Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Pénteken lesz 4 hónapos a...

Pénteken lesz 4 hónapos a kisfiam és csak segítséggel fordul oldalra vagy hátról - hasra és vissza! Hogyan lehetne motiválni hogy magától csinálja?

Figyelt kérdés
2015. dec. 2. 13:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell motíválni, forgatni, segíteni stb.

Majd csinálja magától is, ha megérett rá. Nincs lekésve semmiről, az én gyerekeim is 5 hós koruk körül forgolódtak. Semmi bajuk nincs és nem is volt soha a mozgásukkal.

2015. dec. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

7 hónaposan kezdett magától fordulni a lányom. Minden mást már normálisan csinált, behozta magát.


A mozgásfejlődésben megvannak a mérföldkövek, amelyeket a szakanyagok meghatároznak, és amelyeket a gyermekorvos/védőnő is figyelembe vesz amikor státusz vizsgálat van.

A forgás nem elvárás egy 4 hónapos gyermeknél. Az interneten megtudod nézni hogy mely mozgásformáknak mi a végső határideje.

Tehetsz mellé érdekes tárgyakat, mint a telefon, a kulcs, ha ezek nem motiválják a forgásban, akkor még egyenlőre nem érett meg rá, és nem is szabad erőltetni. A fejét tudja kinyomni és legyen minél többet hason, illetve 4 hónaposan már stabilan kell, hogy tartsa a fejét. Ennyi amit elvárhatsz tőle.

2015. dec. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
még nagyon ráér :) én fiam a 6 hós volt mikor átfordult, semmiről nincs lemaradva... sőt, a fiamnak most másfél évesen inkább ügyesebb sok kortársánál a mozgása, szóval ne erőltesd, majd megfordul magától is... játékokat tegyél neki olyan távolságra, hogy csak akkor érje el ha átfordul, de még tényleg ráér...
2015. dec. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
a védőnő mondta hogy muszáj forgatnom meg tornásztatnom én adnék meg adok is neki időt
2015. dec. 2. 13:24
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

jaj...nem muszáj.

A védőnőd nem jól mondta. (én bírom a miénket nem vagyok védőnő ellenes de ebben nincs igaza). Az ortopédusunk mondta valamint mozgásfejlődési szakember is, akit kérdeztem mikor 6 hónaposan még nem fordult, hogy egy gyermek fejlődésébe csak legvégső esetben avatkozunk be, nem ültetjük, pl, nem húzzuk vonjuk, semmit sem kell vele csinálni, hanem minden amit magától csinál az a jó, és nem véletlen akkor csinálja amikor, mert ha az izomtónusai amúgy rendben vannak, akkor azért késnek bizonyos mozgásformák, mert az agy más területre koncentrál. Ez egy természetes fejlődési folyamat, amit nem szabad megbolygatni. Ezért van az hogy egy gyerek aki mondatokban beszél 14 hónaposan, semmivel sincs előrébb, mint amelyik egy mukkot sem szól, de már szalad 8 hónaposan. 2-3 éves korban beérik egymást, mert addig az agy hol egyik, hol másik területre koncentrál.

És ebbe nem kell beleavatkozni.

Kérdezd meg a védőnődet, hogy mi az a végső időpont, ameddig az ajánlás szerint várni kell, és mi az az időpont, amikor már ajánlott egy szakembert felkeresni aki megnézi az izomtónusait stb

2015. dec. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
rendben van köszönöm
2015. dec. 2. 13:33
 7/13 anonim ***** válasza:
Engem meg mindig azzal nyösztetett a védőnő, hogy tegyek elé könyvet, és segítsek neki, hogy másszon. Négykézláb térdelt, és ennyi. Nem segítettem. Attól hogy lökdösöm, meg a lábait tologatom, nem hiszem hogy jobb, hagy alakuljon ki a saját ritmusában, a megfelelő mozdulatsor. Így is lett, csodálatosan mászik anélkül is, hogy erőltettem volna. Ne segíts neki, ha eljön az ideje, fogja csinálni.
2015. dec. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

a védőnőd egy barom.

6 hónapos korára "kell tudnia" megfordulni és vissza... de akkor sincs gond, ha még akkor sem. Enyém 10 hós elmúlt, mite hasról hátra tudott fordulni. már régem mászott, állni próbált, de megfordulni csak nem tudott.

2015. dec. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
köszönöm anyukák megnyugodtam :)
2015. dec. 2. 13:57
 10/13 anonim ***** válasza:

szerintem is ráér még. legalábbis én is úgy tudom hogy legjobb hagyni a maga tempójában fejlődni, sőt kb tilos beleavatkozni.

persze más dolog a motiválás.

nekem is mondott hasonlókat a védőnő, így én felkerestem egy mozgásfejlesztőt, aki elmondta a fentebb leírtakat. és hogy ha nagyon szeretném pl a hátról hasrát úgy tudom neki segíteni, hogy felhúzom a lábát és oldalra fordítom (mert ugye így csinálja ő is). vagy pedig egy törülközőre rá kell tenni a babát és kétoldalról két embernek megfogni és görgetni benne (ha érted). de szerintem nincs erre szükség.

én amúgy nem szoktam már a feje felé lógatni cuccokat és akkor is inkább forog oldalra (nekem sem fordul még hasra).

és amúgy a legnagyobb motiváció nyilván ha nem segítesz neki alapból, hiszen különben mindig tőled fogja várni hogy átforgasd.

2015. dec. 3. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!