 anonim ***** válasza:

a császárom nem sikerült túl jól rá ment majdnem a tejem.

szóval az első pár hét nekem semmiről nem szólt csak az orrvérzésig szoptatás-fejésről, illetve hasfájós is volt a lányom, szóval ehhez párost a véget nem érő éjszakázás.

De a férjem nagyon segítőkész volt, takarított, bevásárolt, öntötte belém a lelket.

Engem nagyon fusztrált hogy nem tudom ellátni a ház körüli teendőket, végig az járt a fejemben az első pár hétben hogy mi lesz így a kertel, a takarítással stb.

aztán 4-5 hetes korára én is jobban lettem a műtétből, a tejem is kezdett visszaállni, szóval kicsit én is lenyugodtam, ki tudtam menni a kertbe is míg aludt nap közben, úgyhogy akkorra megnyugodtam és elkezdtem élvezni az anyaságot.

2015. nov. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon pozitív tapasztalat volt, azt hittem, hogy borzasztó nehéz és fárasztó lesz, de nem. Már a kórházban tök jól egymásra hangolódtunk, császáros voltam, de másnap már simán mászkáltam, a tejem is hamar beindult. A lányom nagyon ügyesen szopizott, kb. mintha úgy született volna, hogy profi, egyszer nem sebesedett ki a mellem, semmi ilyesmi nem volt, nem fájt egy pillanatig sem a szoptatás. Tejem is az elejétől mindig bőven volt, nem kellett állandóan fejni, szoptatni. A baba szinte azonnal beállt 2,5-3 óránkénti evésre, köztük aludt, az első 2 hétben szinte észre se vettem, hogy van :) Éjjelente egyszer kelt szopizni, azt is csak 7 hetes koráig, utána már átaludta az éjszakát. Nekem marha nagy mázlim volt, nem viselt meg a műtét, hamar felépültem, flottul ment a szoptatás, és emellett egy tökéletesen problémamentes gyereket kaptam. Ennél már csak akkor lehetett volna jobb, ha szülhettem volna rendesen, de mindent nem lehet :)
2015. nov. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Harmónia,nyugalom,önbizalom,boldogság,fáradság!

Ezeket éreztem! Imádtam azt az időszakot. A mostanihoz képest baromi könnyű volt még ha akkor nehéznek is tünt minden!

Tényleg imádtam.

2015. nov. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

nagy boldogság volt

csak ő létezett

az ár mellékes volt, hogy azzal sem voltam már képben, mikor van nappal vagy éjszaka, egybefolyt és kicsit csökkent az iQ-m a fáradtságtól, de szóval alapvetően tényleg nehéz értelmesebb értelmet találni az életnek, mint egy gyermek :)(jah és a mérhetetlen aggódásokat leszámítva, meg a hormonális "hisztiket")

2015. nov. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
*már
2015. nov. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat: )
2015. nov. 28. 11:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!