Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valaki elmagyarázná hogy hogy...

Valaki elmagyarázná hogy hogy is van ez? Hogy az hogy 7kor fekszik a baba csak abból a szempontból korai hogy nem fog nekem kedvezően kelni éjszaka nem? Miért jobb ha 9kor fekszik?

Figyelt kérdés

Mármint hogy nem tud egyben annyit aludni, hogy átaludja az egész éjszakát, tehát fel fog kelni de legjobb ha minél később kel hogy én is aludhassak nem?

Vagy miért ideálisabb a 9órás lefekvés mint a 7órás?


2015. dec. 2. 17:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
jaj. neked van az 5 hónaposod?
2015. dec. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

nyilván az elsődleges szempont hogy akkor keljen amikor ti amúgy is kelnétek. mi 6-kor kelünk és kel velünk a baba is, mi 20.30-kor tesszük le aludni. Aki 9-kor kel, az nyilván később fekteti, mint ahogy ő maga se fekszik le már nyolckor aludni mert különben nem tudna 9-ig aludni.

és a baba nem tud egyben 14-15 órákat aludni, tehát ha azt szeretnéd hogy 9-ig aludjon és ne keljen fel hajnalban kaszinózni, akkor ne dugd 7-kor ágyba

2015. dec. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy, hogy mikor fekszik, csak érdemes az éjszakai alvásban kialakítani egy napirended, nagyjából mindennap ugyanakkor feküdjön le. Nyilván nem fog este 7-től másnap reggel 8-ig aludni, de ha Nektek nem baj, ha 5-kor vagy 6-kor keltek, akkor csináljátok nyugodtan úgy.
2015. dec. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Igen, pontosan ezért. Én fél 7kor fürdetem, 7 után már alszik, eredetileg 7kor volt fürdés, de ő nem bírja addig. Nekünk ez pont így jó, mert este van időnk magunkra. Így is alszik reggel 6-fél 7-ig (kel enni 5 körül, meg egyszer éjszaka), én inkább kelek korábban, de tudjunk kicsit mi is lazítani.
2015. dec. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

igen, ezt értem.

de a mi gyerekünk egyelőre legalábbis 7től alszik 7-fél8ig, ami tök sok és jó (persze éjszakai evészetekkel) és a védőnő mégis azt mondta valamiért hogy inkább tegyük le fél9-9kor. ezért kérdem. mert nem értem. szóval nem befolyásol semmit nem? csak hogy kinek mi fekszik

2015. dec. 2. 18:20
 6/16 A kérdező kommentje:
amúgy velünk is így volt mint az utlsval. éppenhogy ki tudtuk húzni nemrég 7-ig. azóta ez beállt.
2015. dec. 2. 18:24
 7/16 anonim ***** válasza:
Az én fiam most 3,5 éves és ő fekszik fél 9-kor maximum. Reggel 7-kor kel, nem ébred természetesen éjszaka. Párhónaposan maximum este fél 8-kor már aludt és 8 hetes kora óta nem kel éjjel. 3 hónaposan este fél 8-tól reggel fél 8-ig aludt, szóval simán megaludta a 12 órát. Ja és ha valamiért korábban feküdt, akkor sem kelt korábban reggel. Egy kisbabát, ha este 7-kor álmos, miért kellene 9-ig kínozni? Nem fog attól tovább aludni reggel, csak rossz lesz az este.
2015. dec. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

a védőnő is valószínűleg arra gondolt, amire én is, az előző kérdésednél adott válaszomnál (amit itt is leírtam 2-esként...) hogy ha leteszed 7-kor, persze hogy éjjel többször is megébred enni reggel 8-ig... túl van aludva...tartalmasabb napi rendel, későbbi fektetéssel átaludná - de ez sem törvényszerű. De egy próbát megér. Nálunk ez működött. Nappal jól kifárasztani, este 8 után letenni. És így minőségibb volt az éjjeli alvása, elhagyta az éjszakai kaszinózást.

De ha neked kényelmes többször felkelni, csak ne kelljen 7 előtt fel, akkor csináld így...neked legyen jó, meg neki, aztán kész. Ne úgy csináld ahogy a védőnő mondja hanem ahogy nektek jó.

Én csak azért írtam hogy fektesd később mert úgy vettem le az előző kérdésednél, hogy nem kényelmes neked hogy éjjel többször kel aztán utána meg sokáig alszik..

2015. dec. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Ez amúgy szerintem gyerekfüggő.

Az én lányom is 7-kor feküdt le, de bármit csináltam nem tudtam későbbre tolni. Ha nem raktam be az ágyba bealudt bárhol. :)

Aztán észrevettem, hogy ha 7-kor, ha 9-kor fekszik, ugyanúgy felkel reggel 6-kor, szóval miért ne legyen nekem is este több szabadidőm! :)

Később, kb 1,5-2 éves korára úgyse fog 7-kor aludni, majd akkor átszokik a 8-9-re.

2015. dec. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 LadyLoss ***** válasza:

Igazodj a saját babád igényeihez. Ha neki és neked is jó az, ahogy most alakul a napirend, akkor minek változtatni. Nem a védőnő fekteti, fürdeti, altatja, vagy kel hozzá éjszaka nem?

Ha valami kedvezőtlenül kezd alakulni ,akkor próbálj ki több mindent, amiket javasolnak. És akkor még ott van a tény, hogy megfeszülhetsz-mint ahogy sokan tesszük- a baba akkor is maga alakítja ki neki mi jó, és mikor.

2015. dec. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!