Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mindkettőtök vezetéknevét...

Ti mindkettőtök vezetéknevét adnátok/adtátok babátoknak? Miért igen, vagy miért nem?

Figyelt kérdés

Mostanában sok barátnőm vette fel kötőjellel a férje vezetéknevét, viszont csak az egyikük gyerekének van kötőjeles neve, a többieké csak az apukáét kapta.


Én eleve kötőjeles vagyok (anya+apa neve) és kötőjellel vettem fel a férjemét (vagyis a 3 rendelkezésemre álló vezetéknévből kettőt választottam ki), és a leendő gyereknek is azt adnánk, ami az én új vezetéknevem.


A férjem mindig azzal viccel, hogy azért nekem is van egy kis közöm ahhoz a picihez, ha már kihordom.:))

(De lehet, hogy a kettős vezetéknév nekünk megszokottabb.)


Ha ti adtátok/adnátok, ha nem, miért igen vagy miért nem? Hosszú lett volna együtt? Nem illettek össze a nevek? Vagy nem is akartátok a sajátotokat a gyerek nevébe beletenni?


25 hkm


2015. nov. 29. 13:05
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
78%
Én ezt felesleges túlbonyolításnak tartom, én is felvettem kötőjelesen a férjem nevét, de a gyerekek hagyományosan csak az apjuk nevét kapták. Persze, hogy közöm van anyaként a picihez, de ez abszolút nem a vezetéknévvel kerül kifejezésre.
2015. nov. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
87%

Kötőjelesen kapta (mi maradtunk eredeti néven). Nekem azért volt fontos, mert nagyon ritka, kihalófélben levő vezetéknevem van. A legfiatalabb férfirokon ezzel a vezetéknévvel 50 feletti. Illetve egyfajta tisztelgés is édesapám felé.

Szóval én szerettem volna továbbvinni a vezetéknevemet.

Lányunk van, felnőttként majd maga eldönti, hogy mit kezd a két névvel házasság, gyerekszülés esetén.

2015. nov. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
63%
Nagy divat most ez a kötőjeles névfelvétel, én pont ezért nem így, hanem -né+leánykori névvel veszem fel a férjem nevét. Azt meg aztán teljes túltolásnak érezném, ha a gyerek neve is kötőjeles lenne. Lehet, hogy mégis konzervatív vagyok :D
2015. nov. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettönk vezetekneve 3szótagos, mássalhangzó-torlódásokkal...nagyon hosszú lett volna, és nem is passzolnak össze. Nem vagyunk házasok, így csak nekem más a nevem a családban (a gyerekek még nem is nagyon értik)....
2015. nov. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


3: nem ebben mérik ezt!:) ha neked rendben van a "né" vezetéknév, csak az a fontos. mindenki magával azonosuljon.


már bediktáltuk a házasságkor a kötőjeleset a leendő gyereknek (aki akkor még gondolat sem volt), ha mégsem így döntünk, az ráadásul pénzbe is kerül majd.:D (legalábbis az anyakönyvvezető ezt mondta, ki tudja, mi az igazság)

2015. nov. 29. 13:29
 6/23 anonim ***** válasza:
82%

felénk is kihalófélben van édesapám neve, ettől függetlenül gyermekeink(testvéreim gyermekei is)az ő apukájuk vezeték nevét kapta/kapja.

testvéreimnél talán a hagyomány miatt, nem tudom, de nálunk a férjem külföldi neve mellé szerintem nem illene az én magyar nevem kötőjellel

2015. nov. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
61%

Jeszusom ebből ekkora ügyet csinalni!!

Nem vettem fel a ferjem nevét.

Gyerek pedig az apuka neven van



Annyira nagyra tartják sokan a kötőjeles nevet mert isten tudja milyen egyedi névvel rendelkeztek hogy kihalna a vilag ha elhagynatok a lanykori nevet es csak a férjed nevet használnak vagy epp forditva.


Aláírásnal milyen célszerű ahol csak par mm hely van.

Es majd gondold el ha a gyermeke lány es ferjhezmegyen es megtartja a családi es a férjes nevet is kész röhej!!!

2015. nov. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

A férjem és az én nevem is egy átok, még sosem volt olyan, hogy valaki elsőre megértette volna, vagy normálisan leírta volna. Nem akartunk kiszúrni a gyerekkel, hogy neki duplán rossz legyen szóval alapból elvetettük az ötletet, elég neki egy ilyen név:)

De nyilván más ha valakinek egyértelmű neve van, pl. Nagy-Kovács

Akkor lehet elgondolkodtam volna, de így esélytelen volt a dolog.

2015. nov. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Házasságkötésünkkor megfordult a fejemben a férjem nevének kötőjeles felvétele, de gyorsan el is vetettem, és xné yz lettem. Az én vezetéknevem férfinév, így nagyon hülyén hangzott volna a nevem: Kovács-Balázs Kata. A gyerekeink névadásakor ez már fel sem vetődött, csak a Kovács nevet kapták.
2015. nov. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

7: nem olyan nehéz ez (ha olvastad a kérdést, velem is így volt ez), Magyarországon jelenleg 2 vezetékneved lehet. Így a 3-ből kettőt választottam, ha a férjem is két vezetéknevű lett volna, akkor is 2-t választottam volna a 4-ből.:)


Az aláírás meg ugye egy betű is lehet, ha az a hivatalos. :)

2015. nov. 29. 13:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!