Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Köhögésre mit adtok 1 éves...

Köhögésre mit adtok 1 éves babátoknak? Csak kicsit köhög néha. Amúgy náthás

Figyelt kérdés
2015. nov. 30. 09:00
 1/10 anonim ***** válasza:
Amit az orvos mond. Nemrég volt atipusos tüdőgyulladása a fiunknak, láz, levertség minden nélkül, csak egy kicsit köhögött, aztán pár nap múlva már jobban. Ha nem visszük az elején, nem ússzuk meg kórházi befekvés nélkül, így viszont időben elkaptuk és otthon meggyógyult. Tudom, hogy nem szokás minden csip-csup üggyel orvoshoz rohanni, de mi nem játszunk ezzel. Nézzen rá a doki, ha nincs gond, úgysem ad erős gyógyszert.
2015. nov. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én is elvinném. Nem szoktam otthon magamtól kezelni.
2015. nov. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Egy évesnek magamtól semmit, ha már olyan, hogy kell rá valami, akkor orvos.
2015. nov. 30. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
az orvos írt rá szirupot, a teájába kellett csepegtetni. Mást nem adnék neki, csak amit az orvos felír vagy mond.
2015. nov. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Inhalator napi haromszor 5 ml salvus viz
2015. nov. 30. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Azt amit az orvos felír miután elvittük hozzá.

Amúgy köhögés csillatításra calciumot írt fel napi negyed pezsgő tabletta 100-150ml vízben feloldva,külön c-vitamin nem kellett mert a pezsi tabletta Calcium+c vitamin.

Náthára orrszívás,orrcsepp,orrspray!

Plusz nekünk írt fel immunerősítőt is,de nem mondom meg a nevét,abból éhgyomorra napi 5ml.

Én vettem nemrég Luuf baby balzsamot. Ajánlják megfázás,köhögésre. Hála az égnek még nem kellett használni.


De mikor ezeket alkalmaztuk 9hós volt.

Lehet,h 1évesen már mást is kaphat.

(nekem most lesz egy éves)de szerencsére nem beteges.


De mint mondtam ezeket orvos írta fel.

Vidd el te is a gyermeked!

2015. nov. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A legtöbb köhögésre való szirup hivatalosan 2 éves kortól adható. A régebbi gyerekorvosunk gyermek tüdőgyógyász is volt, ő mindig a gyerek aktuális súlya és kora szerint állapította meg, hogy miből hányszor mennyit adjak neki. Ha a mézet már bevezetted, mézes hársfateát adhatsz Neki addig is.
2015. nov. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Amúgy a hagymatea csodákra képes. Azt még doki bele egyezése nélkül is adhatod!
2015. nov. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha már köhög is akkor én is mindenképpen elviszem dokihoz.
2015. nov. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A köhögés 2 leggyakoribb oka kisgyereknél: 1. az orrváladék visszafolyik a torkába, 2. allergia, por,stb...! Az elsőre orr porszívózást, orrcseppet kaptunk, a másodikra Fenistil cseppet. De NEM én döntöm el! Elviszem a dokihoz és megmondja mit csináljak! Nekünk eddig ez a 2 ok váltott ki köhögést, de mi van, ha nagyobb a gond, amit a doki egyből észrevenne? Lásd az előttem szólót! Szóval én nem kockáztatnék! Döntsön az orvos, én nem vagyok az!
2015. dec. 17. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!