Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnál is előfordul etetésnél,...

Másnál is előfordul etetésnél, hogy a baba "nyammog", nem akar enni, a párotok pedig ahelyett, hogy segítene, azzal nyaggat, hogy ne erőltessétek?

Figyelt kérdés
Nálunk minden hétvégi ebéd borzalom, a gyerek nem eszik mert az apja jelenléte teljesen összezavarja, tudja, hogy ki van véve a székből minden nyikkanásra, stb.
2010. márc. 21. 17:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nyammog akkor vidd el az asztaltól, majd megtanulja hogy mikor kell enni és hogy ha ott van az apja akkor is megy tovább az élet... Ne aggódj nem fog szándékosan éhen halni.
2010. márc. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem eszik rendesen,akkor vidd el az asztaltól.Nem baj,ha egy-egy étkezés kimarad.Ha éhes lesz,akkor legközelebb eszik rendesen.Az apukának van igaza.Ha erőlteted,akkor megszokja,hogy minden étkezésnél cirkuszoljon.

3 gyerek anyukája.

2010. márc. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%
Lehet,hogy sokan nem értenek velem egyet, de attól még éhes az a gyerek, hogy csak nyammog. Nálunk is van ilyen, de én nem vagyok annak a híve, hogy hagyjuk a gyereket kicsit "éhezni". Szerintem az apjának segíteni kellene, én legalábbis azt mondtam a páromnak,hogy mikor evésidő van, akkor eszünk, és ebben neki is segíteni kell!
2010. márc. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is szokott ilyen lenni, ha pl. lányom (13 hós)nagyapja itt van etetésnél akkor alig lehet vele birni, rugkapál, hintáztatja magát, ellöki az ételt (imádja a nagyapját, főleg mert cipeli:). Én ilyenkor megkérem apámat, hogy ne mászkáljon, vagy üljön mellé és segitsen etetni, vagy kiküldöm a szobából, mert csak igy nyugszik meg a lány.
2010. márc. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mindegyiket, bár én is annak vagyok a híve, hogy szokott időben szokott helyen együnk, mostanában teljesen elbizonytalanodtam, oké, hogy reggel alig eszik, a tízórainak is csak fele fogy el, ebédtől elfordul, vacsora meg nem nagyon kell, már azon filóztam, hogy vajon én csinálok valamit rosszul?

De szerintem csak apa-mellékhatás, majd holnap kiderül :)

2010. márc. 21. 20:14
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk mostanában az van, ha itt a nagymama, akkor a fiam egyszerűen nem hajlandó enni, gondolom inkább a mamával játszana. Ezért megbeszéltük, hogy ha itt van evés időben, akkor bemegy a szobába és becsukja az ajtót ( ezt pár napja találtuk ki ), így viszonylag normálisan eszik a kisfiam.
2010. márc. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha nek ketten vagyunk az evésnél és kevèsbè éhes, akkor egyszerűen lehetetlen etetni. Ez igaz az apja jelenlétére vagy a nagyszülőkre is. Ha apa is ott van, visit, hogy vegye ki a székből és vigye játszani. Ha ketten eszünk, simán bevágja a hamit. Én megkérem a jelenlévőket, hogy 10 percre fáradjanak át a nappaliba, mert nem tud igy figyelni az ennivalóra. Szopni sem tudott normálisan, ha öten dumáltak felette. Szerintem ez nem csak a szokás, hanem tenperamentum kérdése is. Ők ilyenek. Játék közben sem tud kétfelé figyelni még, ezért nem tud figyelni a kajára sem, ha van annál érdekesebb is, kivéve ha farkaséhes. De mivel napi 5-6 szor is eszünk, ritka az üres gyomor. Én inkább figyelek ezen igényére és nyugiban etetem.
2010. márc. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!