Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy szoktassam le a 4 hónapos...

Hogy szoktassam le a 4 hónapos lányomat arról hogy szopja a mutatóujját?

Figyelt kérdés

2015. dec. 1. 17:44
 1/10 anonim ***** válasza:
72%
Sehogy.Minek szoktatnád le róla?Csecsemő az isten szerelmére és máris szabályoznád?Ha neki az jól esik akkor kész.Nem lesz tőle semmi baja ne félj nem rágja le a kezét.
2015. dec. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
49%
Majd ha akar leszokik. Én 7 éves koromban szoktam le anya meg 15. Nem röhögtek körbe egyikünket se.
2015. dec. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
21%
Próbáltál cumit adni neki? Azt könnyebb elvenni tőle, és akkor talán nem fogja 7 vagy 15 éves koráig szopni az ujját. Csúnya deformitást is tud egyébként okozni.
2015. dec. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%

Még sehogy. A fejlődés része az ún. "orális"-szakasz, amikor mindent a szájába töm. Ez a fogzással egyre "rosszabb" lesz. Általában 1 éves kor körül lecseng, utána lehet próbálkozni.


Adhatsz neki rágókát, csökkenti az íny érzékenységét.

2015. dec. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
24%
Cumival, később amúgy is a leghasznosabb találmány lesz, amikor mindent meg fog majd kóstolni. A cumi meg megakadályozza benne. Meg éjjel előbb utóbb úgyis keresni fog valamit. Vagy cicit, vagy cumit, vagy az ujját. Szerintem a cumit válaszd.
2015. dec. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
56%

Cunira jobban raszokik, a keze meg kell majd, nem fogja ejjel-nappal szopni.

En nem szoktattam le, harom evesen magatol abbahagyta.

2015. dec. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A cumit megpróbálhatod, de ha van akarat a gyerekben, akkor nincs sok esély rá. Egyébként sajnos az ujjszopás tényleg deformálja a szájpadlást, de a cumi is. Tapasztalat.
2015. dec. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én ekkor adtam cumit neki, pont 2 évesen ki kellett venni a manduláját utána 10 napig tilos a cumi. Előtte héten elvettem tőle 2 napig kereste, de gyorsan túl volt rajta, pedig nagy cumis volt. A kezét nem lehet csak úgy elrakni :)
2015. dec. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Vicces h valaki azzal érvel, hogy de 7, illetve 15 éves korban leszokott :D Szerintem épp azt akarja a kérdező elkerülni, hogy eddig tartson.

Mindazonáltal én egy ekkora babát még nem piszkálnék, tényleg max. a cumit próbálnám meg. Az én lányom most 5 hónapos, ő a mutató és a középső ujját szopja így együtt, a hüvelykujja fel sem merül benne :D Na, neki nem kell a cumi, nagy ritkán elfogadja, de az esetek többségében köpi ki, és szopja tovább az ujjait. És tényleg azóta rosszabb, mióta fogzik, állandóan a szájában a keze, rágóka, cumi, egyéb nem kell, legfeljebb alvásnál a szundikendő sarka. Viszont én nem piszkálom, majd ha nagyobb lesz, és megmarad ez a szokása, teszek lépéseket, de egy 5 hónapost egyrészt nem akarok cseszegetni még, másrészt, mégis mit csináljak vele, ha a cumi nem kell? Bekenni nem fogom semmivel az tuti.

2015. dec. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ennyi idősen még nem kell leszoktatni. Viszont a lányomnak 3 évesen mondta a bőrgyógyász, hogy le kellene szoknia, ugyanis "párnácska" alakult ki azon az ujján, amelyiket szopta. ( sebes volt, kiszáradt, megkeményedett, fáj, viszketett neki, stb..)
2015. dec. 1. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!